V 5. minutě vypíchnul obránci míč Klemsa a únik zakončil střelou mezi nohy gólmana – 0:1. V 10. minutě vybojoval míč na brankovišti Ondra Málko, posunul na Moravce, který dával do prázdné brány – 0:2.

Domácí ale dokázali do přestávky vyrovnat. „A řekl bych, že zaslouženě. Začali hrát velmi aktivní presink, který nám dělal veliké problémy,“ konstatoval Jaroslav Horák, šéf šumperského futsalového klubu.

Deltu ale musel poločasový stav mrzet, jedna z šumperských šancí totiž skončila na tyčce domácí brány.

Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný a bylo jasné, že kdo dá gól, zápas vyhraje.

Několikrát k tomu měli blíž hosté: dvakrát trefili tyčku, pak šli dva na jednoho Navrátil s Václavským, ten ale dostal přihrávku na paty a střelu chytil gólman.

Domácí pak šli do vedení, když se dostali šťastně k odraženému míči.

Šumperk začal hrát vabank a dvakrát inkasoval.

„Soupeř byl důraznější, hrál dobře a vyhrál zaslouženě. My byli poněkud na štíru s disciplínou, hráči hodně diskutovali s rozhodčími,“ dostal Jaroslav Horák.

Finálová série hraná na tři vítězné zápasy se přesunuje do Šumperku: v úterý 26. dubna v 20.15 do haly šumperského gymnázia.

Gillotina Choceň - 1. FC Delta Real Šumperk 5:2 (2:2)

Branky Šumperku: Klemsa, Moravec. Stav série: 1:0.
Šumperk: Gruntorád – Moravec, Václavský, M. Málko, Navrátil – Klemsa, O.Málko, Tezner, Nedvěd – Macek.