Triatlonista Jílek obhájil Bigmana

Zábřeh - Zábřežský triatlonista David Jílek obhájil titul Bigman, což je kombinace terénního a dlouhého triatlonu.

11.7.2013 2

David Jílek.Foto: Petr Jílek

Jílek uspěl na sedmém ročníku dvoudenního závodu Czech Bigman Praha 2013. Tento závod, který je zároveň mistrovstvím světa a mistrovstvím ČR  Bigman, je kombinace terénního triatlonu a dlouhého triatlonu (Ironman) ve dvou po sobě následujících dnech.

David Jílek ve své kategorii do 29 let zvítězil a obhájil titul z minulého roku v kategorii do 29 let. V absolutním pořadí skončil na 2. místě za zkušeným triatlonovým matadorem Petrem Vabrouškem.

Základ pro svůj úspěch v hlavním městě položil během prvního závodu v terénním triatlonu, v němž na tratích 1 km plavání (které probíhalo ve Vltavě) – 27 km jízda na horském kole – 7 km běh, obsadil mezi specialisty s časem 1:40:57 hod. 1. místo v kategorii a 3. místo v absolutním pořadí za Holubem a Roušavým, kdy čas vítěze byl 1:32:44. Holub a Roušavý absolvovali pouze terénní triatlon. Jílek šel do závodu druhého dne z prvního místa.

Druhý den ráno čekala všechny závodníky porce Ironmana na distancích 3,8 km plavání, 180 km kolo a 42,2 km běh. Start byl stanoven na 7,00 hodin ráno. Z důvodu velmi silného proudu Vltavy se plavalo většinu trasy po proudu, takže závodníci ušetřili nějaké síly do dalších dvou disciplín.

Z vody Jílek vylézal na 3. pozici za Vabrouškem a Mervou.  Kolo se jelo tradičně na uzavřené Strakonické dálnici, kde závodníci absolvovali 9 okruhů o délce 20 km s celkovým převýšením kolem 1600 m. Hned na začátku cyklistické části se Jílek dostal na druhou pozici, kterou si udržel a do maratonu vybíhal s dostatečnou rezervou na 3. Polana. Během běhu náskok na třetího ještě zvýšil a do cíle doběhl jako druhý v čase 8:36:27 za Vítězným Vabrouškem s časem 8:15:38.  Reportáž ze závodu odvysílá v neděli v 8:45 hod stanice ČT sport. Autor: Petr Jílek

Autor: Redakce