VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.5.2015

V Šumperku se bude poprvé konat Bambifest

Šumperk – První ročník Bambifestu se uskuteční v pátek 22. a v sobotu 23. května v Šumperku. Navazuje na úspěšné Bambiriády, které se ale jejich organizátor – Rada dětí a mládeže - rozhodl letos už nepořádat. Organizace se tak ujal šumperský dětský spolek Jokes&Games.

18.5.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

17.5.2015

V jesenických lázních začala sezona

Jeseník – V Jeseníku v sobotu 16. května oficiálně začala lázeňská sezona. Návštěvníky v areálu lázní letos čekají dvě noviny: obnovená kolonáda a nová kavárna s restaurací v jejím sousedství.

14.5.2015

Od pondělí zavoní v Šumperku Dny kávy

Šumperk – Šumperk provoní od pondělí 18. do soboty 23. května Dny kávy. Do akce se zapojilo 14 místních kaváren či obchodů se zdravou výživou, které návštěvníkům vedle skvělé kávy nabídnou i něco navíc.

13.5.2015

Vyhrajte vstupenky na Mariana Vargu v Šumperku

Šumperk – Slovenský hudební skladatel a hráč na klávesové nástroje Marián Varga přijede potěšit své šumperské fanoušky v úterý 19. května od 19.30 hodin.

12.5.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

10.5.2015

U kovářů stály fronty

Zábřeh – Zkusit si na vlastní kůži kovářské řemeslo a vyrobit si vlastní hřebík mohli návštěvníci netradiční a výjimečné akce Zábřežský hřebík, která se konala v sobotu 9. května v zámeckém parku na Skaličce v Zábřehu.

8.5.2015

Kloboukovému dni přálo počasí

Šumperk – Davy lidí přilákal Kloboukový den, který se konal v pátek 8. května v parku i šumperské Vily Doris. Pokrývky hlavy nejrůznějších barev a tvarů předváděly především děti, pro které pořadatelé připravili nejrůznější atrakce.

7.5.2015

Zavolejte si o lístky na Národní Cirkus Originál Berousek

Šumperk – Šapitó Národního Cirkusu Originál Berousek vyroste tento týden v Šumperku. Připraveno bude pět vystoupení – od středy 13. do pátku 15. května vždy od 17.30 hodin, v sobotu 16. od 14 hodin a v neděli 17. května od 11 hodin.

7.5.2015

Kniha odhalí taje pivovarnictví, další život Priessnitze

Branná, Jeseník – Zájemcům o regionální historii přibydou do knižního fondu dva nové přírůstky. První publikace se zaměří na historii pivovarnictví v Branné, druhá bude pojednávat o nejslavnějším jesenickém rodákovi Vincenzi Priessnitzovi.

6.5.2015

Kino ukáže vatikánské sbírky ve 3D

Šumperk – Velmi neobvyklý zážitek nabídne milovníkům výtvarného umění šumperské kino Oko. Dokumentární film nazvaný Vatikánská muzea 3D totiž návštěvníky kina provede unikátními uměleckými sbírkami.

4.5.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

4.5.2015

Knížka připomíná zavražděné vlastence

Šumperk – Šumperská radnice včera představila druhé vydání publikace Miroslava Zapletala Na úsvitě svobody, která pojednává od bratrušovské tragedii z 31. března 1945. Útlá knížka poprvé vyšla v roce 1969. Nyní je k dispozici v nové grafické i redakční úpravě a je doplněná i o další obrazový materiál.

29.4.2015

Lázeňskou sezonu v Jeseníku zahájí Dusilová a Hladík

Jeseník – Koncerty Lenky Dusilové a kapely Blue Effect patří k hlavním lákadlům letošního zahájení lázeňské sezony v Jeseníku. Třídenní maraton kulturních, sportovních a společenských akcí se ve městě a na lázeňském vrchu uskuteční od pátku 15. do neděle 17. května.

28.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

22.4.2015

Čarodějnice už chystají masky a košťata a vyhlížejí svůj den

Šumpersko, Jesenicko – Rejem čarodějnic ožije o následujícím víkendu a pak také o filipojakubském podvečeru poslední dubnový den mnoho měst a obcí na Šumpersku a Jesenicku.

22.4.2015

Na tři tisíce let starý bronzový poklad upozornil detektor kovů

Zábřežsko – Bronzový poklad starý přibližně tři tisíce let se podařilo najít Vlastimilu Flášarovi z malé obce na Zábřežsku. S detektorem kovů se vydal na procházku do lesa. Když se ozval typický zvuk upozorňující na kovový předmět a začal hrabat v zemi, nestačil se divit.

21.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

18.4.2015

Špičkovou módu předvedly v Mohelnici přední modelky

Mohelnice – Přední čeští návrháři představili v pátek 17. dubna večer v Mohelnici své kolekce pro nadcházející jarní sezonu. Nové modely předvedly na molu špičkové modelky a finalistky soutěží miss v čele s Českou Miss 2015 Nikol Švantnerovou. Tleskal jim zcela zaplněný sál Domu kultury.

16.4.2015

Zavolejte si o lístky na Vladimíra Mišíka a Luboše Pospíšila

Šumperk – Legenda českého bigbítu Vladimír Mišík a jeho kapela ETC bude hrát v Šumperku. Do H-clubu jej přilákali pořadatelé Eurofestu.

14.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

10.4.2015

VIDEO: Gott zpíval, Šíp bavil, Eben moderoval. Kraj rozdal ceny

Prostějov - Výjimečné počiny v oblasti hudby, literatury, výtvarného umění a v mnoha dalších odvětvích byly i letos odměněny Cenou Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Na čtvrteční slavnostním vyhlašování v Národním domě v Prostějově si ocenění převzala jedenáctka laureátů.

10.4.2015

Rozhlas představí zajímavý osud šumperského rodáka pátera Romana Scholze

Šumperk – Páteru Romanu Karlu Scholzovi, šumperskému rodákovi, se bude v dalším dílu cyklu Stopy, fakta, tajemství… věnovat jeho autor a hlavní protagonista Stanislav Motl. Pořad odvysílá v neděli 12. dubna v 10.03 hodin Český rozhlas dvojka.

9.4.2015

Výstava v kině představí pěstouny

Šumperk - V průběhu dubna a května bude v šumperském Oku k vidění výstava fotografií „Jsem pěstoun," kterou organizuje Nadační fond J&T v rámci kampaně Hledáme rodiče.

8.4.2015

Džemfest ještě tají program. Vstupenky se už ale dají koupit

Šumperk – Festival Džemfest zahájil předprodej vstupenek na 16. ročník, který se uskuteční 23. října v Domě kultury v Šumperku. Lístky jsou k mání za poloviční cenu. Má to ale háček. Pořadatelé nezveřejnili program.

8.4.2015

Strefit se do vkusu diváků není lehké, říká ředitel kina

Šumperk – Kdo by jako dítě nechtěl být šéfem biografu. Mít hezky všechny novinky z první ruky a trávit spoustu času na místě, kam lidé chodí výhradně za zábavou. Kamil Navrátil je ředitelem šumperského kina Oko již několik let a říká, že jeho snahou je, aby si z programu vybral každý podle svého gusta.

7.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

6.4.2015

Jeseníky dál lákají filmaře

Šumpersko, Jesenicko – Snímky Díra u Hanušovic a Krásno zájem filmařů o Šumpersko a Jesenicko neskončil. Sever Olomouckého kraje inspiruje filmové tvůrce k dalším projektům nebo zde nacházejí vhodné lokace pro natáčení. Příkladem je drama Rudý kapitán nebo celovečerní animovaný film Vodní lékař.

6.4.2015

Jesenickou zušku vede Tomáš Uhlíř

Jeseník – Základní umělecká škola v Jeseníku má nového ředitele. Hudební instituci od 1. dubna vede Tomáš Uhlíř. Ve funkci nahradil Zdeňku Kainarovou, která se svého postu vzdala.

5.4.2015

Rockeři a rockerky se mohou přihlásit na festival Rockové Hranice

Hranice - Šest kapel, které zvítězí ve facebookovém hlasování, si zahraje v Divadle Stará střelnice 8. května. Vítězné dvě kapely se pak budou tak moci setkat s kapelami Soupergroup CZ, Visací zámek či zpěvačkou Lenny (dcerou Lenky Filipové), a zahrát si na stejném podiu. Od minulého týdne se zájemci mohou registrovat do soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies