Střelecké hody zažil během minulého týdne v zámořské soutěži ECHL odchovanec šumperského hokeje Tomáš Pospíšil. Bývalý Drak dal v barvách svého týmu Gwinnett Gladiators ve čtyřech zápasech čtyři góly.

Ve třech případech navíc jeho trefy pomohly Gladiátorům k bodovému zisku. Pospíšil se nejprve trefil do sítě Columbie, se kterou však nakonec jeho celek prohrál 3:4 v prodloužení. Přesto tím získal alespoň bod za remízu v normální hrací době.

Při porážce 3:6 s Johnstownem šumperský útočník neskóroval. Další jeho zásahy ale zařídily výhry mužstva Gwinnett Gladiators nad Elmirou 3:2 a s Trentnem 5:4. Tomáš Pospíšil se tak pozvolna začíná tlačit na pozici nejlepšího střelce mužstva.

Šumperský rodák doposud odehrál v letošní soutěži ECHL 31 utkání, ve kterých nasbíral 24 bodů za 13 branek a 11 asistencí. V hodnocení plus / minus má Pospíšil pět záporných bodů a na kontě vyloučení dvanáct trestných minut.

Nepříliš povedený týden má za sebou další ze šumperských hráčů v zámoří, obránce Jakub Kindl, jenž hraje farmářskou soutěž AHL v dresu Grand Rapids Griffins.

Naposledy totiž český zadák zaznamenal se svým mužstvem ze tří utkání pouze jednu výhru a do statistik si připsal tři záporné body.

Griffins tentokrát porazili Lake Erie přesvědčivě 6:3, potom ale prohráli 4:6 s Milwaukee a 0:1 s Rochesterem. Farmářskému celku Rudých křídel přesto i nadále patří pátá příčka v divizi.

Kapitán naší reprezentace z loňského šampionátu dvacítek odehrál v zámořské farmářské soutěži AHL již 49 zápasů, v nichž zaznamenal třináct bodů za tři branky a deset přihrávek.

V hodnocení plus/minus má šumperský odchovanec 24 záporných bodů a doposud nasbíral 50 trestných minut.