Šumperk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Úvodní čtvrtfinále s Opavou odstartovali Draci parádně, potom si sice duel zbytečně zkomplikovali, nakonec ale potvrdili roli favorita a v sérii na dvě vítězství se ujali vedení.

15.2.2011

Draci v prvním čtvrtfinálovém utkání s Opavou (bílé dresy)Foto: DENÍK/Jan Kastner

Po delší době nastoupil Šumperk v téměř kompletní sestavě, když domácím chyběl pouze zraněný obránce Radislav Ondráček.

Do hry se naopak vrátil útočník Roman Meluzín, který závěr nadstavbové části vynechal kvůli nemoci a také zadák Tomáš Drtil, jenž dlouho chyběl kvůli zlomenému prstu na ruce.

Opava v Šumperku představila z Vítkovic vypůjčeného gólmana Filipa Šindeláře. Při nedostatku beků však musel Slezanu vypomoci v zadních řadách útočník Zdeněk Pavelek.

Lepší vstup do důležitého klání si Draci nemohli přát. V úvodu se sice museli bránit přesilovce soupeře, kterou ale zvládli a do první přestávky zcela jasně ovládli dění na ledě. Hosté se v této části nedostali do téměř žádné šance.
Šumperk předčil svého protivníka po všech stránkách, nejvíce pak v bruslení a svou aktivitu stihl vyjádřit i gólově.

Draci se ujali vedení v početní výhodě díky zásahu Daniela Vrdlovce, pro kterého to byl první gól v šumperském dresu.

O chvíli později zakončil pěknou kombinaci domácích Tomáš Brunec, další trefu přidal přesnou ranou od modré čáry Jan Tesařík.

Když se záhy sám před brankou rychle zorientoval Jakub Hulva a Šumperk vedl již 4:0, vysloužili si Draci za svou hru od diváků potlesk na otevřené scéně.

„Hráli jsme svou hru, se kterou jsme slavili úspěch v úvodu sezony. Dobře jsme bruslili, dávali si rychlé přihrávky. První třetinu jsme odehráli fantasticky a soupeře jsme v ní přehráli,“ prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Stalo se to, na co jsem hráče upozorňoval pořád, totiž že jsme dostali poměrně rychlé góly, po tom druhém jsme se položili a já se pak zbytek třetiny modlil, ať je už konec. Myslím si však, že druhý gól jsme dostali po neodpískaném faulu na Kukola, který má z toho zákroku zlomený nos,“ reagoval na nevydařenou třetinu svých svěřenců trenér Opavy Kamil Glabazňa.

Šumperku vyšel i nástup do druhého dějství, v jehož úvodu se rychlou kličkou prosadil Tomáš Sedlák. Jenže od tohoto momentu domácí viditelně polevili, jakoby se uspokojili jasným náskokem.

Hosté, kteří s přibývajícím časem stále více nahrazovali své herní nedostatky mnohdy až přílišným důrazem, se dokázali prosadit ve 36. minutě, paradoxně při vlastním oslabení, kdy střelou přes obránce poslal kotouč do šibenice Štůralovy klece Tomáš Grofek.

Laxní přístup se pak Drakům tvrdě vymstil na začátku třetí části, kdy dvakrát nechali soupeři až příliš času a prostoru ve svém obranném pásmu a Slezan zásluhou Tomášů Měcha a Poloka snížil až na 5:3, navíc záhy Měch ještě trefil tyč.

„Bohužel jsme udělali zbytečné chyby, kdy jsme si nepokryli hráče. Naštěstí jsme stále vedli o dva góly a za této situace jsme se hlavně snažili trochu uklidnit a znovu se plně koncentrovat na svůj výkon, abychom duel v klidu dohráli do úspěšného konce,“ řekl dále šumperský kouč.

Případné další drama definitivně ukončil nejlepší střelec Draků Michal Velecký, který se pět minut před koncem normální hrací doby šikovně protlačil před bránu až k úspěšnému zakončení na 6:3.

„Já byl do osmé minuty zápasu celkem spokojený, Šumperk se mi zdál být nervózní, my jsme se celkem úspěšně bránili, ale jak jsme dostali gól, tak ta jejich převaha byla opravdu obrovská,“ povzdech si Glabazňa, jehož celek přesto dokázal odvrátit hrozící debakl.

„Když jsme pak dali i my góly a za stavu 5:3 ještě tyčku, říkal jsem si, že je to škoda. Šumperk pochopitelně ubral na tempu a pak se už nedokázal do zápasu pořádně vrátit. Ale my jsme si řekli, že nemůžeme hrát tak ustrašeně a v poslední části jsme se zvedli. Je to pro nás informace, že můžeme Draky porazit, ještě se v Šumperku uvidíme v sobotu,“ uzavřel své hodnocení úterního klání donedávna ještě aktivní hráč Slezanu a nyní jeho trenér Kamil Glabazňa.

Druhé čtvrtfinále mezi Opavou a Šumperkem je na programu ve čtvrtek 17. února na ledě Slezanu.

Salith Šumperk – HC Slezan Opava 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)

Branky: 8. Vrdlovec (Ambruz, Hulva), 10. Brunec (Meluzín, Matějka), 17. Tesařík (Haas, Velecký), 18. Hulva (Sedlák), 24. Sedlák (Hulva), 55. Velecký (Holík) – 36. Grofek (Měch), 41. Měch (Grofek), 43. Polok (Černý). Vyloučení: 4:5, navíc Kukol (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Dědek – Černý, Pospíšil. Diváci: 1400. Stav série: 1:0.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Gewiese, Tesařík (41. Navrátil), Drtil – Brunec, Meluzín, Matějka – Vrdlovec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas – navíc od 38. Cink, Fischer, Novosad.
Opava: Šindelář – Kukol, Tichý, Bednárek, Pavelek, Vrabel, Tůma – Grofek, Měch, Herman – Černý, Mlýnek, Kocián – Suchánek, Polok, Chalupa.

Kdo byl podle vás nejužitečnější hráč Draků v utkání s Opavou? (z jedné IP adresy můžete opakovaně hlasovat vždy po hodině)