První půli domácí ještě zvládli, bohužel z řady slušných šancí využili jen tři a nedlouho před přestávkou dovolili soupeři vstřelit branku a dostat se do zápasu.

Hosté postupně srovnali až na 4:4, za tohoto stavu dokonce kopali penaltu, ale exekutor před kopem nezvedl ruku na znamení identifikace a tudíž penaltu sudí neuznal – emoce po tomto správném rozhodnutí byly na choceňské straně nesmírné.

Jenže zanedlouho se hosté dočkali. Klemsa zbytečně fauloval na útočné polovině a jelikož šlo o šestý faul, hosté kopali penaltu, kterou proměnili ve vedoucí branku.

Za stavu 4:5 kopali penaltu i domácí, ale Ondra Málko neuspěl.

„První poločas byl solidní, druhý velmi špatný. Zápas se vůbec nepovedl první čtverce, která nedala ani jeden gól a všechny dostala,“ konstatoval Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Jeden z favoritů na postup se tak stále potácí mezi průměrnými týmy. „Sezona se vyvíjí opravdu jinak, než jsme chtěli. V týmu uděláme nějaké změny, takhle to dál opravdu nejde,“ dodává Horák.

1. FC Delta Real Šumperk – Gillotina Choceň 4:6 (3:1)

Branky: Navrátil 3, Tezner. Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 3:3, 4:3, 4:6.
Šumperk: Gruntorád – Václavský, Klemsa, M. Málko, Šimák – Moravec, O. Málko, Tezner, Navrátil – Smrž.