VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.5.2015

Kino ukáže vatikánské sbírky ve 3D

Šumperk – Velmi neobvyklý zážitek nabídne milovníkům výtvarného umění šumperské kino Oko. Dokumentární film nazvaný Vatikánská muzea 3D totiž návštěvníky kina provede unikátními uměleckými sbírkami.

4.5.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

4.5.2015

Knížka připomíná zavražděné vlastence

Šumperk – Šumperská radnice včera představila druhé vydání publikace Miroslava Zapletala Na úsvitě svobody, která pojednává od bratrušovské tragedii z 31. března 1945. Útlá knížka poprvé vyšla v roce 1969. Nyní je k dispozici v nové grafické i redakční úpravě a je doplněná i o další obrazový materiál.

29.4.2015

Lázeňskou sezonu v Jeseníku zahájí Dusilová a Hladík

Jeseník – Koncerty Lenky Dusilové a kapely Blue Effect patří k hlavním lákadlům letošního zahájení lázeňské sezony v Jeseníku. Třídenní maraton kulturních, sportovních a společenských akcí se ve městě a na lázeňském vrchu uskuteční od pátku 15. do neděle 17. května.

28.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

22.4.2015

Čarodějnice už chystají masky a košťata a vyhlížejí svůj den

Šumpersko, Jesenicko – Rejem čarodějnic ožije o následujícím víkendu a pak také o filipojakubském podvečeru poslední dubnový den mnoho měst a obcí na Šumpersku a Jesenicku.

22.4.2015

Na tři tisíce let starý bronzový poklad upozornil detektor kovů

Zábřežsko – Bronzový poklad starý přibližně tři tisíce let se podařilo najít Vlastimilu Flášarovi z malé obce na Zábřežsku. S detektorem kovů se vydal na procházku do lesa. Když se ozval typický zvuk upozorňující na kovový předmět a začal hrabat v zemi, nestačil se divit.

21.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

18.4.2015

Špičkovou módu předvedly v Mohelnici přední modelky

Mohelnice – Přední čeští návrháři představili v pátek 17. dubna večer v Mohelnici své kolekce pro nadcházející jarní sezonu. Nové modely předvedly na molu špičkové modelky a finalistky soutěží miss v čele s Českou Miss 2015 Nikol Švantnerovou. Tleskal jim zcela zaplněný sál Domu kultury.

16.4.2015

Zavolejte si o lístky na Vladimíra Mišíka a Luboše Pospíšila

Šumperk – Legenda českého bigbítu Vladimír Mišík a jeho kapela ETC bude hrát v Šumperku. Do H-clubu jej přilákali pořadatelé Eurofestu.

14.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

10.4.2015

VIDEO: Gott zpíval, Šíp bavil, Eben moderoval. Kraj rozdal ceny

Prostějov - Výjimečné počiny v oblasti hudby, literatury, výtvarného umění a v mnoha dalších odvětvích byly i letos odměněny Cenou Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Na čtvrteční slavnostním vyhlašování v Národním domě v Prostějově si ocenění převzala jedenáctka laureátů.

10.4.2015

Rozhlas představí zajímavý osud šumperského rodáka pátera Romana Scholze

Šumperk – Páteru Romanu Karlu Scholzovi, šumperskému rodákovi, se bude v dalším dílu cyklu Stopy, fakta, tajemství… věnovat jeho autor a hlavní protagonista Stanislav Motl. Pořad odvysílá v neděli 12. dubna v 10.03 hodin Český rozhlas dvojka.

9.4.2015

Výstava v kině představí pěstouny

Šumperk - V průběhu dubna a května bude v šumperském Oku k vidění výstava fotografií „Jsem pěstoun," kterou organizuje Nadační fond J&T v rámci kampaně Hledáme rodiče.

8.4.2015

Džemfest ještě tají program. Vstupenky se už ale dají koupit

Šumperk – Festival Džemfest zahájil předprodej vstupenek na 16. ročník, který se uskuteční 23. října v Domě kultury v Šumperku. Lístky jsou k mání za poloviční cenu. Má to ale háček. Pořadatelé nezveřejnili program.

8.4.2015

Strefit se do vkusu diváků není lehké, říká ředitel kina

Šumperk – Kdo by jako dítě nechtěl být šéfem biografu. Mít hezky všechny novinky z první ruky a trávit spoustu času na místě, kam lidé chodí výhradně za zábavou. Kamil Navrátil je ředitelem šumperského kina Oko již několik let a říká, že jeho snahou je, aby si z programu vybral každý podle svého gusta.

7.4.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

6.4.2015

Jeseníky dál lákají filmaře

Šumpersko, Jesenicko – Snímky Díra u Hanušovic a Krásno zájem filmařů o Šumpersko a Jesenicko neskončil. Sever Olomouckého kraje inspiruje filmové tvůrce k dalším projektům nebo zde nacházejí vhodné lokace pro natáčení. Příkladem je drama Rudý kapitán nebo celovečerní animovaný film Vodní lékař.

6.4.2015

Jesenickou zušku vede Tomáš Uhlíř

Jeseník – Základní umělecká škola v Jeseníku má nového ředitele. Hudební instituci od 1. dubna vede Tomáš Uhlíř. Ve funkci nahradil Zdeňku Kainarovou, která se svého postu vzdala.

5.4.2015

Rockeři a rockerky se mohou přihlásit na festival Rockové Hranice

Hranice - Šest kapel, které zvítězí ve facebookovém hlasování, si zahraje v Divadle Stará střelnice 8. května. Vítězné dvě kapely se pak budou tak moci setkat s kapelami Soupergroup CZ, Visací zámek či zpěvačkou Lenny (dcerou Lenky Filipové), a zahrát si na stejném podiu. Od minulého týdne se zájemci mohou registrovat do soutěže.

4.4.2015

V Lošticích vystavují velikonoční kraslice a ozdoby

Loštice – Perníčky, kraslice a nejrůznější ozdoby s velikonoční tematikou zaplnily sál kulturního domu v Lošticích. Koná se zde velikonoční výstava, která vrcholí o prvním dubnovém víkendu.

2.4.2015

Děti v muzeu pletly pomlázky a zdobily kraslice

Šumperk – Pestrý program připravilo pro děti a jejich rodiče ve čtvrtek 2. dubna Vlastivědné muzeum v Šumperku. Deštivý a sychravý první prázdninový den mohli strávit ve velikonoční dílně.

31.3.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

29.3.2015

Kino Oko omezí rezervace vstupenek

Šumperk - Šumperské kino Oko od dubna omezí rezervace na filmová představení. U filmů a pořadů, kde se předpokládá velký zájem, budou upřednostňováni zájemci o koupi lístku. K rezervacím se budou lístky uvolňovat později.

28.3.2015

Voxel či Sandra Pogodová. Duben patří Špeku

Šumperk - Šumperská přehlídka Špek během dubna představí umělce působící či pocházející z našeho kraje. Divadlo, hudbu, přednášky, výstavu nebo týden regionálních specialit, to vše přináší různorodý program 10. ročníku Špeku.

24.3.2015

Herci se rozloučí se sezonou komedií Slepice

Šumperk – Vtipný text, výborně napsané dialogy a samozřejmě skvělé výkony protagonistů – tak přesně na to se mohou těšit diváci, kteří vyrazí v sobotu 28. března v sedm hodin večer do hlediště Divadla Šumperk. Domácí herecký soubor jim naservíruje komedii Slepice.

24.3.2015

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

23.3.2015

Máme pro vás lístky zdarma na Dana Bártu

Šumperk - Poslední březnový pátek chystá Dům kultury v Šumperku hudební bonbónek. Od půl osmé večer zde vystoupí Dan Bárta. Pokud máte zájem získat lístky zdarma, zapojte se do soutěže. Podrobnosti najdete v Šumperském a jesenickém deníku, který vychází ve čtvrtek 26. března.

23.3.2015

Inspicientka divadla: Jsem prodlouženou rukou režiséra

Šumperk – Inspicientka, nápovědka i herečka. Tuto trojroli zastává v Divadle Šumperk Hana Vonzino.

22.3.2015

V muzeu upálili Moranu

Šumperk – Tvořivé odpoledne pro děti, které bylo tématicky zaměřené na loučení se zimou, připravily pro veřejnost pracovnice šumperského muzea. Různé rukodělné činnosti si vyzkoušely tři desítky dětí, většina z nich přišla v doprovodu rodičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení