Draci odstartovali střetnutí aktivněji, když se hned po dvaceti vteřinách hry dostali zcela sami před gólmana hostí, ale tuto velkou šanci neproměnili.

Tento moment pak jakoby předznamenal velké střelecké trápení domácího mužstva. Draci sice dřeli na doraz, jenže tentokrát to prostě nešlo.

Nový Jičín následně Šumperku udělil lekci z produktivity. Draci svého protivníka jasně přestříleli, ale prosadili se pouze jednou díky přesilovce. Ke svým čtyřem trefám poté hosté potřebovali jen minimum střeleckých pokusů.

„Měli jsme nespočet šancí, jenže jsme se nedokázali mnohdy trefit ani do prázdné brány. Těžko můžeme pomýšlet na výhru s jedním vstřeleným gólem. V první třetině jsme navíc udělali dvě hrubky, které protivník potrestal. Nový Jičín zkrátka hrál trpělivě a počkal si na naše chyby,“ prozradil trenér Šumperka Jiří Režnar.

Hosté nakročili za úspěchem na půdě favorita již v první části, když v 16. minutě vedli překvapivě 2:0 a donutili Draky k vystřídání gólmanů.

Šumperk sice v polovině duelu vrátil do zápasu snížením v početní výhodě Martin Ambruz, o chvíli později však Nový Jičín znovu vedl dvoubrankovým rozdílem. Definitivní pojistku pro hosty přidal ve třetí části svou druhou trefou v utkání Lukáš Bacul.

„Šumperku se dnes lepila smůla na hokejky. O výsledku však rozhodly především výkony brankářů. Zatímco podle mě Daneček ani Maláč svůj tým příliš nepodrželi, náš Urbánek zachytal výborně a díky tomu jsme uspěli,“ konstatoval po zápase spokojený trenér Nového Jičína David Handl.

Salith Šumperk – Nový Jičín 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 26. Ambruz (Hulva) – 8. Bacul (Uhlár), 16. Zedník (Bacul), 27. Sluštík (Skaloš), 49. Bacul (Skaloš). Vyloučení: 6:7, navíc Daneček, Vymazal (oba Šumperk) 10 minut osobní trest – Bacul (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Rozhodčí: Volf – Goňa, Obadal. Diváci: 900.

Šumperk: Daneček (16. Maláč) – Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný – Čížek, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Duba, Stejskal – Drábek, Žálčík, Fischer.

Nový Jičín: Urbánek – Andrýsek, Hruškovský, Štindl, Vašut, Koloničný, Pelikán – Glabazňa, Kabeláč, M. Toman – Sluštík, Macháček, Skaloš – Uhlár, Bacul, Zedník.