V sobotním derby s Prostějovem (4:5) se tak loučil zkušený obránce Petr Pavlas.

Za prvoligový Šumperk již nastoupil obránce Aleš Holík a Uničov opustil i slovenský bek Michal Hrčka.

„Ten zatím další angažmá hledá,“ dodal Sršeň.

Odejít měl i zkušený útočník David Komínek.

„Z jeho přestupu do Prostějova ale sešlo a sezonu nejspíš dohraje u nás,“ uvedl šéf klubu.

Uničovští hokejisté v sobotu vůbec poprvé prohráli derby s prostějovskými Jestřáby 4:5. V úvodu přitom domácí vedli 2:0.

„V závěru první třetiny jsme dostali zbytečný gól a to nás nalomilo,“ přiznal Sršeň.

Po dvou třetinách Uničov ještě vedl 3:2, ale hosté rozhodli v poslední dvacetiminutovce.

„Dostali jsme dva stupidní góly a hosté zápas otočili,“ litoval Sršeň.

I přes vyhlášení úsporného programu se klub nevzdává boje o play-off.

„Nezabalili jsme to. Budeme se snažit bodovat v zápasech s mančafty, které jsou v tabulce kolem nás. Pavlas ale bude chybět. To není nahraditelný hráč,“ přiznává Sršeň.

Druholigový tým chce dát šanci mladým hráčům.

„Domluvili jsme se se Šumperkem na půjčení čtyř juniorů, z nichž dva už v sobotu hráli,“ dodal Sršeň.

HC Uničov – HK Jestřábi Prostějov 4:5 (2:1,1:1,1:3)

Branky: 1. Diviš (Pavlas, Jambor), 19. Sršeň (Přikryl, Heča), 39. Pavlas, 60. Diviš (Pavlas, Drábek) – 19. Stejskal, 26. Zábranský (Jedlička), 43. Paška (Stejskal), 48. Bordowski (Zábranský), 49. Piluša (Bordowski).
Uničov: Koloušek – Pavlas, Fryč, Heča, Hodulák, Přikryl,A. Frieb, Sršeň, Jambor, D. Frieb, Handl, Skoumal, Diviš, Šnejdar, Drábek, Sedlář, Jeřábek, Čada. Trenér:Tomáš Sršeň.
Prostějov: Sedlář – Hajas, Zientek, Paška, Fojtík, Kolibár, Jedlička, Duba, Brynecký, Smejkal, Kováč, Piluša, Noga, Bordowski, Zábranský, Skácel, Rak, Berčák. Trenér: Aleš Tomášek.