Drakům skončila sezona, páté semifinále patřilo Porubě,

Parádní semifinálový obrat se nekonal. Poté, co Draci prohrávali v sérii s Porubou již 0:2 na zápasy a dokázali srovnat stav na 2:2, nezvládli páté rozhodující utkání na ostravském ledě a letošní sezóna pro ně končí.

20.3.2017

Hokejový zápas 2. ligy v Ostravě: Poruba vs. ŠumperkFoto: DENÍK/Kaboň Lukáš

Přesto se za vystoupení v tomto druholigovém ročníku nemusí šumperský celek stydět. I s úzkým kádrem, kdy drtivou většinu zápasů absolvoval pouze na tři formace, dokázal naplnit předsezónní cíle. Jen škoda, že tajný sen v podobě finálové účasti proti nadupanému Vsetínu nakonec nevyšel.

Pondělní utkání pravdy začali lépe hokejisté Poruby. Hned v úvodu hry měl sice Šumperk možnost přesilovky, ale naložil s ní tím nejhorším možným způsobem, když při vlastní výhodě inkasoval.

Obrana hostů si nechala ujet domácího kapitána Zachara, který sice Kůdelu ještě nepřekonal, z následné dorážky se však prosadil Tomáš Jáchym.

Drakům se podařilo bleskově kontrovat. Proti střele šumperského kanonýra Daniela Vachutky se gólman Čech nestačil přesunout a v 5. minutě bylo srovnáno, záhy Ostravané nastřelili tyčku.

V polovině utkání hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a Poruba svou početní výhodu využila, ztracené vedení vrátil domácím zkušený Martin Piecha.

Na začátku třetí třetiny pak vymetl šibenici šumperské klece David Zachar a naděje Draků na postup do druholigového finále dostaly povážlivé trhliny.

Ve 49. minutě se mohl Šumperk dostat do kontaktu, jenže kotouč, který prošel domácímu gólmanovi mezi betony a pomalu klouzal do brány, stačila porubská defenziva na poslední chvíli odklidit do bezpečí.

Navíc hned za několik vteřin přidal Michal Sztefek trefu na 4:1 a bylo prakticky rozhodnuto o tom, že Poruba na pátý pokus prolomí semifinálovou bránu a se Vsetínem se utká o postup do kvalifikace o 1. ligu.

HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Jáchym (Zachar), 31. Piecha (Jáchym, Kaluža), 46. Zachar (Kafka, Jáchym), 50. Sztefek (Slováček, Piecha) – 5. Vachutka (Matějka, Vymazal). Rozhodčí: Dědek, Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:7, navíc Slavík (Poruba), Sedlák a Fišera (oba Šumperk) 5 minut a trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1224. Konečný stav série: 3:2.
Poruba: Čech – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler – Adamík, Ballner, Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Orság, Tomčák, Slováček, Zachar, Sztefek. Trenér: Tomáš Sršeň.

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Ostřanský, Novosad. Trenér: Aleš Flašar.

20.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Nehoda tří aut v Libivé
7

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.