Šumperská házená prožívá – alespoň podle výkonů jejich mužského týmu – nejlepší časy ve své historii. Po nedělním úspěšném vstupu do 1. ligy, kterou Šumperk nikdy nehrál, se v rámci Českého poháru představil na palubovce gymnázia extraligový celek z Brna.

Dejte hlas hráčům v anketě vpravo

A člověk neznalý věci by jen těžko rozpoznal, který tým hrával dvacet let druhou ligu a kdo že je ten extraligový. A to dokonce i podle dresů: oba týmy nastoupily v téměř totožných barvách.

Hosté sice vyhráli první půli o dvě branky, po většinu druhého poločasu ale jen dotahovali vedení domácích. Vyrovnat se favoritovi podařilo až pět minut před koncem a vítěznou branku vsítit necelou minutu před koncem.

Šumperské musí mrzet, že v poslední desetiminutovce nedokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl, šest minut před koncem trefil břevno Laštůvka a po něm v jasné šanci za obranou hostů nedokázal prostřelit gólmana Nimmerrichter. Kdyby tyhle šance góly skončily, patrně by Brno zápas definitivně ztratilo.

Domácí se opět opírali o dvě opory: o jasně nejlepšího hráče na palubovce Tomáše Laštůvku a o gólmana Zbyňka Ošťádala. Pokud tihle dva jsou zdraví a ve formě, je Šumperk těžko k poražení a je jedno, kdo proti němu stojí. Řadu světlých okamžiků předvedl i výrazný šumperský talent Martin Vobořil, jehož rána je vzhledem k jeho velmi štíhlé postavě neuvěřitelná.

„Jsem s výkonem spokojený, sice je škoda, že jsme byli tak blízko vítězství, ale nakonec prohráli, ale pro nás je důležitá liga, tohle je něco navíc. Trošku jsme ještě cítili únavu z nedělního zápasu, udělali pár chyb, ale odehráli jsme velmi dobrý zápas,“ říkal po utkání Petr Dopita.

„Se Šumperkem jsme se potkali už na jednom turnaji a věděli jsme, že je to kvalitní a především takticky vyspělý tým. A to se dnes potvrdilo. V taktickém pojetí nás zcela předčil, dominoval ve hře přes spojky. My jsme zápas podcenili a pak bylo těžké domácí přehrát. Navíc nám příliš nezachytali brankáři,“ hodnotil utkání kouč Brna Zdeněk Missbach.

TJ Šumperk – HK Královo Pole Brno 32:33 (15:17)

Branky: Laštůvka 11, Vobořil 5, Korec 5, Dopita 3, Nimmerrichter 3, Kranich 2, Mikuláš 2, Marek 1 – Mičola 8, Zima 6, Hubáček 5, Hastík 4, Křibík 4, Ondráček 3, Večeřa 1, Ryšavý 1, Jung 1. Sedmičky: 3/3:4/4. Vyloučení: 5:4. ŽK: Vobořil, Nimmerrichter – Mičola. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Diváků: 176.
Šumperk: Ošťádal – Mikuláš, Laštůvka, Dopita, Kranich, Vobořil, Drechsler, Marek, Hejný, Nimmerrichter, Korec. Trenér: Josef Dopita.
Brno: Novotný, Zaplatílek – Večeřa, Hubáček, Křibík, Chýlek, Zima, Mrnuštík, Ondráček, Loub, Ryšavý, Hastík, Mičola, Jung. Trenér: Zdeněk Missbach.