Futsalisté Delty vstoupili do ligy prohrou

Šumperk – Úvodní kolo nejvyšší futsalové soutěže odehráli Šumperští v pátek 28. srpna na půdě nováčka 1.ligy. V utkání hosté nezvládli koncovku a vracejí se s prázdnou.

28.8.2009

Ondřej Málko (s míčem) na archivním snímkuFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Že je Tango Brno nováčkem, to je spíše formální nálepka, kádr disponuje několika 1. ligou protřelými hráči a koučem je známý Radek Korený.

Na šance se z vítězství raduje šumperská Delta, jenže hosté marně bušili do brněnské obrany, domácí v první půli třikrát utekli a třikrát se radovali.

„První gól jsme dostali po neodpískaném faulu na nás, pak dva z brejku. Poločas měl skončit remízou, konec konců, jako celé utkání,“ říká Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Po přestávce se hosté dvakrát radovali z gólu, v době největšího tlaku ale přišel další brejk a čtvrtý gól domácích.

„Byl asi zlomový. My pak hráli power play, ale po velké hrubce v obraně jsme inkasovali,“ podotknul Horák.

Šumperk doplatil patrně i na určitou nerozehranost, týdenní příprava v hale proti měsíční Brna byla znát, navíc se domácí netajili tím, že se připravují třikrát do týdne.

To Šumperk bude letos v lize jedním z mála týmů, který zatím dodržuje rytmus jednoho tréninku na týden.

Tango Brno – 1. FC Delta Real Šumperk 5:2 (3:0)

Branky: 3. Buršík, 6. Belej, 14. Veselovský, 31. Buršík, 39. Veselovský – 29. Okleštěk, 30. Klemsa Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 5:2.
Šumperk: Gruntorád – Okleštěk, O. Málko, Václavský, Šinogl - Sokol, M. Málko, Navrátil, Tezner - Klemsa.

Autor: Jan Kastner