VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letošní Velká cena v požárním sportu Holba cup je v plném proudu

Na sklonku května odstartoval již 22. ročník Holba cupu v požárním sportu. Letošní seriál zahajoval okresní soutěží v Bludově, poté se dobrovolní hasiči sešli v Hrabové.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Požární sport. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

Velmi obtížné okresní soutěže, která se skládá ze tří disciplin, se zúčastnilo 15 družstev mužů a 9 týmů žen.

V úvodním běhu na 100 metrů s překážkami jasně zvítězilo družstvo mužů Bludova I, následováno svými kolegy Bludovem II a Hrabišínem.
Ve štafetě 4 x 100 metrů opět zvítězilo družstvo Bludov I, na druhém místě se umístil Hrabišín a na třetím místě Sobotín.

Bylo jasné, že o konečném vítězi rozhodne královská disciplína, požární útok. V něm sice nejlepšího času dosáhl Nemrlov (16,97 vteřin) následován Nemilí (18,00) a Bohuslavicemi (18,40), ale Bludovu I stačil čas 19,64 na 8. místo, nicméně v celé soutěži zaslouženě zvítězil před Bludovem II a Hrabišínem.

V kategorii žen se vedení v soutěži po běhu na 100 metrů s překážkami ujalo družstvo Pavlova, druhý byl Nový Malín a třetí Chromeč.

Ve štafetě 4 x 100 metrů se nejlépe dařilo opět Pavlovu, za který se zařadil Nový Malín a Chromeč. V požárním útoku pak zvítězilo družstvo Dolní Libiny před Hrabovou a Hrabišínem.

Celkovým vítězem se pak překvapivě stal Nový Malín, jenž v požárním útoku dosáhl na 5. místo, na druhém se umístilo družstvo Pavlova, které fatálně pokazilo poslední disciplinu, třetí skončila Chromeč.

Přeborníky okresu v běhu na 100 metrů s překážkami se stali Tereza Havlíčková z Pavlova a bludovský Jakub Vondra.
Následujícího kola v Hrabové se zúčastnilo 33 družstev mužů,14 celků žen a 15 výběrů veteránů.

V kategorii mužů se tentokrát nejlepším výsledkem prezentovalo družstvo Bohuslavice I, které dosáhlo času 16,90 vteřin a nikoho před sebe nepustilo.
Druhým nejlepším časem se prezentoval Nemrlov, který dosáhl času 17,03 vteřin. Třetí pak skončil Pavlov díky výkonu 17,10 vteřin.

V kategorii žen se nejlépe dařilo družstvu Pavlova, které svůj pokus dokončilo v čase 17,20 vteřin. Na druhém místě se umístilo družstvo Hrabišína, které dosáhlo času 19,69 vteřin a třetí se skončily Janovice (19,70).

Mezi veterány se zúčastnilo rekordních 15 družstev. Žádným překvapením nebyl vynikající výkon Hrabišína, který celé pole deklasoval časem 17,96 vteřin. Přiblížil se mu pouze Sudkov (18,09), třetí pak skončila domácí Hrabová (19,68).

Rekordní účast v Dolních Studénkách

V neděli 11. června proběhla další soutěž zařazená do Holba cupu 2017 v Dolních Studénkách. Zde se konala z důvodu, že oprávněný Sbor dobrovolných hasičů v Kolšově nemohl soutěž uspořádat, když v areálu probíhá těžba dřeva.

Do Dolních Studének se poté sjela dohromady čtyřicítka výběrů mužů, patnáct družstev žen a čtrnáct celků z řad veteránů.

V kategorii mužů se očekával velký boj o prvenství, když soutěže se zúčastnila řada renomovaných družstev okresu, ale i velmi kvalitních výběrů z těch okolních.

Domácí tým, startující v začátku soutěže, dokončil solidním časem 16,61 vteřin. Bylo jasné, že ta nejlepší družstva se budou pohybovat ve čtrnácté sekundě a možná i lépe.

Tato prognóza neukázala jako správná. Ve čtrnácté sekundě se porovnalo celkem 10 týmů a nejlepší z nich dokonce ve třinácté sekundě.

V napínavém souboji se na prvním místě umístilo družstvo Bílého Potoku I s časem 13,84 vteřin před Břevencem (13,89) a Nemrlovem (14,02).
Mezi ženami se nejlépe dařilo Pavlovu, který opět prokázal, že v letošním roce hodlá útočit na celkové prvenství v Holba cupu.

Svůj pokus dokončilo za 17,84 vteřin a zůstal tak jediným, kdo se dostalo pod osmnáct vteřin. Na druhém místě se umístilo družstvo Janovic časem 18,13 vteřin a třetí pak Hrabová (18,17).

Bohužel družstvo domácích Dolních Studének skončilo časem 18,65 až na čtvrtém místě a při prvním ročníku Memoriálu Ireny Dosedlové nedosáhlo na vítězství.

V kategorii veteránů se tentokrát musela družstva našeho okresu sklonit před Janovicemi, které dosáhly času 17,70 a zaslouženě braly prvenství. Na druhém místě překvapivě skončil Bratrušov, který svým povedeným pokusem dosáhl na 18,70 vteřin. Třetí pak byla Hrabová (18,82).

Autor: Milan Churavý

Autor: Redakce

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.
18

Faráře na Slovensku vyhodili za názory o homosexuálech, dnes káže v Šumperku

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto.

Do přípravy Šumperku se zapojí i losinští fotbalisté Smrž se Šinoglem

Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 25. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

Šumperská manufaktura je v zoufalém stavu. Pořádně provětrá městskou kasu

Plísně, houby, ptačí trus, to vše nyní skrývá památkově chráněná manufaktura v ulici Generála Svobody v Šumperku, kterou nedávno město koupilo.

Hasiči instalovali protipovodňové zábrany. Cvičně

Chromeč – Při povodni v roce 1997 zaplavilo Chromeč až šedesát centimetrů vody. Nyní obec od blízké řeky Moravy dělí val a betonová zeď. Právě uzavírání průjezdů v této zdi si v pátek v pátek 23. června večer vyzkoušela skupina místních dobrovolných hasičů.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies