Zatímco v přípravě sázeli Draci do sítí protivníků góly jako na běžícím pásu, hned při svém prvním ostrém startu o mistrovské body pak ambiciózní celek toužící minimálně po finále v koncovce zcela selhal.

„Je to těžké, když nejsme schopní dát góly. Většinu času jsme sice strávili v obranném pásmu soupeře, vytvořili si řadu střeleckých pokusů a vyložených šancí, bohužel nám při zakončení chyběla větší dravost a důraz před brankou,“ přiznal zklamaně po prohraném utkání trenér Draků Radek Kučera.

Přestože šumperští hokejisté v první třetině svého soupeře přestříleli, z náskoku se během úvodní přestávky radovali hráči Gedosu, když v 10. minutě našel při početní výhodě Daniel Vrdlovec mezi kruhy Marka Pavlačku, který střelou mezi Peksovy betony otevřel skóre středečního utkání.

Ani ve druhé části si Draci dlouho nedokázali poradit s důslednou defenzivou Nového Jičína a navíc naráželi na bezchybně chytajícího Lukáše Šrámka, tedy právě toho gólmana, jenž se během loňské přípravy neprosadil v Šumperku.

„Brankář Šrámek dnes opravdu podal fantastický výkon, udělali jsme z něho reprezentanta,“ uvedl dále v nadsázce šumperský kouč.

Strážce novojičínské svatyně poprvé kapituloval až těsně před polovinou duelu, kdy hosté využili chybu domácí obrany a Michal Velecký vyrovnal na 1:1.

Z nerozhodného stavu se však Draci příliš dlouho neradovali, neboť ve 35. minutě Nový Jičín podruhé v zápase využil přesilovku a znovu se ujal vedení. Úspěšnou dorážkou se prosadil kapitán domácích Petr Macháček.

Třetí dějství přineslo především marný boj hostů s gólmanem Šrámkem, jenž ale svůj celek výrazně podržel.
Naopak necelou minutu před koncem stačili domácí svůj náskok ještě navýšit z úspěšného přečíslení dva na jednoho, které zakončil Martin Kabeláč.

Nový Jičín tak zvládl utkání proti lépe bruslícímu soupeři takticky velice dobře a po závěrečném hvizdu se díky tomu mohl radovat ze zisku tří bodů na úkor favorita.

„Jednou ta prohra musela přijít, jen škoda, že hned v prvním mistráku. Na druhou stranu nedělejme z ní nějaké závěry. Musíme se prostě zase vrátit ke své hře, kterou jsme produkovali v přípravě a plně se soustředit na následující domácí zápas se Vsetínem,“ uzavřel své hodnocení Radek Kučera.

HC Gedos Nový Jičín - Salith Šumperk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 10. Pavlačka (Vrdlovec), 35. Macháček (Kabeláč, Skaloš), 60. Kabeláč (Macháček) – 29. Velecký (Drtil, Měrka). Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Rozhodčí: Mrkva - Štěpán, Adamec. Diváci: 300.
Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Slavík, Horák, Pelikán, Koloničný, Gulda - Skaloš, Macháček, Kabeláč - Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec - Zedník, Chvostek, Uhlár – R. Toman, R. Částečka.
Šumperk: Peksa - Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, Novotný, Holík - Brunec, Hulva, Matějka - Velecký, Haas, Měrka - Novosad, Meluzín, Fischer – od 49. navíc Skoumal.