Páteční duel s nebezpečným Helasem Brno byl pro domácí opravdu klíčovým, pokud se záchrany v 1. lize týká. „Myslím si, že kdo získá v tabulce jedenadvacet bodů, ten se jistě zachrání,“ říkal před zápasem manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk Jaroslav Horák.

Šumperk měl před utkáním s Brnem osmnáct bodů, tedy osm navíc, než měla poslední Ostrava a o sedm více, než nasbíralo předposlední Kladno. V tříbodovém systému stačí dvakrát zakopnout a je zle.

„Dobře jsme si to uvědomovali, že nás zápas může posunout do play off nebo poslat mezi ohrožené celky,“ připustil po utkání šumperský hráč Petr Navrátil.

Brno do Šumperku přicestovalo bez dvou klíčových hráčů Cupáka a Šímy, kteří nemohli nastoupit kvůli kartám.

A jejich vstup do utkání byl tragický. Šumperk měl jednu šanci za druhou, dvě z nich skončily gólem.

„Ale poločas měl skončit tak čtyři nebo pět nula. Brno neběhalo, nebránilo, hrálo špatně,“ konstatoval Navrátil.

Domácí se ukázali jako velmi zkušený celek, dlouho hosty téměř nepouštěli do šancí a pokud se v obraně ukázala skulinka, skvěle zasáhl gólman Mirek Skýva.

Domácí příznivci se po přestávce nedočkali toho nejlepšího futsalu, potlesk vyvolalo až famózní sólo Zdeňka Opravila, který nečekaně prchnul s míčem všem soupeřům a na hraně brankoviště ztrapnil i gólmana – 3:0, potom dvě pumelice Martina Strnada: první orazítkovala pravou spojnici břevna a tyče, druhá levou spojnici.

Hosté minutu a půl před koncem korigovali poněkud šťastnou trefou, domácí ale své zasloužené vítězství nepustili.

„Rádi bychom skončili v tabulce do šestého místa. Jít totiž do play off na Chrudim nebo Eco Praha, to je téměř ztracený boj a my myslíme na semifinále,“ vyjevil plány týmu Petr Navrátil.

1. FC Delta Real Šumperk – Helas Sunny Days Brno 3:1 (2:0)

Branky: 2. Žmolík (M. Málko), 6. Navrátil, 33. Opravil (Žmolík) – 39. Sýkora (Dornay).

Šumperk: Skýva – Strnad, Opravil, Žmolík, Sokol, M. Málko, O. Málko, Tezner, Navrátil, Okleštěk.

Brno: Tuháček – Máša, Dornay, Ráček, Horák, Kuldan, Buchta, Mica, Svoboda, Bršťák, Sýkora.