VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chantal Poullain zazpívá Šumperku, v muzeu si upečete pizzu

Šumpersko, Jesenicko - Kam v následujících dnech vyrazit za kulturou a zábavou? Podívejte se na naše tipy.

25.1.2016
SDÍLEJ:

Chantal Poullain.Foto: Deník/Karel Pech

28.1.

Šíp a Náhlovský polechtají bránici Jeseničanů

Jeseník – Skvělí baviči Karel Šíp a Josef Náhlovský přijedou pobavit ve čtvrtek 28. ledna jesenické publikum. Jejich pořad s názvem Miniparty začíná v Divadle Petra Bezruče v sedm hodin večer.

„Dvojice ve volném dialogu probere umělecké začátky, historky ze studentských let, společně pohovoří o sportovních aktivitách či povypráví o cestách do zahraničí, které jsou opředené veselými historkami," lákají na akci pořadatelé. Prostor dostanou i diváci pro své dotazy. Vstupenka přijde v předprodeji na 260 korun, v den konání pořadu podraží o 30 korun. (zak)

28.1.

Charismatická Chantal Poullain okouzlí šumperské publikum

Šumperk – Do šumperského Domu kultury 28. ledna zavítá se svými šansony charismatická Chantal Poullain, pro kterou je typický hluboce posazený sexy hlas a lahodná francouzština. Jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče společně s ní pak navodí atmosféru lahodné Francie.

Není náhoda, že většinu publika na šansonovém vystoupení Chantal tvoří právě ženy. Ikonický styl francouzských žen přitahuje dámské publikum jako magnet. Stejně tak přitažlivé jsou díky jejímu pozitivnímu vnímání a optimistické náladě. Koncertem provází s úsměvem, vypráví o životě, o lásce a vždy zdůrazňuje: „Bez lásky jsi takhle maličkej."

Právě mluvené slovo je největším pojítkem mezi publikem a hudbou, Chantal rozdává energii a lásku, odměnou jsou jí pak rozzářené tváře diváků.

„Můžete se těšit jak na její vlastní písně, tak na tradiční francouzské šansony se šarmem jím vlastním. Díky svému charismatu okouzlí šumperské publikum, jak to umí jen ona," uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Koncert Chantal Poullain s kapelou se uskuteční ve čtvrtek 28. ledna od půl osmé večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je v předprodeji za 220 korun, v den akce lístek podraží na 270 korun. (zak)

28.1.

Welzlování představí Austrálii

Zábřeh – Zábřežský festival Welzlování pokračuje ve čtvrtek 28. ledna od pěti hodin v kině Retro vernisáží výstavy fotografií Karla Kocůrka, které zachycují jeho putování napříč Austrálií.

„Austrálie patří mezi země, které mám nejraději. Je to nádherná část naší planety, kde jsem obdivoval přírodu, lidi i zvířata," uvedl známý cestovatel a hudebník. Během vernisáže zazní ukázky hry na hudební nástroj australských domorodců didgeridoo. (zak)

28.1.

Kreslířka představí své obrazy, básně i písně

Libina – Místní knihovna Libina zve na vernisáž výstavy kreslířky Karolíny Maškové, která se koná ve čtvrtek 28. ledna od šesti hodin večer. V programu vystoupí autorka, která vedle svým obrazů představí také vlastní písně a básně. Drobné pohoštění je zajištěno. (zak)

29.1.

V Pradědově muzeu se bude vyrábět pizza

Bludov – Do muzea her v Bludově jsou zváni v pátek 29. ledna, tedy v den pololetních prázdnin, především ti, co mají rádi tvoření. V Pradědově dětském muzeu si totiž návštěvníci budou moci vytvořit vlastní pizzu.

„Od 10 do 16 hodin se bude válet těsto a zdobit oblíbený slaný koláč jen tím, co máte rádi," zvou pořadatelé. Navíc do konce ledna je zvýhodněné vstupné, a to 30 korun pro dítě i dospělého. (zak)

29.1.

Autorka ukáže Radosti z malby

Šumperk – Galerie Mladých Vlastivědného muzea v Šumperku bude hit výstavu Zdeňky Sembdnerové Radosti z malby. Vernisáž je na programu v pátek 29. ledna v 18 hodin. Výstava potrvá do 6. března. (zak)

30.1.

Děti si zadovádějí se šaškem Vikym

Rapotín – Dvouhodinové radovánky, plné hudby, tance soutěží a her čekají malé návštěvníky, kteří zamíří v sobotu 30. ledna do velkého sálu kulturního centra v Rapotíně. Od tří hodin odpoledne zde začíná dětský maškarní karneval. Moderovat a bavit děti bude šašek Viky. Děti zaplatí za vstup 30 korun, dospělý doprovod má vstup zdarma. (zak)

30.1.

Herci naservírují nestárnoucí melodie

Šumperk – Další dávku oblíbených evergreenů mají připravenou pro své posluchače členové souboru Divadla Šumperk na sobotu 30. ledna. Pořadem s podtitulem Když nám bylo šestnáct potěší milovníky nestárnoucích son­gů.

Zpívá Olga Kaštická, Petr Král, Karolína Hýsková, Tomáš Wurst za doprovodu Zdeňka Dočekala. Koncert začíná v půl osmé večer, lístek stojí 80 korun. (zak)

30.1.

Narozeniny skladatele oslaví koncertem

Jeseník – Koncertem oslaví narozeniny skladatele Franze Schuberta v Jeseníku. Vzpomínka na hudebního génia, který se narodil před 219 lety, se uskuteční v sobotu 30. ledna od pěti hodin odpoledne v Kapli v Jeseníku. Účinkovat budou– laureáti loňského ročníku mezinárodní Schubertovy soutěže pro klavírní dua, studenti brněnské konzervatoře Hoang Anh Pham a Kamil El-Ahmadieh. Pomyslnou třešničkou na narozeninovém dortu bude víceručná hra v podání Evy Grundové a Inny Aslamasové. V programu zazní sklady oslavence a také Program – F. Schubert, Fryderyka Chopina, Alexandra Skrjabina, Sergeje Rachmaninova, Vlastimila Lejska a Antona Aslamase.

Dospělí posluchači za vstupenku zaplatí 100 korun, děti 80. (zak)

30.1.

Míša nabídne karneval v džungli

Zábřeh – Hezké písničky, tanec, zábava – to vše čeká drobotinu, která zamíří v sobotu 30. ledna do zábřežského kulturního domu, kde v 16 hodin odstartuje oblíbená dětská show Zpíváme a tančíme s Míšou.

Dětskou písničkářku Míšu Růžičkovou znají děti ze stovek vystoupení a účinkování v televizních pořadech. Její interaktivní pořad nenásilně zapojí do karnevalového reje děti i jejich rodiče. „Návštěvníci si užijí devadesátiminutovou diskotékovou party nabitou veselými písničkami, tancováním, dováděním i sladkými odměnami. Nudit se nebude určitě nikdo," slibují pořadatelé. Ti uvítají děti v kostýmech, především v maskách zvířátek a domorodců. Vstupné činí pro dítě i dospělého návštěvníka stokorunu. (zak)

31.1.

V Zábřehu zahraje stoletá dechovka

Zábřeh – Dechová hudba založená téměř před 100 lety zahraje v kulturním domě v neděli 31. ledna. Přítomné roztančí slovácká dechovka Skoroňáci ze Skoronic u Kyjova založená už v roce 1918. Dnes je známá z četných vystoupení, a to i na rádiu Proglas nebo v televizi Šlágr. Program tanečního odpoledne se začátkem ve 14 hodin zpestří tradiční soutěže a losování vstupenek o hezké ceny. (zak)

31.1.

Pohádka bude o princezně a čertovi

Jeseník- Čert Všudybyl a princezna Zlobilka – tak se jmenuje pohádka, kterou přivezou v neděli 31. ledna dětem do Jeseníku členové Umělecké agentury Aleny Bastlové z Opavy. Opona se zvedne ve tři hodiny odpoledne, vstupenka stojí 50 korun. (zak)

1.2.

Za diváky míří unikátní voskové figuríny

Jeseník, Šumperk – Unikátní výstava voskových figurín míří do Jeseníku a Šumperku. Zájemci si ji budou moci prohlédnout v průběhu jediného týdne, a to od pondělí 1. do neděle 7. února v jesenické Kapli a od 8. do 14. února v Domě kultury v Šumperku.

Expozici s názvem Zvláštní lidé – katastrofy lidského těla vytvořili podle dobových pramenů umělci v petrohradském antropologickém muzeu. Ti vymodelovali pětadvacet věrných napodobenin z vosku, byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy, proto sochy působí dokonale živým dojmem.

„Výstava je díky svému tématu unikátem. Sochy totiž znázorňují jedince, kteří se svým zevnějškem výrazně odlišují od davu. Společnost se jich stranila, ale zároveň byla přitahována jejich zvláštnostmi. Pracovali v cirkusech a panoptikách, mnohdy se naučili i neuvěřitelným kouskům, kterými ještě více podněcovali zvědavost návštěvníků," představují expozici její tvůrci.

Návštěvníci tak budou moci spatřit lidi se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat nebo muže s vlčím syndromem.

Výstava bude otevřená v Jeseníku i Šumperku denně od 10 do 18 hodin. Běžné vstupné je 80 korun. (zak)

Autor: Redakce

25.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dušan Žmolík

Mohelnice má nového trenéra, ale pořád čeká na výhru

Opava proti šumperským Drakům
15

Draci deklasovali Opavu a už nejsou poslední

V Šumperku opět proběhl Týden hokeje, tentokrát však bez ledu

FOTOGALERIE / Podruhé v letošním roce se v Šumperku uskutečnil Týden hokeje. V úterý 19. září si děti bez rozdílu úrovně pohybových dovedností mohly zdarma vyzkoušet, jaké to je být hokejistou.

Poláci lákají mladé na Jesenicku: Pojďte studovat k nám

Do Opavy, Olomouce nebo Brna jezdí mladí lidé z Jesenicka za univerzitním vzděláním. Jednu vysokou školu přitom mají pár kilometrů za polskými hranicemi. O Státní vysoké odborné škole v Nyse slyšel v regionu málokdo, ráda by přitom přilákala zájemce z Česka.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Rozloučili jsme se

Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení