Domácí hráči, účastníci 2. ligy, nastoupili proti oslabenému vítězi 1. ligy (nehrál například nejlepší střelec 1. ligy Tomáš Laštůvka) s velkou vůlí po vítězství.

V úvodu utkání se ujali vedení, které udržovali v průběhu celého prvního poločasu, hlavně zásluhou velkého množství technických chyb šumperských hráčů.

Ve druhé půli zvýšili domácí náskok už na čtyřbrankový rozdíl. Hostům se podařilo srovnat, ale nepřesná střelba a další technické chyby umožnily domácímu družstvu dotáhnout utkání do vítězného konce.

V neděli 25. září startuje 1. liga, Šumperk doma v hale gymnázia hostí od 10.30 hodin Karvinou B.

Jaroslav Krobot

Sokol Prostějov - TJ Šumperk 28:27 (13:11)

Sestava a branky: Ošťádal Zbyněk 1 - Vobořil 7, Korec 5, Svoboda 4, Dopita 3, Nimmerrichter 3, Drechsler 2, Mikuláš 1, Petrtýl 1, Hejný. Vyloučení: 7:3. 7m: 3/2:2/1.