Domácí si přinesli z nedohraného zářijového utkání těsný náskok 1:0, v listopadovém pokračovaní však byli proti dosavadnímu suverénovi soutěže v dost těžké pozici, neboť tentokrát měli k dispozici pouze pětici obránců.

Šumperk se musel obejít bez distancovaného Tomáše Drtila, kvůli zranění třísel pak chyběl i Karel Navrátil.

I přesto dokázali Draci s favorizovaným protivníkem dlouhou dobu držet krok, zejména v první třetině pak Valaši dopláceli na častá vyloučení, jenže žádná z domácích přesilovek se neujala.

Asi největší šanci následně měl při hře pět na pět Milan Ostřanský, když dostal kotouč ideálně do jízdy mezi beky, jenže z brejku zamířil pouze do gólmana.

Vsetín naopak svou početní výhodu zkraje druhé části dokázal využít, když na 1:1 vyrovnával trefou do šibenice jeho kapitán Pavel Mojžíš.

Domácí mohli bleskově odpovědět, ale přečíslení dva na jednoho, kdy dopředu uháněli Matějka s Vymazalem, gólem neskončilo, stejně tak změnu stavu nepřinesla ani další šumperská přesilovka, ve které jako již tradičně Drakům zoufale chyběla střelba.

Drakům ubývaly síly

V polovině hry zahrozil na straně hostů Lukáš Finsterle, jehož pokus nebezpečně proletěl kolem šumperské klece, záhy se za domácí snažil odpovědět Pavel Sedláček, jeho střela z pravé strany však skončila pouze v náručí brankáře Šurého.

Ve 33. minutě rozjeli další akci hosté, kteří se důrazně natlačili až do brány, bohužel tento moment skončil zraněním gólmana Draků Reného Svobody, který po kolizi s útočícím hráčem delší dobu zůstal bezvládně ležet na ledě, aby plochu nakonec opustil na nosítkách. Mezi šumperské tyče tak putoval Petr Zavadil.

Od začátku třetí třetiny bylo stále více vidět, že obětavě bojujícím Drakům pomalu ale jistě dochází síly a Vsetín s přibývajícím časem začal získávat územní převahu, kterou vyjádřil vedoucí trefou z hole Dominika Pokorného.

Hosté tlačili i nadále, přesto se Šumperku ve 48. minutě naskytla příležitost s nepříznivým skóre ještě něco udělat, bohužel si domácí připsali jen další z mnoha promarněných přesilovek a přišel trest, když Valaši dalšími dvěma zásahy zpečetili své vítězství.

Oba protivníci se následně potkají znovu již tuto sobotu 19. listopadu, tentokrát v rámci 20. kola. Tento duel se bude opět hrát na šumperském ledě.

„Rozdílové góly jsme dostali po individuálních chybách, kdy jsme soupeři nechali trochu více prostoru kolem naší brány a hosté toho dokázali využít. Je to škoda, protože i s tím torzem obránců jsme dnes proti Vsetínu nepředvedli úplně špatný výkon, kluci dřeli, ale je to prohra, takže jsem zklamaný," okomentoval ve zkratce pondělní utkání trenér Draků Aleš Flašar.

Draci Šumperk – VHK ROBE Vsetín 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. Vymazal (Vachutka) – 25. Mojžíš (Kucharczyk, Stuchlík.), 44. Pokorný (Finsterle), 51. Kajaba (Čech, Šilhavý), 53. Pokorný (Finsterle, Zúbek). Rozhodčí: Škach – Wesley, Holibka. Vyloučení: 8:10, navíc Vávra (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 450.

Šumperk: Svoboda (33. Zavadil) – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Řezáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida. Trenér: Aleš Flašar.

Vsetín: Šurý – Mojžíš, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Stuchlík, Žák, Vrba, Kobylík – Finsterle, Vávra, Kucharczyk – Kolařík, Pokorný, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Abdul – Čech, Daněk, Hořanský. Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.