Basketbalistky o víkendu venku dvakrát prohrály

Šumperk – Víkendové dvojutkání se šumperským basketbalistkám výsledkově nevydařilo, navzdory dobrému výkonu body domů nevezou.

11.11.2013

Kouč Oldřich SládekFoto: TJ Šumperk

Sobotní utkání šumperské hráčky zastihlo v útlumu, svojí příkladnou bojovností ale stále udržovaly domácí na dostřel. Přestože děvčata chybovala při obranném doskoku a střelecká potence byla velmi nízká, velmi často získávaly míče v poli dobrou obranou. V útoku po vytvořených šancích docházelo k neproměnění i vyložených šancí a střel. Zvítězila větší vůle po vítězství domácích, kdy šumperské hráčky v závěru nepřesnými střelami umožnily navýšit domácím konečný stav.

Basket Poděbrady - TJ Šumperk 56:42 (15:11, 25:19, 39:32)

Body: Podhorná 11, Eflerová 10, Kohoutová 6, Kozáková 6, Leštinská 4, Knířová 3, Vlková 2.

Do nedělního utkání vstoupily hostující hráčky opět skvělou obranou a velmi dobrou útočnou hrou. Spolupráce ve dvojicích byla příkladná, a tak skóre rostlo úměrně k předváděné hře. V obraně byly skvěle přikryty prvoligové hráčky v družstvu domácích, které byly záhy vystřídány, stav 11:23 vypadal nadějně. V druhé čtvrtině domácí hráčky přitlačily v obraně a obě tyto hráčky začaly prokazovat, proč jsou v Hradci Králové (17 bodů z 21). Druhou čtvrtinu domácí vyhráli 21:12 a stav po poločase 32:35 pro Šumperk. Po poločase opět skvělá obrana a nárůst skóre na 39:47. Vše bylo v šumperské režii a předváděný výkon lahodil oku diváka. Přesto v závěru třetí čtvrtiny po vytažené obraně domácích po celém hřišti došlo na pár chyb, které postavily domácí na nohy. Dvakrát neproměnění nájezdu na koš, série chyb při vyvážení míče a nepřesné přihrávky vrátily domácí do hry. Čtvrtá čtvrtina prokázala náročnost víkendových utkání, sil ubývalo a domácí agresivitou v obraně otočily stav dvěma trojkami, kdy odskočily na 5 bodů, což se již nepodařilo zvrátit.

BK Pelhřimov - TJ Šumperk 66:59 (11:23, 32:35, 53:54)

Body: Podhorná 24, Vlková 13, Kozáková 8, Eflerová 4, Zelená 4, Hejlová 2, Knířová 2, Kohoutová 2.

„Jak jsem očekával, utkání byla opravdu těžká. Soupeřky v obou utkáních bránily převážnou část utkání jak v sobotu, tak v neděli presem po celém hřišti. Obě družstva posílená hostujícími hráčkami z nejvyšší ligy Trutnova a Hradce Králové byly nad naše síly, přestože jsme nehráli vůbec špatně. V poslední době se u nás projevuje nezvládnutí poslední čtvrtiny, kdy ztratíme vedení v utkání a to jak u A družstva, tak i u mladých v B družstvu. V lize jsme tak prohráli utkání v Olomouci, teď v Pelhřimově a v Oblastním přeboru u vedoucího Prostějova a to stejné u druhého Krnova na jejich palubovkách," uvedl kouč šumperských basketbalistek Oldřich Sládek.

„Pozitivní z tohoto víkendu byl výkon mladých Petry Leštinské, Renaty Kohoutové a Venduly Hejlové, které dostaly více minut než v předchozích utkáních. V tabulce se držíme stále na třetím místě a do konce roku hrajeme třikrát doma a jednou venku. V této soutěži může porazit kdokoliv kohokoliv. Jak bylo sobotní utkání s Poděbrady náročné, potvrdila prohra Poděbrad v nedělním utkání s posledním Týništěm, kdy jim asi došly síly," zhodnotil dvě prohry trenér Oldřich Sládek.

11.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

40

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Kabelkový veletrh 2016 ve foyer Moravského divadla v Olomouci
8

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Úředníci se opět stěhují, upozorňuje radnice občany

Rozsáhlá rekonstrukce historické budovy šumperské radnice na náměstí Míru pokračuje další etapou. Úředníky některých odborů čeká další stěhování do náhradních prostor.

I další příprava s nulou, Draci nedali Třebíči ani gól

Podruhé v řadě vyšli šumperští hokejisté v přípravě střelecky naprázdno. V úterním utkání nestačili Draci na účastníka WSM ligy Horáckou Slavii Třebíč, která jim nasázela pět gólů.