VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.3.2015

Páry tančily o pohár města Šumperka

Šumperk – Přes dvě stě párů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a Polska se v sobotu zúčastnilo tradiční taneční soutěže O pohár města Šumperka, kterou hostil Dům kultury.

5.3.2015

Výstava v Lošticích připomíná vývoj domácích pomocníků

Loštice – Žádná dnešní domácnost se neobejde bez pomocníků, kteří ulehčují domácí práce a tím šetří čas. Že tomu tak nebylo vždycky, připomíná výstava s výmluvným názvem Zítra nevařím, protože peru, žehlím, uklízím…, která je k vidění v Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích.

4.3.2015

Zavolejte si o lístky na taneční soutěž

Šumperk - Od rána bude probíhat taneční soutěž, nejlepší páry se poté utkají o stupně vítězů na Květinovém plese. Takový je program ve velkém sále Domu kultury v Šumperku v sobotu 7. března.

3.3.2015

Avonotaj vzpomene na zavražděné

Šumperk - Šumperský vokální soubor Avonotaj zve na vzpomínkové setkání PAMATUJ! Akce připomíná vyvraždění většiny našich spoluobčanů židovského původu nacisty před 71 lety v koncentračním táboře Osvětim-Birkenau 8. března, 10. a 11. července.

3.3.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

3.3.2015

Redaktor Deníku daboval Večerníček, podívejte se

Šumperk – Vyzkoušet si roli vypravěče a namluvit jeden díl pohádky pro Večerníček mohou zájemci, kteří nyní zavítají do Vlastivědného muzea v Šumperku. Usednou do dabingového studia před obrazovku, na níž běží němý originální příběh, a do mikrofonu promlouvají hlasy jednotlivých postaviček. Nadabovat část z jednoho dílu pohádek o Rumcajsovi si vyzkoušel i redaktor Deníku.

2.3.2015

Přípravy na sezonu na hradech a zámcích vrcholí

Úsov – Přípravy na nadcházející turistickou sezonu na hradech a zámcích vrcholí. Po zimní přestávce přivítají památky návštěvníky opět 1. dubna. Na zámku v Úsově, kde sídlí Lovecko-lesnické muzeum, musí čtveřice pracovnic během zimy očistit na sedm tisíc trofejí a dalších exponátů.

24.2.2015

Výstava přibližuje osudy vojáků na frontách první světové války

Mohelnice – Osudy vojáků z našeho regionu na frontách první světové války mapuje nová výstava, která je k vidění v mohelnickém muzeu. Nese název Mohelnicko za Velké války 1914 -1918, jeho obyvatelé na frontách a v zázemí.

24.2.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

22.2.2015

Hrabenovem prošel masopustní průvod

Ruda nad Moravou – Houkání sirény se v sobotu 21. února odpoledne rozléhalo Hrabenovem, místní částí Rudy nad Moravou. Ačkoli byly již zdálky vidět blikající majáky vozu plného požárníků, nikde nehořelo. To jen vesnicí procházel tradiční masopustní průvod.

AKTUALIZOVÁNO
21.2.2015

Díra u Hanušovic a Krásno posbíraly čtyři České lvy

Šumpersko, Praha – Filmy Díra u Hanušovic a Krásno bodovaly v cenách Český lev. Při předávacím večeru v sobotu 21. února získaly celkem čtyři ocenění. Oba snímky, které měly premiéru v loňském roce, se natáčely na Šumpersku.

17.2.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

11.2.2015

Okouzlily jej Rychleby, tak o nich napsal knihu pro děti

Zábřeh - Ve svém životě byl zahradníkem, ekonomem i učitelem. Nyní se správce zábřežského muzea Karel Jedonek stal i spisovatelem. O svých oblíbených Rychlebských horách napsal knihu pohádek a pověstí.

11.2.2015

Cechovní karneval bude letos ve znamení návratu do dětství

Mohelnice – Maškarnímu dění bude v sobotu 14. února patřit Dům kultury v Mohelnici. Recesisté z Cechu přátel pátého ročního období pořádají tradiční a vyhlášený maškarní karneval pro děti i dospělé.

10.2.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

10.2.2015

Do boje o jubilejní Blues Alive postoupili i Bělorusové

Šumperk – Porota, která vybírá finalisty soutěžní přehlídky Blues Aperitiv, už ví, kdo se utká o možnost vystoupit na prestižním festivalu Blues Alive. O dvě místa na dvacátém ročníku festivalu, který se uskuteční v Šumperku od 14. do 16. listopadu, se popere sedmička kapel. Mezi nimi je i skupina z Běloruska. Finálový večer Aperitivu se uskuteční v březnu.

9.2.2015

Lidé už se chystají na masopustní veselí

Šumpersko – Zabíjačky, průvody masek i pochovávání basy, to vše patří k masopustnímu období, na které se lidé připravují i v některých obcích na Šumperku.

7.2.2015

Maškarní ples v divadle, podívejte se

Šumperk – Ples pro návštěvníky převlečenými do nejrůznějších masek se konal v pátek 6. února v Divadle Šumperk. Ani tentokrát účastníci plesu nešetřili fantazií a s výrobou kreativních převleků si evidentně dali práci. Divadelní plesy mají v Šumperku tradici, lístky bývají zpravidla vyprodány dlouho předem.

4.2.2015

Poláci Blues Alive milují, zase ho pasovali na událost roku

Chorzóv, Šumperk – Předloni první, minulý rok druhý a letos opět první. Takto parádně si vede šumperský festival Blues Alive v prestižní anketě TOP Blues, kterou vyhlašuje nejčtenější středoevropský časopis věnovaný bluesové muzice Twój Blues.

4.2.2015

Muzeum připomíná výročí pořadu Večerníček

Šumperk - Výstava, která se koná u příležitosti 50. výročí zahájení pravidelného vysílání pořadu Večerníček, začíná ve čtvrtek 5. února v šumperském muzeu. Určena je především dětem. Expozice přibližuje výtvarnou tvorbu Radka Pilaře, který byl významný představitel českého umění.

3.2.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

3.2.2015

Zapojte se do soutěže s Deníkem o lístky na Melody Makers

Zábřeh – Ondřej Havelka a Melody Makers přivedou v sobotu 7. února do Zábřehu prvorepublikové šlágry. Koncert ve velkém sále Klubu začíná v 19 hodin.

27.1.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

26.1.2015

Martin Finger získal za roli v Krásnu filmovou cenu

Šumperk, Praha – Film Ondřeje Sokola Krásno natočený v Šumperku bodoval v Cenách české filmové kritiky za rok 2014. Za nejlepší mužský herecký výkon ocenila porota Martina Fingera, který ve snímku ztvárnil jednu z hlavních rolí.

21.1.2015

Promítač šumperského kina: Odhadnout vkus diváků je těžké

Šumperk – Snad žádnému vášnivému filmovému fanouškovi se nepoštěstí trávit téměř každý večer před stříbrným plátnem. Pro čtyřiadvacetiletého Jana Glance je to ovšem realita. Pracuje v šumperském kino Oko jako promítač a ve své profesi je jedním z nejmladších lidí v republice. Do kina nastoupil před třemi lety.

19.1.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

15.1.2015

Vrcholí přípravy na Motýlí ples

Šumperk – Motýli Šumperk, to je sborový fenomén, který „postihl" prakticky každou rodinu v Šumperku a blízkém okolí. Kruh přátel Šumperského dětského sboru Motýli a lidé, kteří se kolem špičkového tělesa pohybují, se rozhodli letos uspořádat Motýlí ples.

15.1.2015

Díra u Hanušovic má šanci získat Českého lva

Hanušovice, Praha – Film Miroslava Krobota Díra u Hanušovic bodoval v nominacích na ocenění Český lev. Snímek, který se natáčel v okolí Hanušovic, získal nominace ve třinácti kategoriích z celkových šestnácti. Ve třech kategoriích bodoval i filmový debut Ondřeje Sokola Krásno. Ten z velké části vznikal v Šumperku a okolí.

13.1.2015

Galerie bude hostit Alici Springs a výstavu Jana Smitala

Loštice – Hned dvě významné kulturní akce bude v tomto týdnu hostit kavárna a galerie U Lišky Bystroušky v Lošticích. V pátek 16. ledna zde od půl sedmé večer vystoupí Alice Springs Blues Band.

13.1.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení