Tlak Mory uťala až juniorská legie

ŠUMPERK - Šumperští hokejisté ani ve druhém přípravném utkání proti Olomouci neprohráli. Po dvou třetinách včerejšího domácího klání by však na dobrý výsledek Draků vsadil málokdo.

23.8.2007

Šumperský Radim Antonovič objíždí bránu Olomouce ve včerejším utkání.Foto: DENÍK/Jan Kastner

Draci bez řady opor se dlouho pouze bránili dobře bruslícím a kombinujícím hostům, díky neuvěřitelnému závěru, ale nakonec vybojovali remízu, která má cenu vítězství. Šumperku v zápase chyběli vinou zranění nebo nemoci Meluzín, Ohnutek, Špelda, Hajas a Kočan, Olomouc poté nastoupila se všemi oporami včetně bývalého reprezentanta a mistra světa Jana Tomajka, jenž si v utkání připsal hattrick.

V polovině zápasu prohrávali domácí hrozivým rozdílem 0:3. Ve 35. minutě však zavelel k obratu a k radosti domácího kotle přesilovkovou tečí Matěj Pekr. Na začátku závěrečného dějství pak napodobil svého kolegu z juniorského útoku i Radek Fischer a Draci začali razantní obrat a dokonce sahali po vítězství. V poslední minutě však hosté vyrovnali.

„Dvě třetiny jsme hráli opravdu velice dobře. Jediná naše chyba byla, že jsme nedali více gólů. Domácí příchodem nových hráčů ožili, začali se střelecky prosazovat a dostali se do euforie. Na nás naopak padl útlum a přestali jsme hrát to, co jsme měli,“ prozradil k zápasu trenér Olomouce Petr Fiala.

„Nastoupili jsme sice v improvizované sestavě, ale pokud nám zrovna chybí zkušenosti, musíme je nahradit důrazem a bojovností. Dvě třetiny jsme ale hráli opravdu hrozně, teprve s příchodem mladých útočníků Pekra s Fischerem do hry jsme to rozhýbali. Oba podali opravdu výborný výkon,“ doplnil trenér Draků Jindřich Setikovský.

Draci Šumperk - Olomouc 5:5 (0:1, 1:2, 4:2)

Branky: 35. Pekr (Stráňovský, Obdržálek), 45. Fischer (Martinka), 48. Martinka (Pekr, Matějka), 52. Obdržálek (Čížek), 53. Martinka (Pekr) - 9. Tomajko (Vyrůbalík), 23. Tomajko (Brančík), 30. Ministr (Kříž), 51. Tomajko (Vyrůbalík, Bartoň), 60. Žajgla (Bouz)

Šumperk: Betinec - Ondráček, Bednárek, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Šindler, Patsch - Martinka, Antonovič, Bařica - Stejskal, Matějka, Kratěna - Čížek, Kučera, Obdržálek - Pekr, Šula, Fischer

Olomouc: Sedlář - Vyrůbalík, Paška, Ministr, Bouz, Brančík, Tomajko, Rak, Ondrůšek, Luňák, Meidl, Kříž, Rajnoha, Janáček, Zbořil, Venkrbec, Koktan, Zapletal, Bartoň, Čuřík, Žajgla

23.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Divácky nejoblíbenější je roztančená ulice. Všechny zúčastněné soubory projdou v průvodu Šumperkem, na několika místech se zastaví a zatančí či zazpívají. Obrovský úspěch sklízeli i tenečníci z Alžíru
65

Šumperské ulice roztančil folklor, z Alžíru, Francie i Číny

Jak reklamovat koupený dům či byt

Sulko začalo proti Přerovu parádně, potom se bálo o výsledek

Dvě červené karty a těsnou výhru fotbalistů Sulka nabídlo nedělní klání mezi Zábřehem a Přerovem. Domácí se sice v závěru strachovali o výsledek, ale nakonec první výhru v sezóně uhájili. Viktorie je naopak i po třetím kole bez bodu.

Mohelnice dala tři góly, přesto s Líšní doma neuspěla

Přestože v sobotním domácím utkání proti Líšni dali tři góly, tak neuspěli. Nově složený celek Mohelnice se na úvod letošní MSFL stále hledá, po třech duelech má na kontě jediný bod.

Mlynář musí mít sílu i umět seřizovat stroje. A být zároveň uklízeč

Stojím před masivním strojem, do kterého vede spousta trubek. Průzory vidím, jak se v nich posouvají zrna či létá šedý prášek. Mnohametrákové zařízení je právě v běhu. Kromě hluku o tom svědčí i chvění bytelné betonové podlahy. Stroj přede mnou je mlýn a tvoří srdce celé budovy biomlýna ve Starém Městě. Cesta od zrnka obilí k mouce je však mnohem složitější.

Losiny opět vítězně, Dubicko je stále na nule

Ani na třetí pokus se nováček krajského přeboru z Dubicka nedočkal bodového zisku, když prohrál na hřišti Velkých Losin. Lázeňský tým naopak uspěl potřetí v řadě.