Litoměřice se v utkání proti Drakům znovu musely obejít bez svého nejlepšího střelce Martina Procházky, který je mimo hru kvůli otřesu mozku, hosté naopak dorazili bez Aleše Holíka, jenž se po třech duelech v šumperském dresu vrátil zpět do extraligového Zlína.

Úvod středečního zápasu vyšel lépe domácím hokejistům, těm se podařilo využít hned první přesilovou hru, když puk za Zelenku procpal důrazný Angel Krstev.

Později Draci srovnali hru, měli i několik šancí, jenže těsné skóre se nezměnilo. Celek Salithu se však nakonec dočkal na začátku druhé třetiny, kdy podobně jako protivník využil početní výhodu zásluhou Jiřího Půhoného.

Bohužel z vyrovnání se Šumperk radoval pouhých 27 vteřin, krátce po rozehrání se kotouč dostal k Jiřímu Doležalovi a Stadion opět vedl.

Přesně v polovině zápasu bylo podruhé srovnáno. Před Pavelkou se ocitl Jiří Půhoný a zaznamenal svou druhou trefu večera – 2:2, ale přestřelka jakoby neměla mít konce.
Za dvě minuty šli Severočeši potřetí do jednogólového trháku, zblízka překonal příklepem šumperského brankáře Jaroslav Kalla.

Později Šumperk promarnil velkou šanci, kdy mohl zakončovat do odkryté klece, aby těsně před druhou přestávkou přišel trest pro Draky v podobě čtvrté domácí trefy z hole Tomáše Troligy při přesilovce.

Ve třetím dějství se hosté dostali na dostřel, když ve 48. minutě využil početní výhodu Tomáš Brunec, pak byli Draci několikrát blízko vyrovnání, těsně před koncem navíc ještě zkusili power play a svírali svého soupeře se šesti hráči v poli, leč bez kýženého efektu.

Naopak necelou minutu před koncem odpálil pod tlakem kotouč do opuštěné klece Jiří Vašíček a dal tím domácím definitivní jistotu tříbodového vítězství.

Na dně tabulky má celek Salithu znovu tříbodové manko na předposlední Most, jenž v rámci 18. kola na svém ledě porazil přesvědčivě Benátky nad Jizerou 6:3.

Také následující dva zápasy sehraje Šumperk mimo své mantinely, ve čtvrtek zajíždí Draci do Ústí nad Labem a po reprezentační přestávce se v pondělí 9. listopadu představí na ledě lídra z Českých Budějovic.

„Dnes jsme odehráli dobrý zápas, musím ocenit, jak kluci dřeli a makali, jenže byl problém v tom, že po slabším začátku jsme museli neustále dotahovat. Bohužel jakmile se nám podařilo vyrovnat, pokaždé soupeř ihned zase odskočil, to na psychice moc nepřidá," prozradil úvodem asistent trenéra Draků Libor Pivko.

„Je to obrovská škoda, minimálně bod jsme si zasloužili. Třeba ve třetí třetině jsme domácí k ničemu nepustili, měli jsme tam i šance na vyrovnání, které jsme však nevyužili," mrzí šumperského asistenta.

Není bez zajímavosti, že středeční duel odehráli Draci velice disciplinovaně, za celých šedesát minut obdrželi pouze dva dvouminutové tresty, paradoxně obě nabídnuté výhody protivník potrestal gólem.

HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Krstev (Kalla, Pavlas), 25. Doležal (Troliga), 32. Kalla (Nedvídek, Rousek), 39. Troliga (Šulc, Doležal) – 24. Půhoný (Roupec), 31. Půhoný (Haas, Zdráhal), 48. Brunec (Sedlák, Drtil). Rozhodčí: Kopeček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:2. Využítí: 2:2. Diváci: 1040.
Litoměřice: Pavelka – Krstev, Pavlas, Piegl, Šulc, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Nedvídek, Rousek – Švagrovský, Berger, Beránek – Ondráček, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Michal Procházka. Trenér: Jiří Kučera.
Šumperk: Zelenka - Zdráhal, Roupec, Petira, Sedlák, Bažant, Drtil, Prokop – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Půlpán – Ostřanský, Šimun. Trenér: Radek Kučera.