Semifinále pokračuje! Draci vyhráli v Porubě a v sobotu hrají doma

Fanoušci Draků se mohou i o tomto víkendu vypravit na druholigové play off. Jejich oblíbenci zabrali v kritické chvíli a po předchozích dvou prohrách si do třetice již proti Porubě slibný náskok vzít nenechali.

16.3.2017

Draci Šumperk. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Pergl

Do čtvrtečního duelu nastupoval loňský účastník WSM ligy doslova s nožem na krku, když případná porážka by znamenala konec sezóny. Draci se však vzepřeli osudu a na ostravském ledě zvítězili. Dramatická semifinálová série se tak znovu přesouvá do Šumperku.

Hosté tentokrát těžili především z povedeného nástupu do utkání, neboť již na začátku 5. minuty měli na kontě dvougólový náskok.

Porubského gólmana Čecha hned po 58 vteřinách hry nachytal střelou mezi betony šumperský veterán Zdeněk Novosad, po něm pokusem od mantinelu zvyšoval Jakub Ďurkáč.

V dalším průběhu byla na obou stranách k vidění řada vyložených šancí, skóre se ale znovu měnilo až v závěru druhé třetiny, kdy Draci využili zásluhou kapitána Jana Matějky přesilovku – 0:3.

Ostravský celek se poprvé prosadil až na začátku třetího dějství, v početní výhodě snižoval Marek Kaluža, v 52. minutě pak šumperský Michal Janota vrátil Šumperku třígólový náskok. Drama ale pokračovalo, na ledě se navíc začalo přiostřovat a rozhodčí s dvouminutovými tresty rozhodně nešetřil.
V čase 58:09 následně Poruba kontrovala na 2:4, z trestného střílení se prosadil David Zachar a domácí to zkusili se šesti hráči v poli, Draci však v hektickém závěru výsledek uhájili.

Pět vteřin před koncem se už pouze mezi mantinely strhla hromadná potyčka, do které se aktivně zapojil i šumperský brankář Hynek Kůdela.
Čtvrté semifinálové klání Draci Šumperk versus HC RT TORAX Poruba se hraje v sobotu 18. března od 17 hodin na šumperském zimním stadionu.

HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Kaluža (Kafka, Jáchym), 59. Zachar (trestné střílení) – 1. Novosad (Králík), 5. Ďurkáč (Vymazal), 38. Matějka (Vymazal), 52. Janota (Králík, Cink). Rozhodčí: Škach, Obadal – Wesley, Bláha. Vyloučení: 9:10, navíc Piecha (Poruba) a Vachutka (Šumperk) oba osobní trest 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 1002. Stav série: 2:1.

Poruba: Čech – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler, Flašar, – Ballner, Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Orság, Tomčák, Slováček, Zachar, Sztefek, Adamík. Trenér: Tomáš Sršeň.

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Fischer, Ostřanský, Novosad. Trenér: Aleš Flašar.

Draci nepovolili Hodonínu na jeho ledě ani gól a slaví první výhru

Na třetí pokus se hokejisté Šumperku dočkali v letošní 2. lize vítězství. Ve středečním utkání uspěli Draci na ledě ambiciózního Hodonína, premiérový tříbodový zisk pak podtrhli čistým kontem.