VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MOHELNICE

Řidička uklouzla a letěla na střechu do příkopu

Mohelnice – Padesátiletá řidička havarovala ve středu 13. ledna ráno v Družstevní ulici v Mohelnici. Nehoda se stala na výjezdu z města směrem na Moravičany.

Fotbalová Mohelnice zveřejnila termíny přípravy. Podívejte se

Mohelnice – Další z fotbalových týmů šumperského okresu odtajnil plán přípravy, Mohelnice. Její dva mužské týmy bojují v Moravskoslezské lize a krajském přeboru.

Do Olomouce už vede dálnice, dočkáme se pokračování do Čech?

Mohelnice – Ještě na Silvestra jeli řidiči mezi Mohelnicí a Olomoucí po silnici pro motorová vozidla. O půlnoci, kdy všude bouchaly rachejtle a létaly zátky od sektu, se z ní stala dálnice. Změna souvisí s novým pojetím dálniční sítě, který připravilo ministerstvo dopravy.

Opravené ulice jsou moc úzké, stěžují si lidé v Mohelnici

Mohelnice – Všechny ulice v centru Mohelnice, které loni notně poznamenala rekonstrukce a výstavba kanalizační sítě, jsou už opravené. S příchodem nového roku se motoristům otevřela i frekventovaná Okružní ulice, která je důležitou spojnicí z jednoho konce města na druhý.

V Mohelnici boural kamion. Takto zablokoval celou silnici

Mohelnice – Nehoda kamionu v pondělí 4. ledna na několik hodin zablokovala silnici na vjezdu do Mohelnice. Havárie se stala po 16. hodině na nájezdu v Třebovské ulici, kamion jel ve směru od Olomouce.

VIDEO: Cechovní zabíjačka provoněla náměstí v Mohelnici

Mohelnice – Dlouhý had zákazníků se vinul v neděli 13. prosince dopoledne před stánkem s vepřovými dobrotami a u kotlů se zabíjačkovou polévkou na mohelnickém náměstí Svobody. Místní spolek recesistů, který si říká Cech přátel pátého ročního období, pořádal jubilejní dvacátou Cechovní zabíjačku.

Výstavu betlémů v Mohelnici doplnil řemeslný den. Podívejte se

Mohelnice – Vyrobit si dárkovou krabičku, sváteční dekorace z papíru či drátků, upéci si voňavé perníčky, vyřezat vánoční stromek nebo si něco pěkného namalovat mohli především malí návštěvníci Předvánočního řemeslného dne, který se konal v sobotu 28. listopadu v mohelnickém muzeu. Ten byl doprovodnou akcí k aktuální výstavě vyřezávaných betlémů regionálních autorů.

Tři sestry a Krucipüsk to rozjedou v Mohelnici

Mohelnice - Kapely Tři sestry a Krucipüsk vyrážejí na své první společné turné po českých zemích, aby pospolu oslavily své 25. a 30. narozeniny. Jedna ze zastávek bude v pátek 27. listopadu v Mohelnici.

Zloděj vykradl stánek dvakrát za jeden den

Mohelnice – Do novinového stánku v Nádražní ulici se v noci na úterý 24. listopadu vloupal zloděj. Na tom by nebylo nic tak pozoruhodného, ale překvapující je, že stejný kiosek pachatel vykradl týž den znovu.

Budoucí strojaři v Mohelnici získali nové zázemí pro praktickou a odbornou výuku

Mohelnice – V nových strojírenských dílnách a odborných učebnách se už vzdělávají žáci Střední školy technické a zemědělské v Mohelnici. Fungují v přístavbě, kterou se podařilo vybudovat v rekordně krátkém čase pouhých pěti měsíců. Kromě toho žáci obědvají ve zbrusu nové jídelně a sportují v opravené tělocvičně.

Tvarůžková cukrárna získala ocenění Rodinná firma roku

Loštice – Velký úspěch si připsala Tvarůžková cukrárna, kterou v Lošticích a Olomouci provozuje rodina Poštulkových. Získala cenu veřejnosti v soutěži Rodinná firma roku.

Recesisté z cechu zahájili v Mohelnici páté roční období

Mohelnice – Páté roční období plné zábavy a veselí začalo ve středu 11. 11. v 11 hodin a 11 minut v Mohelnici. Spolek recesistů nazvaný Cech přátel pátého ročního období tím zahájil třetí dekádu své činnosti.

Uzavírka, která rozdělila Loštice, se o dva týdny protáhne

Loštice – Uzavírka hlavní silnice od Mohelnice na Litovel v Lošticích se protáhne. Práce zde původně měly skončit v pondělí 16. listopadu. Nový termín je až posledního listopadu. Kvůli rekonstrukci Palackého a Olomoucké ulice je teď město tvarůžků fakticky rozdělené na dvě poloviny.

V Lošticích otevře Občanská poradna. Zdarma

Loštice – Novou službu odborného sociálního poradenství nabídne v Lošticích zábřežská Charita. Ta otevře ve čtvrtek 12. listopadu v místním kulturním domě svou Občanskou poradnu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies