VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.6.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

15.6.2015

Expozice ukazuje nástroje z celého světa

Ostružná – Jen málokterý ze stovek řidičů, kteří denně projíždějí kolem hotelu Skiland v Ostružné, tuší, že se za jeho zdmi skrývá unikátní expozice hudebních nástrojů. Stálou výstavu její tvůrci oficiálně otevřeli v pátek 12. června.

13.6.2015

Pavel Šporcl zahraje nejtěžší skladby od Paganiniho

Šumperk – Velký hudební událost odstartuje na konci června v Šumperku. Festival Klášterní hudební slavnosti zahájí 28. června barokní opera Armida. Největším tahákem však bude jistě houslový virtuos Pavel Šporcl. Na co se mohou milovníci klasické hudby těšit, prozradil organizátor festivalu, rodák z Rapotína u Šumperka Roman Janků.

13.6.2015

Zábřežský hrad otevřel jindy skryté prostory

Zábřeh – Netradiční možnost prohlédnout si v noci za svitu svíček místa, kam jinak chodí vyřizovat své úřední záležitosti, měli návštěvníci Radniční noci, která se konala v pátek 12. června v Zábřehu. Podívali se i do prostor, které jinak zůstávají očím návštěvníků radnice skryty.

10.6.2015

Zábřežský zámek při Radniční noci ožije dobovými postavami

Zábřeh – Výjimečnou možnost prozkoumat za svitu svíček prostory zábřežského zámku, v němž nyní sídlí městský úřad, budou mít návštěvníci tento pátek 12. června při druhém ročníku Radniční noci. Ta se letos ponese v zámeckém stylu.

8.6.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

2.6.2015

Z pytle vyskočili Michal Hrůza a Mňága

Šumperk - Pořadatelé Džemfestu slibovali, že letos na festivalu zahraje jedna legendární kapela, jeden hitmaker a dvě vycházející hvězdy českého hudebního nebe. Po zveřejnění programu je zřejmé, že slovo dodrželi do puntíku.

2.6.2015

Šumperk si slavnostmi připomene sněm z roku 1490, dorazí i husité

Šumperk - První červnový víkend se město Šumperk opět přenese do středověku a připomene si výročí uskutečnění nejvýznamnější události v dějinách města, takzvaný Šumperský sněm z roku 1490. Slavnosti města Šumperka se uskuteční v sobotu 6. června od 10 hodin v Sadech 1. máje. Při příležitosti oslav tohoto výročí se veřejnost může zapojit do internetové soutěže o hodnotné ceny.

2.6.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

2.6.2015

Ze známého pramene lidé opět pijí

Jeseník – Návštěvníci jesenických lázní se mohou opět napít vody ze Slovanského pramene. Nejnavštěvovanější pramen na lázeňském vrchu dostal v uplynulých dvou týdnech novou podobu. Lidé ji poprvé spatřili při slavnostním odhalení v pondělí 1. června.

30.5.2015

Temenice ožila poutí

Šumperk – Davy lidí přilákala v pátek 29. května pouť u Základní školy Sluneční v šumperské Temenici. Slavnosti přálo počasí, takže program plynule pokračoval od odpoledních až do nočních hodin. Vybrat si mohli malí i velcí návštěvníci, pro děti organizátoři připravili různé atrakce včetně pohádkového lesa.

28.5.2015

Festival Divadlo v parku naservíruje čtyři skvělé komedie

Šumperk – Tradiční divadelní přehlídka pod širým nebem Divadlo v parku obsadí letní scénu za vilou Doris od 11. do 14. června. Během čtyřdenního festivalu se představí vedle domácích také herecké soubory z Brna a Pardubic.

27.5.2015

Získejte dvojici vstupenek na koncert Karla Gotta ve Zlíně

Dobrá zpráva pro čtenáře! Máme pro Vás dva lístky na koncert Karla Gotta. Tento nejúspěšnější český zpěvák všech dob se zahraničním renomé znovu zavítá také na Moravu. Vystoupí ne velkolepém koncertě ve Zlíně už 28. června.

26.5.2015

Šumperské divadlo chystá hudební komedii či Shakespeara

Šumperk – Hudební komedie, dramatické dílo o vztazích mezi lidmi i klasika z pera Williama Shakespeara – taková bude nová sezona v Divadla Šumperk.

26.5.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

25.5.2015

Pětapadesátiletý Spirituál Kvintet zazpívá i v Šumperku

Šumperk /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ - Jedna z prvních folkových skupin, která vznikla v Česku, přijede do Šumperka. Spirituál Kvintet si připomene své 55. výročí vzniku. Narozeninový koncert se uskuteční ve čtvrtek 4. června od 19 hodin v Domě kultury v Šumperku.

22.5.2015

Bambifest nabízí zábavu, soutěže a hry pro děti

Šumperk - První ročník Bambifestu se koná od pátku 22. do soboty 23. května v Sadech Bohuslava Martinů u marketu Kaufland v Šumperku. Navazuje na úspěšné Bambiriády, které se ale jejich organizátor – Rada dětí a mládeže - rozhodl letos už nepořádat. Organizace se tak ujaly šumperské spolky, které se zaměřují na děti a mládež.

22.5.2015

Do Jeseníku míří cirkus Bernes

Jeseník /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ – Cirkus Bernes slavného rodu Berousků bude mít tento týden zastávku v Jeseníku. Jeho šapitó vyroste v Dukelské ulici u stadionu.

21.5.2015

Chtěl bych dosáhnout opravy divadla, říká Miroslav Hrdlička

Jeseník – Říká o sobě, že je odkojený hudebním klubem. Osobně poznal frontmana kapely Olympic Petra Jandu nebo Oldu Říhu z Katapultu. Podobu kultury v Jeseníku utváří už pětačtyřicet let. Miroslav Hrdlička.

20.5.2015

V Bludově otevřou lázeňskou sezonu

Bludov – Sport, zábava, bohatá tombola – to vše čeká na ty, kteří zamíří v sobotu 23. května odpoledne do areálu bludovských lázní. Ve 14 hodin je na programu lázeňský běh pro zdraví. Zájemci si mohou vybrat hned z několika kategorií, včetně té, ve které poběží rodiče s dětmi do 15 let či páry.

20.5.2015

V Šumperku se bude poprvé konat Bambifest

Šumperk – První ročník Bambifestu se uskuteční v pátek 22. a v sobotu 23. května v Šumperku. Navazuje na úspěšné Bambiriády, které se ale jejich organizátor – Rada dětí a mládeže - rozhodl letos už nepořádat. Organizace se tak ujal šumperský dětský spolek Jokes&Games.

18.5.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

17.5.2015

V jesenických lázních začala sezona

Jeseník – V Jeseníku v sobotu 16. května oficiálně začala lázeňská sezona. Návštěvníky v areálu lázní letos čekají dvě noviny: obnovená kolonáda a nová kavárna s restaurací v jejím sousedství.

14.5.2015

Od pondělí zavoní v Šumperku Dny kávy

Šumperk – Šumperk provoní od pondělí 18. do soboty 23. května Dny kávy. Do akce se zapojilo 14 místních kaváren či obchodů se zdravou výživou, které návštěvníkům vedle skvělé kávy nabídnou i něco navíc.

13.5.2015

Vyhrajte vstupenky na Mariana Vargu v Šumperku

Šumperk – Slovenský hudební skladatel a hráč na klávesové nástroje Marián Varga přijede potěšit své šumperské fanoušky v úterý 19. května od 19.30 hodin.

12.5.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

10.5.2015

U kovářů stály fronty

Zábřeh – Zkusit si na vlastní kůži kovářské řemeslo a vyrobit si vlastní hřebík mohli návštěvníci netradiční a výjimečné akce Zábřežský hřebík, která se konala v sobotu 9. května v zámeckém parku na Skaličce v Zábřehu.

8.5.2015

Kloboukovému dni přálo počasí

Šumperk – Davy lidí přilákal Kloboukový den, který se konal v pátek 8. května v parku i šumperské Vily Doris. Pokrývky hlavy nejrůznějších barev a tvarů předváděly především děti, pro které pořadatelé připravili nejrůznější atrakce.

7.5.2015

Zavolejte si o lístky na Národní Cirkus Originál Berousek

Šumperk – Šapitó Národního Cirkusu Originál Berousek vyroste tento týden v Šumperku. Připraveno bude pět vystoupení – od středy 13. do pátku 15. května vždy od 17.30 hodin, v sobotu 16. od 14 hodin a v neděli 17. května od 11 hodin.

7.5.2015

Kniha odhalí taje pivovarnictví, další život Priessnitze

Branná, Jeseník – Zájemcům o regionální historii přibydou do knižního fondu dva nové přírůstky. První publikace se zaměří na historii pivovarnictví v Branné, druhá bude pojednávat o nejslavnějším jesenickém rodákovi Vincenzi Priessnitzovi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení