Holešov k utkání nastoupil v plné sestavě, v brance s dvoumetrovým Zdeňkem Luňákem ze Zlína.

První poločas byl naprosto vyrovnaný, kdy padaly góly stejnoměrně do obou branek až po vyrovnaný stav 8:8.

Důležitým momentem byl návrat Petra Dopity, který chtěl pomoci šumperskému týmu po několika nepřesvědčivých výkonech.

Výborná hra v obraně a bezvadná spolupráce v útoku s Martinem Vobořilem, ale i s dalšími spoluhráči, to vše  bylo hlavní důvodem, že hosté dovezli důležité body.

Výborně zachytal Zbyněk Ošťádala, bojovný výkon podal celý kolektiv.

Ve druhém poločase se šumperský celek dostal do čtyřbrankového vedení, a i když domácí dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, hosté vítězství udrželi do posledního hvizdu rozhodčích.

Další mistrovské utkání čeká Šumperk 23. února 2013 v Ostravě. Autor: Jaroslav Krobot

TJ Holešov - TJ Šumperk 21:25 (8:8)

Sestava a branky: Ošťádal, Cimfl - Vobořil 11, Dopita 4, Korec 3, Petrtýl 3, Nimmerrichter 2, Hruda 1, Drechsler 1, Marek, Burýšek, Hejný.