První třetina středečního klání nabídla vyrovnanou partii, kdy oba gólmani dlouho drželi čisté konto, bezbrankový stav poté jako první prolomili domácí hokejisté. Těsně před přestávkou se prosadil třetí nejproduktivnější hráč WSM ligy Jaroslav Roubík a zajistil Slovanu náskok.

A jestliže úvodní dějství bylo na brankové momenty chudé, prostřední část přinesla solidní přestřelku, která nakonec rozhodla o osudu celého zápasu.

Pouhých deset sekund stačilo Drakům, aby srovnali krok, navíc při vlastním oslabení. O jejich trefu se postaral navrátilec do sestavy a nejstarší hráč týmu Karel Plášek.

Jenže domácí bleskově odpověděli. Hned v čase 20:29 Vladimír Brož překvapil šumperského brankáře střelou mezi betony a Ústí opět vedlo.

Těsně před polovinou střetnutí pálil do betonů vyjetého gólmana Slovanu Tomáš Fořt, po jehož pokusu se kotouč odrazil přímo na hůl Tomáše Drtila, jenž pohodlně skóroval do odkryté klece – 2:2.

Následně Šumperk díky dvěma slepeným brankám v rozmezí jediné minuty odskočil svému protivníkovi do dvoubrankového trháku, což se ukázalo jako rozhodující aspekt tříbodového úspěchu hostů.

Nejprve zajistil Drakům poprvé v tomto utkání vedení Jiří Půhoný, po něm přidal pojistku v podobě čtvrté trefy Daniel Vrdlovec a donutil Slovan, aby vystřídal gólmany, když mladíka Jakuba Soukupa nahradil mezi domácími tyčemi zkušenější Martin Volke.

Ještě před odchodem do kabin pak stačil svým druhým zásahem snížit na 3:4 ústecký kanonýr Jaroslav Roubík, o drama ve třetím dějství tak bylo postaráno.

Avšak defenziva hostů v čele s výtečným Miroslavem Svobodou v bráně fungovala bezchybně a Šumperk těsné vedení uhájil až do závěrečného hvizdu. Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná hra Slovanu bez brankáře.

Středeční 32. kolo soutěže tak bylo pro hostující mužstva relativně úspěšné. Hned čtyři ze sedmi dokázala uspět za tři body na hřištích soupeřů.

„O našem úspěchu rozhodla nesmírná obětavost, zejména v závěru utkání. Opět jsme dokázali zjednodušit hru a přineslo to výsledek. Škoda jen, že jsme nevyužili některé naše další šance," prozradil po dramatickém duelu trenér Draků Milan Mazanec.

„Každopádně Ústí bylo nesmírně těžký soupeř, několikrát nás domácí dokázali zmáčknout u nás ve třetině, byli silní v osobních soubojích, my jsme však bojovností a důsledností dobře bránili náš prostor před bránou," doplnil šumperský lodivod.

HC Slovan Ústí nad Labem – Salith Šumperk 3:4 (1:0, 2:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Roubík (Brož, Holomek), 21. Brož (Melka, Rys), 40. Roubík (Kloz, Holomek) – 21. Plášek (Havlík), 28. Drtil (Fořt), 38. Půhoný (Kaut), 39. Vrdlovec (Havlík, Milfait). Rozhodčí: Würtherle – Jílek, Šperl. Vyloučení: 1:6, navíc Pohl (Ústí nad Labem) osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 583.

Ústí nad Labem: Soukup (39. Volke) – Holomek, Pohl, Sobotka, Brož, Smetana, Hes, Bernad, Látal – Kloz, Roubík, Tenkrát – Kuchler, Melka, Rys – Merta, Andres, Dalecký – Gengel, Kopta, Křivohlávek. Trenér: Tomáš Mareš.

Šumperk: Svoboda – Havlík, Holík, Gewiese, Sedlák, Zdráhal, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Haas, Plášek, Brunec – Ostřanský, Šebek, Jurík. Trenér: Milan Mazanec.

32. kolo první hokejové WSM ligy

Most – Prostějov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 9. a 25. Moskal, 41. Dragoun. Rozhodčí: Petružálek – Talpa, Rozlílek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 156.

Jihlava – Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 8. Melenovský, 42. Skořepa, 51. Březina – 1. Plodek. Rozhodčí: Schmejkal – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1159.

Třebíč – Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 49. Pekr – 7. Knot, 52. Vas. Rozhodčí: Wagner – Svoboda, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 1670.

České Budějovice – Kadaň 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky: 1. a 13. Pajič, 4. Prokeš, 41. Straka – 39. Vaněk, 60. Šťovíček z trestného střílení. Rozhodčí: Krob – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 4522.

Havířov – Kladno 5:6 (2:0, 2:2, 1:4)

Branky: 7. a 30. Štumpf, 19. Klimša, 40. Gřeš, 52. Tomi – 25. a 41. Skuhravý, 32. a 53. Stach, 48. a 55. V. Bílek. Rozhodčí: Mikula – Reich, Měkýš. Vyloučení: 1:6, navíc M. Kalus (Havířov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1755.

Litoměřice – Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 8. Beránek, 50. Vantuch, 51. Kopta – 47. Goiš. Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 820.

Ústí nad Labem – Šumperk 3:4 (1:0, 2:4, 0:0)

Branky: 19. a 40. Roubík, 21. Brož – 21. Plášek, 28. Drtil, 38. Půhoný, 39. Vrdlovec. Rozhodčí: Würtherle – Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 583.