Zdá se, že středeční senzační vítězství Draků v Olomouci tak bylo pouze výkřikem do tmy, na nějž celek Salithu nedokázal navázat a na posledním místě tabulky naší druhé nejvyšší soutěže začíná stále více ztrácet.

„Z naší strany to dnes byl hodně špatný výkon. V první třetině jsme ještě párkrát dokázali v útočném pásmu něco vymyslet, ale pak naše hra úplně upadla a dost jsme se trápili. Je to smutnější o to více, že po odbojovaném utkání v Olomouci následující zápas doma takto odevzdáme,“ konstatoval smutně trenér Draků Svatopluk Číhal.

Šumperk si připsal již pátou domácí porážku v řadě, navíc letos zaznamenal deváté utkání s pouze jediným vstřeleným gólem. K tomu Draci většinu hry působili na ledě dost bezradným dojmem, když nebyli schopní cokoliv vymyslet.

Soupeř naopak předvedl více individuálních dovedností, hrál bezchybně v obraně a díky tomu se nakonec mohl radovat z veledůležité výhry.

Hosté se ujali vedení hned ve 12. minutě střetnutí a těsné skóre svítilo na ukazateli stavu až do úvodu třetí třetiny, kdy Draci srovnali krok v početní výhodě pět na tři. Při svém prvním startu za Šumperk se prosadil krásnou ranou z první zkušený obránce Robert Kántor.

Účastník mistrovství světa z roku 1998 však byl nakonec po hříchu jediným úspěšným střelcem domácího celku.
Po vyrovnání rázem chtěli oba protivníci strhnout výsledek na svou stranu a s přibývajícím časem bylo jasné, že kdo dá gól, vyhrál.

K nelibosti domácích fandů zaznamenali branku hosté, když se v čase 58:16 prohnal po křídle kolem jednoho z domácích beků Milan Kostourek, jenž si položil Hyláka a povedenou kličkou zajistil svému týmu plný počet bodů.

„Tábor byl určitě hratelný soupeř, jenže s takovým přístupem bez bojovnosti, kdy hráčům chybí odvaha něco vymyslet, těžko můžeme myslet na úspěch,“ dodal šumperský kouč Svatopluk Číhal.

„Byli jsme lepší v obranné činnosti, což podle mě rozhodlo. Při hře pět na pět neměl soupeř v podstatě žádné větší šance. Nebýt našeho dvojnásobného oslabení během třetí třetiny, mohli jsme střetnutí dohrát i s nulou. Padlo málo gólů, neboť my i protivník nedisponujeme tak kvalitními střelci. Na druhou stranu obě mužstva mají na tuto soutěž nadprůměrné gólmany a pro takové hráče je potom docela problém je překonat,“ prozradil trenér Tábora Milan Stárek.

Základní část letošní 1. ligy zakončí Draci v pondělí 14. prosince, kdy zajíždí na led Chrudimi.

Salith Šumperk – HC Tábor 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 45. Kántor (Višňák) – 12. Havran (Šperger, Nedorost), 59. Kostourek (Kudrna). Vyloučení: 3:8, navíc Hylák (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Rozhodčí: Dvořák – Šperl, Jílek. Diváci: 750.
Šumperk: Hylák – Kántor, Višňák, Sedlák, Novotný, Zukal, Rimmel – Potočný, Antonovič, Meluzín – Přeučil, Hulva, J. Daneček – Mihálik, Orsava, Janečka – Pekr, Noga.
Tábor: Francouz – Poživil, Lukáč, Havran, Černý, Kudrna, Jank - Kostourek, Rindoš, I. Padělek - Nedorost, Šperger, Kocar - Kuchejda, Štrba, Rob - Červený, Ferebauer, Mrkvička.