Svébohov /FOTOGALERIE/ – Další ročník Ligy mladých hasičů okresu Šumperk byl v neděli zahájen na hřišti u kulturního domu ve Svébohově. Jak se již stalo tradicí, prvním kolem byl hasičský trojboj, soutěž složená ze tří disciplín, a to střelby ze vzduchovky, uzlové štafety a běhu 60 m překážek.

21.9.2011

Snímky z hasičského trojboje ve SvébohověFoto: Jiří Hýbl

V kategorii mladších žáků se soutěže zúčastnilo 15 družstev, z nichž se se střelbou nejlépe popasovalo družstvo Dolních Studének, před Novým Malínem A a Rohlí. V uzlové štafetě, disciplíně, kde si každý závodník z pětičlenného družstva vylosuje uzel, a poté ho postupně jednotliví členové družstva na čas uváží, měli nejhbitější prsty členové družstva z Hrabové, druhého družstva Nového Malína A a třetího Nového Malína B.

V bězích na 60 metrů překážek nejlépe natrénovala družstva Nového Malína A, Lesnice a Bludova A. V přeboru jednotlivců zvítězil bludovský Vojtěch Kotrlý před Michalem Krobotem z Nového Malína A a Davidem Trendlem z Lesnice. V kategorii mladších děvčat zvítězila Ludmila Kineva z Hrabové, pro druhé místo si doběhla Gabriela Krobotová z Nového Malína A, bronz pak patřil Monice Hrubé z Hrabišína.

Celkově pak zvítězilo družstvo Nového Malína A, které na pomyslné stupně vítězů doplnila družstva Lesnice a Hrabové.

Ve starší kategorii bylo prezentováno 23 družstev. Z nich pak měli nejlepší mušku ve střelbě členové družstva Lesnice, Troubelic B a Klopiny A.

Nejlepšího času v uzlové štafetě dosáhlo družstvo Bludov A, které zvítězilo před svými kolegy z družstva B a třetí Loučnou A.

Trať běhů na 60m překážek opět sedla nejlépe bludovským družstvům, zvítězilo družstvo A, následováno kolegy z družstva B a bronzovým družstvem Troubelic A.

Co se týká soutěže jednotlivců, dívčí rozběhy vyhrála Michaela Švédová, druhá skončila její kolegyně z družstva Bludov A Vendula Kvapilová, obě pak na bronzovém stupínku doplnila Natálie Láznová z Nového Malína.

Stejnou trať v chlapeckém rozběhu zvládl nejlépe Libor Matějček z bludovského A, pro druhé místo si doběhl Mojmír Kovařík z Loučné A, pro třetí pak Pavel Weidinger z Bludova B.

Celkově tak zvítězilo družstvo Bludova B, druhé se umístilo družstvo Bludov A, bronzovou medaili si pak vybojovalo družstvo Loučná A.

Dalším kolem této celoroční soutěže je stále populárnější Šumperský Soptík. Tato soutěž v bězích na 60 m překážek se koná 1. října 2011 od 9.00 hodin na tartanové dráze šumperského Tyršova stadionu. Každým rokem úroveň této soutěže stoupá, jedním z důkazů je i účast nejlepších běžců z celé Moravy, včetně těch nejlepších z našeho okresu.

Pro diváky, kteří se nemohou z různých důvodů této nejvýznamnější akce tohoto druhu v kraji zúčastnit, bude, jak se již stává samozřejmostí, opět připraven online přenos na hasičské televizi www.hasici150.tv.