Šumperským fanouškům musím poděkovat, říká Kohout Ondrušek

Olomouc/Šumperk – První trefu letošní sezony si snad nemohl schovat na lepší chvíli. Olomoucký obránce Jiří Ondrušek rozhodl hokejové derby proti Šumperku, když hostujícího brankáře Štůralu překonal v 57. minutě zápasu. Sedmadvacetiletý bek zužitkoval skvělou přihrávku Michala Vodného. „Sjel z modré a jejich útočník mě nechal volného. Pak jsem se jenom snažil trefit bránu a vyšlo to," radoval se Jiří Ondrušek, který si za první letošní trefu půjde vsadit Sportku.

24.10.2013

Radost olomouckých hokejistůFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Vyrovnaný zápas jste rozhodli až tři minuty před koncem třetí třetiny. Je to úleva?

Jsme za to rádi, protože už třetí zápas se trápíme a nenahrajeme si přesně puk. Stojí nás to spoustu sil, ale takové vítězství je cennější než vyhrát 6:0 bez nějaké větší námahy.

Šance byly na obou stranách, nakonec to ale rozhodla vaše střela. Jak jste viděl rozhodující situaci?

Já jsem viděl Michala Vodného, že má puk za bránou a nemá ho komu dát, tak jsem si sjel z modré a jejich útočník mě nechal volného. Pak jsem se jenom snažil trefit bránu a vyšlo to.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE ZE ZÁPASU: Kohouti vs. Draci! Derby rozhodla Ondruškova bomba

Váš premiérový gól sezony přišel v ideální chvíli. Souhlasíte?

Rozhodně! Už v přípravě jsem měl spoustu šancí, ale byl jsem rád, když vůbec trefím bránu. Říkal jsem si, jestli dám konečně gól, tak si vsadím Sportku. Tak uvidíme, jestli vyjde i to (směje se).

Bylo to pro vás složité trefit přesně?

Já jsem takových pozic už letos pár měl. My takhle hráváme přesilovky, Matěj Pekr mi to tak dává, ale ještě jsem z toho gól nedal, takže o to víc jsem rád, že to dnes vyšlo.

Šumperk se prezentoval sympatickým výkonem. Překvapil vás?

Oni mají šikovné hráče a nejsou to žádní outsideři. Navíc vědí, jak na nás. Nikam se neženou a čekají na naše chyby, které ve třetí třetině přišly. Naštěstí nás podržel Tomáš Vošvrda a díky tomu jsme vyhráli. Ale oba gólmani byli šikovní a byli ozdobou zápasu. My jsme měli dnes to větší štěstíčko.

Kdyby se Šumperk trefil, to by se zřejmě těžko otáčelo. Bylo to utkání o jednom gólu?

Přesně tak. To bychom se dostali ještě do větší křeče, než jsme byli, protože už i tak jsme byli nervózní. Chtěli jsme rozhodnout, ale dělali jsme chyby.

Po prvním gólu na vás byla patrná obrovská úleva. Spadla z vás nervozita?

Ano. Naopak ta krize přišla na soupeře, kteří hned udělali kiks. Šumperk hned dostal druhý gól a bylo to jasné.

Cítili jste, že byl zápas proti Drakům více vyhecovaný než proti jiným prvoligovým soupeřům?

Ne, to si nemyslím. Jediný rozdíl je v tom, že přijde víc lidí, protože to i hostující fanoušci mají kousek. Ale jako nějaké derby to neberu. I šumperští fanoušci fandili hezky, oproti havířovským, kteří dělali akorát bordel. Za to, že to bylo fair play, musíme šumperským fanouškům poděkovat. Myslím, že to byl i pro diváky dobrý zápas.

Debakl. Šumperk dostal sedmičku na hřišti favorita

Zápas, na který budou chtít fotbalisté Šumperka hodně rychle zapomenout odehráli v neděli odpoledne v Polné. Soupeř jim nasázel sedm branek a domácí Daniel Kavka se blýskl hattrickem.

Šumperské ulice roztančil folklor, z Alžíru, Francie i Číny

Umění z Číny, exotika z Alžíru, hudba z Turecka, tanec na chůdách z Francie, nabité hlediště a stovky lidí v ulicích. Takový byl víkend v Šumperku. Do města zavítal již po sedmadvacáté Mezinárodní folklorní festival.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Sulko začalo proti Přerovu parádně, potom se bálo o výsledek

Dvě červené karty a těsnou výhru fotbalistů Sulka nabídlo nedělní klání mezi Zábřehem a Přerovem. Domácí se sice v závěru strachovali o výsledek, ale nakonec první výhru v sezóně uhájili. Viktorie je naopak i po třetím kole bez bodu.