VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.9.2015

Hladík před nevšední show: Nová syntéza je splněný sen

Olomouc - Jedinečná jazzrocková událost rozezní ve středu 9. září Korunní pevnůstku v Olomouci. Legendární projekt skupiny Blue Effect a někdejšího Jazzového orchestru Československého rozhlasu „Nová syntéza" se dočká teprve čtvrtého koncertního provedení v plné sestavě za více než 40 let od svého vzniku.

7.9.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

7.9.2015

Postižení se handicapu umějí zasmát. Dokazuje to výstava černého humoru

Zábřeh – Unikátní výstavu černého humoru The Tap Tap Načerno si mohou od pondělí 7. září zájemci prohlédnout v prostorách Střední školy sociální péče a služeb v Zábřehu. Hlavním cílem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem.

5.9.2015

Ministr kultury v Zábřehu chválil farníky a opravené památky

Zábřeh – Ministr kultury Daniel Herman navštívil ve čtvrtek 3. září Zábřeh. Při pracovním obědě s radními se zajímal o jejich názory na činnost ministerstva a současnou vládní politiku v oblasti kultury, ale také o kulturní dění v Zábřehu. Pak se vydal na prohlídku města a vybraných historických budov a kulturních institucí.

1.9.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

30.8.2015

Zámeckými expozicemi Úsova provázely pohádkové postavy

Úsov – Zajímavou příležitost prohlédnout si expozice lovecko-lesnického muzea večer a ještě k tomu v doprovodu pohádkových postav měli v pátek 28. srpna návštěvníci zámku v Úsově. Průvodkyně navodily atmosféru svými pohádkovými kostýmy. Zatímco příchozím vyprávěly o historii zdejšího hradu a zámku, kolem překvapených návštěvníků prošla chodbou bez jediného slova tajuplná bílá paní, která vzápětí zmizela na schodišti.

25.8.2015

Diváci zdolají s Radkem Jarošem K2

Šumperk – Zajímavý dokument z horolezeckého prostředí nabídne divákům šumperské kino Oko. Snímek Cesta vzhůru vypráví o umanutosti, o zdolávání vlastních a obecně lidských limitů, ale také o kompromisech a ceně, kterou mohou mimořádné osobní výkony stát.

25.8.2015

Dostal nabídku na scénář k filmu. Tak si zjistil, jak se scénář vlastně píše

Libina – V hlavní roli Pavel Kříž, pak Michal Dlouhý či Pavel Nový. To je část obsazení studentského filmu Případ Antonín Volek, ke kterému napsal scénář jednadvacetiletý Václav Crhonek z Libiny na Šumpersku. A hvězdně obsazeným studentským filmem jeho práce nekončí.

24.8.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

24.8.2015

Zábřeh vydal ročenku města, mapuje jubilejní rok

Zábřeh – Zábřežská radnice vydala v těchto dnech ročenku města, která mapuje všechny významné události za loňský rok. Ten byl pro Zábřeh spojený s oslavami 760 let od první písemné zmínky o městě.

22.8.2015

Kissáci z Třebíče rozparádili šumperské publikum

Šumperk – Stovky lidí přilákal koncert revivalových kapel, který se odehrál v pátek 21. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku. Mimo jiné dorazila i třebíčská formace Kiss Czech company, která roztančila zástup fanoušků od šedesátníků až po teenagery. Na pódiu jim naservírovala největší hity, nechybělo ani stylové oblečení a líčení.

18.8.2015

Slavní UB40 zahrají na Moravě! Máme pro vás VSTUPENKY

Nejznámější britská reggae kapela UB40, která v prodejnosti zvukových nosičů překonala i legendárního Boba Marley, vystoupí poprvé na Moravě! Za více než 30 let existence kapely půjde teprve o jejich třetí vystoupení v ČR.

18.8.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

11.8.2015

Tři sestry to rozjedou na pevnůstce, představí novou desku

Olomouc – Nejbližší zastávkou turné pražské rockové kapely Tři sestry bude v pátek Korunní pevnůstka v Olomouci.

11.8.2015

Máme pro vás lístky na festival Hrady CZ

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, po Veveří zavítá v pátek a sobotu 14. a 15. srpna i do Bouzova. Letos už 11. ročník festivalu přináší řadu novinek, mezi ty největší patří rozšířený páteční program s šesti koncerty, v sobotu se odehraje celkem třináct koncertů na dvou pódiích.

10.8.2015

Kam za kulturou? Tady je týdenní přehled

Šumpersko/Jesenicko - Pár tipů, kam se vydat za kulturou či příjemnou společností.

7.8.2015

Cirkus Carini v Šumperku zůstává ještě další týden

Šumperk /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ – O jeden týden si prodlouží svůj pobyt v Šumperku cirkus Carini, který postavil své šapitó v Jesenické ulici naproti hypermarketu Albert.

4.8.2015

S námi na Lenku Dusilovou ZDARMA

Olomoucké kulturní prázdniny jsou v plném proudu a regionální Deník Vám nabízí ZDARMA vstupenky na výjimečnou Lenku Dusilovou. Pro jejich získání volejte 606 716 370.

4.8.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

3.8.2015

Fingers Up, to je hudba a bohaté zážitky. Zavolejte si o lístky

Mohelnice – V pořadí již pátý ročník hudebního festivalu Fingers Up proběhne 7. a 8. srpna v Morava Campu v Mohelnici. Letošní ročník chystá pro návštěvníky spoustu změn, počínaje místem konání. Víkendový program se uskuteční v areálu s ubytováním, vlastním bazénem i restaurací.

22.7.2015

Novou figurku přidal řezbář do betléma netradičně uprostřed léta

Loštice – Netradičně uprostřed léta přibyla nová figurka ve známém betlému loštického řezbáře Jaroslava Beneše. Představuje starostku města Šárku Havelkovou Seifertovou. Je to poprvé za celou čtyřiadvacetiletou historii, kdy se v betlému nová postavička objevila jindy než v předvánočním čase.

22.7.2015

Při vedení divadla se hodí znalosti ekonomiky i herectví

Šumperk – Je mu třicet dva let, pochází z Ostravy a je nejmladším ředitelem divadla v republice. Matěj Kašík vede divadlo v Šumperku dva roky. Předtím ale stál tři sezony na jeho prknech jako herec.

22.7.2015

Perla Rychlebských hor se otevře návštěvníkům

Javorník – V plné kráse se návštěvníkům ukáže obnovená tančírna v Račím údolí u Javorníku. Slavnostní otevření zrekonstruované secesní stavby je naplánováno na pátek 24. července v 17 hodin, pro návštěvníky je připraven kulturní program a občerstvení.

20.7.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

18.7.2015

Blues Alive slaví dvacáté výročí, hlavní hvězdou bude Warren Haynes

Šumperk – Pořadatelé festivalu Blues Alive odtajnili program jubilejního dvacátého ročníku, který se uskuteční od 12. do 14. listopadu v Šumperku. Hlavní hvězdou bude jeden z nejsledovanějších amerických kytaristů současnosti Warren Haynes.

15.7.2015

Domácí péče míří do Šumperka za zvýhodněnou cenu

Šumperk – Nové komediální drama s Bolkem Polívkou a Alenou Mihulovou začíná šumperské kino Oko promítat v premiérový den ve čtvrtek 16. července od 17.30 hodin.

9.7.2015

Na Krausberry v Olomouci můžete zdarma. Co pro to udělat?

Olomouc - Rockové pecky představí návštěvníkům Olomouckých kulturních prázdnin skupina Krausberry v čele s českým Mickem Jaggerem a zpívajícím bubeníkem Martinem Krausem. Česká hudební stálice působící na scéně od roku 1984 zahraje na nádvoří olomoucké radnice ve čtvrtek 16. července. S regionálním Deníkem můžete na její vystoupení získat dvě vstupenky v celkové hodnotě 380 korun zdarma.

7.7.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

3.7.2015

Valérie Zawadská: Na dětství strávené v Loučné vzpomínám s láskou a nostalgií

Šumperk /ROZHOVOR/ – Část dětství strávila na Šumpersku. S rodiči bydlela v Loučné nad Desnou, odtud dojížděla na Gymnázium v Šumperku, kde také Úspěšně maturovala. První divadelní kroky pak zažívala na šumperské profesionální scéně, kde působila jako elévka.

1.7.2015

Hvězdou Středověkého odpoledne na hradě v Brníčku budou Rangers

Brníčko – Zpět do středověku se na svátek slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v neděli 5. července vrátí hrad v Brníčku. V půl druhé tady odstartuje už sedmé Středověké odpoledne zahajovacím vystoupením šermířů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies