Utkání začalo pro Šumperk téměř tradičně, totiž rychle inkasovaným gólem. Uteklo teprve třicet sekund a po narážečce šli domácí do vedení.

„Přitom jsem jim před zápasem několikrát říkal, ať si dají na začátek veliký pozor. Pošlu na hřiště první lajnu, zkušené hráče, ale je to marné. Příště snad zápas zahájíme druhou lajnou,“ uvedl Jaroslav Horák, manažer šumperského futsalu.

Svůj den ale měl Mojda Navrátil, který nejdříve po rohu vyrovnal, pak zužitkoval brejk mladíka Václavského a na třetí gól z brejku nahrál Klemsovi.

Domácí pak hosty přehráli a přestřelka dospěla dvě minuty před koncem utkání ke stavu 7:5 pro domácí.

Šumperk odvolal gólmana a začal vzadu se Šinoglem hrát power play. Nejdříve snížil Ondra Málko, vyrovnání přinesl důraz Navrátila.

Dvacet sekund před koncem utkání chyboval domácí gólman, který ztratil daleko od brány míč, lob Ondry Málka ale na poslední chvíli tečoval mimo bránu jeden z domácích hráčů.

„Bod beru, prohrávat dvě minuty před koncem o dva góly a ještě srovnat, to se cení. Ale hlavně po těch porážkách se ukázalo, že umíme držet se soupeřem krok i výsledkově, což tým určitě psychicky pozvedne,“ dodal Jaroslav Horák.

FC Benago Zruč nad Sázavou – 1. FC Delta Real Šumperk 7:7 (3:3)

Branky Šumperku: 5. Navrátil, 8. Navrátil, 10. Klemsa, 22. Šinogl, 35. Navrátil, 38. O. Málko, 39. Navrátil. Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:7.
Šumperk: Gruntorád – O. Málko, Klemsa, M. Málko, Navrátil – Šinogl, Václavský, Šimák, Tezner.