VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ZÁBŘEH

Studenti při úklidu přírody našli stříkačky, zbytky zvěře i spodní prádlo

Zábřeh – Sedm desítek žáků Střední školy automobilní v Zábřehu vyrazilo v pátek 8. dubna uklízet přírodu. Připojili se tak k celorepublikové akci Ukliďme Česko.

AKTUALIZOVÁNO

Manévry v Zábřehu? Policisté pátrali po zložinci, ten zřejmě stále uniká

Zábřeh – Velkou policejní akci policisté v pátek 8. dubna podnikli v Zábřehu, podle všeho hledali nebezpečného zločince, který zřejmě dosud uniká. Výjezdy z města policie na několik hodin uzavřela.

Zábřeh znovu prohrál zápas, ve kterém vedl. Tentokrát doma se Šternberkem

Zábřeh – Fotbalové Sulko Zábřeh stále čeká na premiérovou jarní výhru, když v odvetách zatím získalo jediný bod. O víkendu pak podruhé v řadě padlo nejtěsnějším výsledkem.

V Zábřehu začíná jarní úklid města

Zábřeh – Ve středu 6. dubna odstartuje jarní úklid v Zábřehu. Při této příležitosti městská společnost EKO servis bude do ulic přistavovat velkoobjemové kontejnery na rozměrný odpad z domácností, který se nevejde do běžných popelnic. Přesný rozpis, kdy se kontejnery objeví v konkrétních lokalitách, najdou Zábřežané na webových stránkách EKO servisu.

Stavba obchodního centra omezí dopravu v Zábřehu

Zábřeh – Výstavba obchodního centra u Kauflandu v Zábřehu omezí dopravu u přilehlých ulicích Na Křtaltě a Leštinské. Od soboty 2. do pondělka 4. dubna bude uzavřená ulice Na Křtaltě v úseku od křižovatky s Leštinskou po odbočku k Ekozisu.

V Zábřehu budou vystavovat čínští exiloví umělci

Zábřeh – Unikátní mezinárodní výstava čínských umělců pronásledovaných tamním komunistickým režimem bude od příštího týdne k vidění v Zábřehu. Galerie Tunklův dvorec vystaví tři desítky reprodukcí obrazů od autorů, kteří patří k exilovému hnutí Falun Gong.

Zábřežské sokolovně se má vrátit její historická podoba

Zábřeh – Hned několik akcí, které povedou k modernizaci sportovišť, připravuje Tělovýchovná jednota Sokol v Zábřehu. Jednou z nich je i zateplení čelní fasády sokolovny. Po ní by se měl změnit i vzhled tohoto historického objektu.

Poslední březnový víkend musí hodinář vyrazit do věže

Zábřeh – Minimálně jednou ročně musí Jiří Valenta sundat kyvadlo staletých hodin ve věži kostela Církve československé husitské v Zábřehu. Tím datem je poslední víkend v březnu. Tehdy se totiž mění čas.

Lukavické děti vystavují v Tunklově dvorci práce na téma jarních pranostik

Zábřeh, Lukavice – Lidovou pranostikou Březen, za kamna vlezem… se nechaly inspirovat děti ze Základní a mateřské školy v Lukavici. Na téma jarních pranostik vytvořily kresby a výtvarné instalace, které si nyní mohou prohlédnout návštěvníci Galerie Tunklův dvorec v Zábřehu.

Ranní vlak do Prahy pojede dřív, v Úsově asi zruší čtyřicítku u zámku

Krátké zprávy a pozvánky ze Zábřežska a Mohelnicka

Sulko odstartovalo jaro bezbrankovou remízou

Zábřeh – Bezbrankovou remízou se na úvod jarní části krajského přeboru rozešli v neděli fotbalisté Zábřehu a Kojetína. Oba tyto protivníky tak i nadále dělí v tabulce soutěže pouhé tři body.

Do Zábřehu se vracejí stavaři. Opraví rozkopané ulice i chodníky

Zábřeh – Po zimní přestávce se znovu rozjíždějí práce na rekonstrukci ulic v Zábřehu. Jejich stav notně poznamenala stamilionová investice do výstavby a rekonstrukce kanalizační sítě. Rok a půl tak museli Zábřežané i návštěvnic města snášet hluk, prach, bláto a desítky uzavírek a objížděk. V hlavní stavební sezoně tehdy byla rozkopaná polovina všech ulic ve městě.

Učitelka Lenka Fréharová zabojuje o Zlatého Ámose, v celostátním finále

Zábřeh – Do celostátního finále ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos postoupila Lenka Fréharová ze Základní školy Boženy Němcové v Zábřehu. Zvítězila už v krajském kole a po semifinále ji porota poslala mezi šestici finalistů. O tom, zda získá korunku pro vítěze, se rozhodne už v pátek 18. března v Praze.

Historické věžní hodiny ze zábřežské radnice znovu odbíjejí čas

Zábřeh – Historické věžní hodiny ze staré radnice v Zábřehu jsou znovu jako nové. Historický kousek loni na náklady města opravila a znovu zprovoznila parta hodinářů ze zábřežské čtvrti Ráječek. Zpátky na radniční věž se ale nevrátí, protože je tam už nový stroj. Své místo našly hodiny před matriční síní v budově zámku, kde sídlí městský úřad.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies