Sportovní zápolení s charakteristickým názvem Poslední kufr hostily Čechy pod Kosířem. Tratě byly situovány do masívu kopce Velký Kosíř, podle kterého měla název i mapa závodu.

Jeden z posledních pěkných podzimních dnů prožilo více jak 300 závodníků v nesmlouvavém boji s časem a svažitým terénem a odměnou jim byly poslední body, které se započítávaly jak do podzimního, tak celoročního žebříčku Hanácké oblasti.

Kvalitu závodu umocňovala i přítomnost závodníků z okolních oblastí, které své soutěže již ukončily.

Početná výprava Severky Šumperk v tomto posledním klání potvrdila, že její předchozí výsledky nebyly dílem náhody, ale poctivého, systematického a tvrdého tréninku.

V kategorii D-12 zvítězila Karolína Machusová a na stupně vítězů ji doprovodila 3. místem Zuzka Kašparová. V D-18 obsadila bronzový stupínek Marie Březinová. Nevděčnou bramboru získala v D-21 Štěpánka Staňková. Ve veteránkách zvítězila v D-35 Zdenka Králová a pěkným 5. místem ji podpořila Ivana Kašparová.

V chlapeckých a mužských kategoriích byly žně výsledků ještě úspěšnější. Mezi nejmladšími v H-10 vybojoval Peťa Kašpar 5. místo. V H-14 opět koncertovala trojice Marek Minář, Tomáš Staněk a Peťa Horvát, která obsadila první, druhé a čtvrté místo.

Kategorii H-16 vyhrál Filip Ostřanský a pěkným 4. místem jej doplnil Pepa Šincl. Těsně pod stupni vítězů zůstal v H 18 Josef Ostřanský ml. a odváží si poslední „bramboru".

V hlavní mužské kategorii H-21 zvítězil dle předpokladu Vojta Král před Martinem Poklopem. Kategorii H-35 tentokrát ovládl Jarda Kašpar. Bronzovým stupínkem ukončil úspěšnou sezonu v H-55 Josef Ostřanský st.

Po vyhlášení výsledků posledního závodu bylo v centru tohoto závodu provedeno i vyhodnocení celé sezony 2008 Hanácké oblasti – tzv. Super žebříčku. Závodníci Severky Šumperk prokázali, že v této dlouhodobé soutěži hrají důstojnou roli, o čemž svědčí jejich výsledky.

Ani po ukončení tzv. běžecké části orientačního sportu se neuloží většina orientačních běžců k zimnímu spánku. Poté, co se naše hory a kopce pokryjí sněhovou peřinou, budou závody pokračovat v zimní verzi – lyžařském orientačním běhu – LOB.

Tuto celostátní soutěž, která čítá celkem čtyři dvojzávody (z nichž jeden v únoru 2009 pořádá Severka Šumperk v Branné), bude absolvovat řada našich závodníků, kteří v minulých sezonách patřili mezi ty úspěšnější.