1. FbK Eagles Orlová – FbC Asper Šumperk 7:6 PP (0:0, 1:3, 5:3 – 1:0)

Na sobotní duel budou chtít šumperští hráči bezpochyby co nejrychleji zapomenout, proti Orlové totiž předvedli nevídaný kolaps.

Po bezbrankové první třetině si Asper postupně vypracoval náskok 6:1, který hosté hájili ještě na začátku 45. minuty a nikdo asi nepochyboval o tom, jak střetnutí dopadne.

Jenže ve zbytky hry mířili přesně už pouze domácí, kterým se nakonec podařilo vyrovnat, aby nakonec v nastaveném čase dokonali parádní obrat.

Branky a asistence: 32. Milerský (Hubl), 46. Závada (Nečas), 50. Jantoš (Hubl), 50. Nečas (Milerský), 51. Milerský (Nečas), 55. Lajczyk (Jantoš) – 22. Mrázek (Vařeka), 35. Trávníček (Mrázek), 39. Trávníček (Chladil), 42. Mrázek, 44. Kamler (Venouš), 45. Trávníček (Mrázek). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 1:2, navíc Hubl (Orlová) 5 minut hrubost. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:36. Diváci: 25.

Orlová: Fukala – Wawrzyk, Nečas, Foltán, Závada, Jantoš, Hubl, Cieslar, Milerský, Lajczyk.

Šumperk: Byvan – Šíma, Venouš, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Chladil, Zapletal, Kováč, Jáně, Vařeka.¨

FbC Frýdek-Místek – FbC Asper Šumperk 5:7 (2:2, 1:3, 2:2)

Nedělní duel s Frýdkem-Místkem zvládl Šumperk o poznání lépe. Přestože se domácí většinu času drželi na dostřel, hosté si tentokrát svůj náskok pohlídali.

Hlavním hrdinou Asperu v tomto klání byl především jeho kapitán Jiří Trávníček, jenž zaznamenal hattrick a na další dva góly nahrál.

„Nevěděli jsme však, co máme od našeho soupeře očekávat a zejména v úvodu utkání tomu odpovídala také hra. Hráli jsme ze zajištěné obrany a snažili se nevytvářet pokud možno žádné chyby. Myslím si, že jsme utkání víceméně kontrolovali, takže s konečným skóre moc spokojeni nejsme. Bereme ale tři body, to je hlavní," prozradil ve zkratce pětibodový Jiří Trávníček.

Branky a asistence: 8. L. Žurek (Gřundel), 18. Gřundel (L. Žurek), 40. L. Žurek (Štrbák), 45. Gřundel (Kahánek), 59. Měrka (L. Žurek) – 10. Mrázek (Trávníček), 19. Trávníček (Chladil), 21. Mrázek (Trávníček), 28. Kamler (Vařeka). 29. Trávníček (Mrázek), 44. Kamler, 52. Trávníček (Šíma). Rozhodčí: Byrtus, Kopřiva. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:36. Diváci: 5.

Frýdek-Místek: Zápalka – D. Žurek, Štěrba, Korbáš, Štrbák, Gřundel, Kalivoda, L. Žurek, Lojkásek, Valigura, Kahánek, Nenička, Závodný, Tomančák, Měrka, Tobola.

Šumperk: Byvan – Šíma, Venouš, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Chladil, Zapletal, Kováč, Jáně, Vařeka.