A zatímco doma proti tomuto protivníkovi schytal loňský účastník WSM ligy nejtěžší prohru dosavadního ročníku (1:6), na kopřivnickém zimním stadionu dokázal v probíhající sezoně uspět i podruhé, tentokrát za dva body.

Navíc utkání, které se nerozhodlo ani po šedesáti minutách, museli Draci absolvovat počtvrté za sebou, potřetí z toho pak byla výhra.

Emotivní střetnutí kromě devíti gólů přineslo i nespočet vyloučení, když rozhodčí rozdal dohromady čtyřiadvacet menších trestů a k tomu udělil i dva tresty desetiminutové, po jednom na každé straně.

Samotný vstup do zápasu vyšel daleko lépe Drakům, když jako první zlomila bezbrankové skóre první formace hostů, v 6. minutě se prosadil nejlepší šumperský střelec Daniel Vachutka.

Později tým z podhůří Jeseníků zahodil několik dalších šancí během přesilovky a domácí se naopak ze své první vážnější akce dočkali vyrovnání, aby následně do konce úvodní části otočili výsledek na svou stranu.

Na začátku druhé třetiny pykala Kopřivnice za pozdní nástup na led a nabídnutou početní výhodu Draci využili, tvrdou ranou propálil Adama Vrbu Tomáš Drtil – 2:2.

O chvíli později vrátil hostům ztracený náskok Lukáš Králík, jenž si tak po svém návratu do Šumperku drží bilanci více jak bodu na zápas.

Později rozhodčí neuznal Drakům přesilovkový gól Radka Fischer kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Nejmenší šumperský útočník se však nakonec dočkal ve 32. minutě, když tentokrát byl jeho zásah již zcela v rámci pravidel a hosté rázem vedli již 4:2.

Bohužel stejně jako o dva dny dříve v domácím klání proti Novému Jičínu, stačili Draci slibný dvoubrankový náskok promrhat.

Ještě do konce druhého dějství totiž Kopřivnice snížila díky využité přesilovce pět na tři a ve třetí části v 52. minutě domácí srovnali krok. Přihrávku na tento gól si připsal bývalý Drak Adam Červenka a muselo se prodlužovat.

Hosté zahajovali nastavený čas v oslabení, přesto jakmile se poprvé dostali do útočného pásma, rozhodli zápas. Přesnou ranou zajistil Šumperku bonusový bod navíc Jan Matějka.

„Musím kluky pochválit za velkou bojovnost a srdce. Se Šumperkem máme zlatý bod, i když opět jsme vytvářeli velké hrubky, jenže my to asi teď tak máme. Přerušili jsme ale sérii bez bodů a nyní se musíme krůček po krůčku soustředit na další zápasy," okomentoval utkání na kopřivnickém webu domácí kouč Václav Slabý.

„Jsme moc rádi, že se nám zápas nakonec podařilo získat na svou stranu, vzhledem k té spoustě vyloučení jsou ty dva body velice cenné, taková opravdu vydřená výhra," doplnil krátce hodnocení zápasu střelec vítězného gólu Draků Jan Matějka.

HC Kopřivnice – Draci Šumperk 4:5 PP (2:1, 1:3, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Sluštík (Mach), 16. Kowalczyk (Poruba), 35. Poruba (Ollender, Pargač), 52. Mach (Červenka) – 6. Vachutka (Vymazal, Fišera), 21. Drtil (Matějka, Sedlák), 23. Králík (Fischer), 32. Fischer (Králík, Cink), 62. Matějka (Drtil). Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Goňa. Vyloučení: 11:13, navíc Poruba (Kopřivnice) – Matějka (Šumperk) oba osobní trest 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.

Kopřivnice: Vrba – Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Pargač, Mach, Ollender, Červenka. Trenér: Václav Slabý

Šumperk: Zavadil – Fišera, Sedlák, Řezáč, Durkáč, Janota, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – L. Svoboda, Langr. Trenér: Aleš Flašar.