Během letošního ročníku včetně přípravy Šumperk doma uspěl již ve 27 zápasech, v pondělí navíc zaokrouhlil svou vítěznou šňůru na deset utkání v řadě.

I když konečný výsledek 8:1 tomu může napovídat, výhra se nerodila tak lehce, jak by se mohlo na první pohled zdát, když až do 24. minuty hosté drželi s favoritem bezbrankový stav.

Hned od úvodu prvního semifinálového klání se Nový Jičín prezentoval pozornou defenzivou, když ve třech hráčích obětavě bránil svou modrou čáru.

Šumperk pak sice měl optickou převahu, ale do opravdu vyložených šancí se dostával jen velmi obtížně. Naopak hosté po jednom ze svých ataků v obranném pásmu Draků orazítkovali tyč.

„První třetinu soupeř výborně bránil, což jsme čekali. Většinou jsme tak pouze nastřelovali kotouče do pásma a to nás stálo hodně sil. Naštěstí se k nám později konečně přiklonilo štěstí a dokázali jsme se prosadit,“ prozradil úvodem trenér Draků Radek Kučera.

V přesilovce na začátku druhého dějství prolomil obranný val hostů dělovkou od modré čáry Tomáš Sedlák, kterému se proti tomuto soupeři poslední dobou nebývale daří, když v minulém vzájemném klání skóroval dvakrát.

Důležitý druhý gól pro Draky záhy obstaral Adam Červenka, když ujel po levém křídle a přesnou ranou překvapil Lukáše Šrámka v novojičínské brance.

„Tyto dva momenty nás hodně uklidnily a začali jsme si více věřit. Ve třetí části jsme již protivníka jednoznačně přebruslovali a kombinační hrou jej přehráli,“ prozradil dále šumperský kouč.

V závěrečné části předvedli Draci svým nadšeným příznivcům doslova exhibici, neboť během této pasáže hry šestkrát skórovali. Hosté pak zaznamenali čestný úspěch v přesilovce, když snižovali ve 49. minutě na 4:1.

Hrdinou střetnutí byl především útočník první formace Tomáš Brunec, jenž v závěrečné dvacetiminutovce zaznamenal hattrick a navíc přidal i jednu přihrávku.

Za rozhodnutého stavu pak poslal trenér Draků Radek Kučera do hry i čtvrtou formaci a kromě náhradního gólmana Romana Bošky tak dostala příležitost ve hře kompletní domácí lavička.

„První třetinu jsme odehráli skvěle, dobře jsme zahráli hlavně přesilovku. Kdybychom dali první gól my, možná by se Šumperk bál o výsledek,“ započal své hodnocení pondělního duelu novojičínský trenér Petr Kneblík.

„Bohužel od stavu 3:0 již domácí zcela jasně dominovali a ukázali, jak mají silný tým. Se Šumperkem se dá hrát hokej jen v situaci, kdy držíte nerozhodný výsledek nebo prohráváte tak maximálně o jeden gól,“ konstatoval kouč hostů, jenž musel během utkání stáhnout ze hry svého nejzkušenějšího obránce Petra Guldu.

Pětačtyřicetiletý veterán a bývalý německý reprezentant zápas nedohrál kvůli bolestem zad.

Semifinálová odveta na ledě Nového Jičína je na programu ve středu 23. února od 18 hodin.

Salith Šumperk – HC Nový Jičín 8:1 (0:0, 2:0, 6:1)

Branky: 24. Sedlák (Holík), 29. Červenka (Velecký), 43. Brunec (Matějka, Meluzín), 48. Brunec (Meluzín), 50. Ambruz (Hulva), 52. Brunec (Meluzín), 55. Velecký (Tesařík), 56. Holík (Brunec) – 49. Pelikán (Hruška). Vyloučení: 4:5, navíc Pelikán (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Rozhodčí: Kareš – Potůček, Tasch. Diváci: 1400.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, navíc od 53. Gewiese, Navrátil – Brunec, Meluzín, Novosad – Vrdlovec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas, navíc od 38. Matějka, od 53. Cink, Fischer.
Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Horák, Pelikán, Hruška, Petružálek, Gulda (41. Havlík) – Štěpják, Macháček, Skaloš – P. Zedník, Pavlačka, Gebauer – Uhlár, Toman, Slavík.