Draci sice rychle inkasovali, neboť hned v 8 . minutě se prosadil domácí Petr Seidler, ještě do konce úvodní části se však hosté dočkali vyrovnání díky využité přesilovce z hole Michala Vymazala.

Během druhé třetiny Šumperk strhnul vedení na svou stranu a dva góly Lukáše Králíka zajistily loňskému prvoligistovi dvoubrankový náskok, jenže Poruba rychle kontrovala a Ondřej Slováček snížil na 2:3.

Tento náskok Draci kontrolovali až do 53. minuty, ve které využil zaváhání defenzivy soupeře exšumperský zadák Marek Bail, jenž z dorážky vlastní střely zajistil Ostravanům vyrovnání.

O chvíli později navíc svou druhou trefou večera poslal Ondřej Slováček domácí hokejisty znovu do vedení, později ale domácí doplatili na Kalužovo vyloučení a Šumperk v početní výhodě Danielem Vachutkou srovnal na 4:4 a muselo se prodlužovat.

V čase 61:16 pak ukončil nastavený čas vítěznou trefou útočník David Zachar, nejproduktivnější porubský hokejista v základní části soutěže.

Také druhé semifinálové utkání dospělo až do prodloužení, když Hodonín urval v nastavení senzační výhru ve Vsetíně výsledkem 3:2, Valaši tak vůbec poprvé v tomto ročníku klopýtli před vlastními diváky.

Druhé semifinále Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba je na programu v úterý 14. března od 18 hodin na šumperském zimním stadionu.

HC RT TORAX Poruba - Draci Šumperk 5:4 PP (1:1, 1:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Seidler (Vaněk, Peslar), 31. Slováček (Piecha, Puzič), 53. Bail, 56. Slováček (Sztefek, Piecha), 62. Zachar (Kaluža, Jáchym) – 15. Vymazal (Sedlák, Drtil), 25. Králík (Fišera), 30. Králík, 58. Vachutka (Sedlák, Vymazal). Rozhodčí: Zbořil, Škrobák – Bubela, Zedník. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:2. Diváci: 969. Stav série: 1:0.
Poruba: Čech – Puzič, Dresler, Bail, Kaluža, Slavík, Puškár, Adamík, Flašar – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka, Jáchym, Zachar – Seidler, Peslar, Vaněk. Trenér: Tomáš Sršeň.
Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka - Sedláček, Králík, Langr - Cink, Hroch, Fischer - Ostřanský, Novosad. Trenér: Aleš Flašar.