Celek kolem kapitána Jiřího Trávníčka a hrajícího kouče Matyáše Zapletala je tak letos naladěn na vítěznou vlnu, neboť o víkendu zvládl i úvodní dvě kola divize, když porazili Přerov 8:7 a Hranice 7:6.

Pohárové střetnutí proti Opavě pak nabídlo opravdu parádní florbalovou podívanou a diváci v hale místního gymnázia si rozhodně museli přijít na své.

Domácí byli v úvodu mírně aktivnější, jenže proti pečlivé defenzivě soupeře se nemohli dlouho prosadit. Až ve 13. minutě Šumperk udeřil z nenápadného protiútoku, aby si poté zkraje druhé třetiny vypracoval dvougólové vedení.

Jenže pak začali úřadovat Slezané, když dvěma slepenými zásahy a pro Asper navíc dost smolnými srovnali krok a začínalo se o nuly.

Do šaten však odcházeli domácí opět s těsným náskokem, povedená kombinační akce nejmladší šumperské řady znamenala vedení 3:2.

A jestliže do té doby byl výsledek stále na vážkách, během třetí části Šumperk jasně ovládl dění na palubovce a čtyřgólovou smrští definitivně stvrdil svůj postup.

Poslední slovo ale nakonec patřilo hostům, kteří ve 49. minutě snižovali na konečných 7:3. Po dvou letech se tak opakovala historie.

V roce 2015 vyřadil Šumperk stejného protivníka z poháru po výsledku 7:2, aby se díky tomu probojoval až do osmifinálové skupiny.

„Konečně jsme podali koncentrovaný výkon, všichni hráči hráli na maximum. Klíčové pro úspěch bylo perfektní bránění,“ okomentoval letošní postup přes Opavu hrající trenér Šumperku Matyáš Zapletal.

„Od začátku utkání jsme byli zakřiknutí. Domácí hráli s velkou energií, tahem na branku a trestali naši nedisciplinovanost. Dnes jsme si postup nezasloužili. Šumperku gratuluji a přeji, ať se zde opět hraje pohárová Superliga, kterou si za svou práci zaslouží,“ doplnil hodnocení úterního klání Robert Segeťa, kouč Opavy.

FbC Asper Šumperk - S.K. P.E.M.A. Opava 7:3 (1:0, 2:2, 4:1)

Branky a asistence: 13. Venouš (Zapletal), 21. Kamler (Trávníček), 39. Mondek (Paloušek), 41. Vařeka (Mrázek), 43. Kamler (Jáně), 45. Vařeka (Matěj), 46. Trávníček (Mrázek) – 29. Musialek (Boželník), 31. D. Repček (Kostolány), 49. Sležka (Musialek). Rozhodčí: Fráňa, Kratochvíl. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:27. Diváci: 41.
Šumperk: Vašíček - Zapletal, Mrázek Hruban, Kováč, Dohnal, Matěj, Šíma, Vařeka, Trávníček, Jáně, Kamler, Mondek, Paloušek, Venouš.
Opava: Bezděk (43. Martínek) - Šimčík, Sležka, Balnar, Musialek, Rychlý, D. Repček, Gebauer, Gattnar, Boželník, Grošaft, Kostolány, Klein, Petlach, V. Repček, Šimera