Semifinále pokračuje! Draci vyhráli v Porubě a v sobotu hrají doma

Fanoušci Draků se mohou i o tomto víkendu vypravit na druholigové play off. Jejich oblíbenci zabrali v kritické chvíli a po předchozích dvou prohrách si do třetice již proti Porubě slibný náskok vzít nenechali.

16.3.2017

Draci Šumperk. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Pergl

Do čtvrtečního duelu nastupoval loňský účastník WSM ligy doslova s nožem na krku, když případná porážka by znamenala konec sezóny. Draci se však vzepřeli osudu a na ostravském ledě zvítězili. Dramatická semifinálová série se tak znovu přesouvá do Šumperku.

Hosté tentokrát těžili především z povedeného nástupu do utkání, neboť již na začátku 5. minuty měli na kontě dvougólový náskok.

Porubského gólmana Čecha hned po 58 vteřinách hry nachytal střelou mezi betony šumperský veterán Zdeněk Novosad, po něm pokusem od mantinelu zvyšoval Jakub Ďurkáč.

V dalším průběhu byla na obou stranách k vidění řada vyložených šancí, skóre se ale znovu měnilo až v závěru druhé třetiny, kdy Draci využili zásluhou kapitána Jana Matějky přesilovku – 0:3.

Ostravský celek se poprvé prosadil až na začátku třetího dějství, v početní výhodě snižoval Marek Kaluža, v 52. minutě pak šumperský Michal Janota vrátil Šumperku třígólový náskok. Drama ale pokračovalo, na ledě se navíc začalo přiostřovat a rozhodčí s dvouminutovými tresty rozhodně nešetřil.
V čase 58:09 následně Poruba kontrovala na 2:4, z trestného střílení se prosadil David Zachar a domácí to zkusili se šesti hráči v poli, Draci však v hektickém závěru výsledek uhájili.

Pět vteřin před koncem se už pouze mezi mantinely strhla hromadná potyčka, do které se aktivně zapojil i šumperský brankář Hynek Kůdela.
Čtvrté semifinálové klání Draci Šumperk versus HC RT TORAX Poruba se hraje v sobotu 18. března od 17 hodin na šumperském zimním stadionu.

HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Kaluža (Kafka, Jáchym), 59. Zachar (trestné střílení) – 1. Novosad (Králík), 5. Ďurkáč (Vymazal), 38. Matějka (Vymazal), 52. Janota (Králík, Cink). Rozhodčí: Škach, Obadal – Wesley, Bláha. Vyloučení: 9:10, navíc Piecha (Poruba) a Vachutka (Šumperk) oba osobní trest 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 1002. Stav série: 2:1.

Poruba: Čech – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler, Flašar, – Ballner, Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Orság, Tomčák, Slováček, Zachar, Sztefek, Adamík. Trenér: Tomáš Sršeň.

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Fischer, Ostřanský, Novosad. Trenér: Aleš Flašar.

Informovali jsme: Druhé semifinále ztratili Draci patnáct vteřin před koncem

16.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Po Patricii Mirgové z Olomouce teď pátrají policisté a prosí veřejnost o pomoc. Šestnáctiletá dívka je pohřešovaná od pátku 24. března a na základě předběžného opatření soudu má být předána do péče jednoho z Dětských domovů na Přerovsku.

Policie pátrá po Patricií Mirgové z Olomouce a prosí veřejnost o spolupráci

Nehoda v sobotu 25. března u Bělé pod Pradědem

Fabia dostal smyk na namrzlé cestě, řidička vletěla čelně do stromu

Rottrová zazpívá v Zábřehu, hip-hopová legenda rozhýbe Šumperk

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 13. týden

Mladá turistka se v Jeseníkách zřítila z dvaceti metrů

Letečtí záchranáři z Ostravy a Horská služba Jeseníky mají za sebou obtížný zásah v Jeseníkách. V těžce dostupném údolí Bílé Opavy pomáhali v neděli odpoledne ženě, která zde spadla ze srázu.

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

Miss středních škol: Chtěla jsem také stát na pódiu, tak jsem se přihlásila

ROZHOVOR / Novou MissOK je od pátku Lucie Henslová z Olomouce. I přes úspěch v soutěži krásy středních škol Olomouckého kraje se chce sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského soustředit hlavně na vzdělání.