60 gymnastek na 17. ročníku Memoriálu Petry Urbáškové

Šumperk - Letos již po 17. uspořádal Gymnastický klub Šumperk závod ve sportovní gymnastice konaný jako vzpomínka na bývalou šumperskou gymnastku Petru Urbáškovou, která tragicky zahynula před 18 lety.

27.4.2011

Společný snímek závodnic ze 17. ročníku memoriálu Petry UrbáškovéFoto: GK Šumperk

V sobotu 16. dubna se v gymnastické tělocvičně na Sluneční ulici sešlo 60 gymnastek od těch nejmenších až po juniorky, aby bojovaly o krásné ceny, které se pořadatelům za pomoci četných sponzorů podařilo zajistit. Škoda, že jarní termín závodu nevyhovoval pozvaným zahraničním účastníkům a účast tak nakonec odřekly kluby z Polska, Holandska a Maďarska.

V Šumperku přivítali gymnastky ze slovenského Popradu a Košic, z českých klubů byl k vidění závodnice z Ostravy, Prahy, Prostějova, Přerova a samozřejmě děvčata z GK Šumperk, která tak měla jednu z mála příležitostí zacvičit před domácím publikem.

Jako první předvedly své umění závodnice kategorie I, ročník narození 2003 a mladší. Vítězství spolu s dárkem pro nejmladší účastnici závodu si odvezla do Prahy Daniela Hálová. Jen o desetinku za ní stanula na stupních vítězů domácí Nikola Urbanová. Těsně za medailovým umístěním skončila na 4. místě Agáta Kněžková a do první desítky se ještě vměstnala Natálie Němcová na 9. místě.

V této kategorii sbíraly závodnické zkušenosti i další naděje šumperské gymnastiky – Eliška Talandová, Eva Kubíčková, Michaela Pavlů a Nikola Muschálková.

V následující kategorii II už byly vidět i těžší gymnastické prvky, diváci mohli srovnávat úroveň žákyň zařazených do žákovského výběru ČR, těžší prvky ale také přinášejí větší riziko chyb a pádů. Na 1. místě skončila závodnice GK Šumperk Adéla Měrková před Dominikou Ponížilovou z Prostějova a svojí oddílovou kolegyní Bárou Fricovou. Vendula Měrková obsadila 4. a Marie Nevrklová 6. místo.

V této kategorii předvedly své sestavy i Kristýna Dunková a Karolína Melková, které ale do první desítky nezasáhly.

V kategorii juniorek nenechala nic náhodě zkušená Viktorie Harásková a výborně zacvičenými sestavami právem získala zlatou medaili. Na stupně vítězů ji doprovodila domácí Tereza Vařeková a Sandra Povazsayová z Popradu. Jana Vlčková z GK Šumperk skončila po solidním výkonu na 4. místě.

Silvie Urbanová

27.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Kabelkový veletrh 2016 ve foyer Moravského divadla v Olomouci
8

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Úředníci se opět stěhují, upozorňuje radnice občany

Rozsáhlá rekonstrukce historické budovy šumperské radnice na náměstí Míru pokračuje další etapou. Úředníky některých odborů čeká další stěhování do náhradních prostor.

I další příprava s nulou, Draci nedali Třebíči ani gól

Podruhé v řadě vyšli šumperští hokejisté v přípravě střelecky naprázdno. V úterním utkání nestačili Draci na účastníka WSM ligy Horáckou Slavii Třebíč, která jim nasázela pět gólů.