VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

16.7.2015

Tady si vychutnáte léto: Penzion Zlatá hvězda, Rapotín

Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2015. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.

16.7.2015

Tady si vychutnáte léto: Restaurant Jirsák, Vikýřovice

Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2015. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.

9.7.2015

Holba jede. Milovníky zlatavého moku zve na prohlídky pivovaru

Střední Morava - Léto je v plném proudu a šplhající teploty vyzývají k oroseným půllitrům a novým zážitkům. Ty vám nyní a to doslova čepuje Holba, Ryzí pivo z hor.

7.7.2015

Jehněčí, bio sýry, kyselice i šneci: Spa hotel Lanterna představuje letní menu

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Spa hotel Lanterna v beskydských Velkých Karlovicích v létě potěší gurmány, kteří na cestách chtějí poznávat krajovou kuchyni a rádi si ochutnávají regionální produkty. Nová letní nabídka šéfkuchaře Pavla Václavíka a jeho týmu pro období od července do konce září ještě více než dřív staví na místních produktech a krajové gastronomii.

7.7.2015

Na zmrzlinu s Deníkem

Šumperk, Jesenicko – Šumperský a jesenický deník zve své čtenáře na zmrzlinu. Kdo si zakoupí během prázdnin každý čtvrtek tento Deník, získá společně s ním kupon na mraženou pochoutku. Redaktoři Deníku zmrzlinu v dané cukrárně či stánku nejprve otestují a popíší, jak jim chutnala.

3.7.2015

Obchod provoněly lahodné sýry z celé Evropy

Šumperk - Máte rádi sýry plné chuti a vůně z celé Evropy? Tak to musíte rozhodně navštívit právě otevřenou prodejnu Tradiční produkty, kterou najdete v Žerotínově ulici v Šumperku naproti bývalých jatek.

3.7.2015

Společnost PRO-BIO vrací lidem zapomenuté potraviny

Staré Město - Počátky firmy PRO-BIO spadají do doby, kdy samotné ekologické zemědělství bylo v České republice ještě v plenkách. Současný ředitel společnosti Martin Hutař byl jedním z vůbec prvních zemědělců, kteří se do podnikání v tomto oboru pustili. Ve Starém Městě pod Sněžníkem zřídil mlýn a se svými kolegy začali s takzvanou suchou produkcí v kvalitě BIO. V roce 1990 se stal také spoluzakladatelem Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO.

1.7.2015

Letní posezení roku 2015. Tady je PŘEHLED

Znáte místo, kde dobré pití teče proudem, po jídle se můžete utlouct a kde vám obsluha splní vše, co vám na očích vidí?

1.7.2015

Tady si vychutnáte léto: Restaurace U Bílého psa, Šumperk

Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2015. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.

1.7.2015

Tady si vychutnáte léto: Hostinec Peterka, Petrov nad Desnou

Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2015. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.

30.6.2015

Farmářské slavnosti 2015 zahájil ministr zemědělství bio moštem

Hostětín - Ukázat dětem, jak krásný je venkov, podpořit české zemědělství a regionální potraviny. To je cílem již 5. ročníku Farmářských slavností pro rodiny s dětmi, které pořádá Ministerstvo zemědělství. Jako první se z cyklu 5 slavností představila Moštárna Hostětín ve Zlínském kraji.

25.6.2015

Karlův most: návrh moravského rodáka zdobí zlatý dukát

Střední a východní Morava - Nový zlatý dukát s vyobrazením Karlova mostu začala razit Pražská mincovna. Motiv vytvořil akademický sochař Zbyněk Fojtů, rodák z Valašských Klobouků. Emise je limitovaná na pouhých několik stovek exemplářů. Ke každému dukátu mincovna přidává medaili z ryzího stříbra nesoucí stejný motiv.

24.6.2015

Surfování mě nabíjí neuvěřitelnou energií, říká Otmar Oliva

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Nejčastěji je velké něco přes dva metry, vyrábí se z laminátu a pro vnitrozemský stát je naprosto netypické. Řeč jde o surfovém prkně, nejoblíbenějším nástroji Otmara Olivy. Ten tráví podstatnou část roku na vlnách oceánu a užívá si nádherných pláží. Jak se k takové práci dostal chlapec ze Slovácka?

23.6.2015

Augustiniánský dům uvádí novou značku

Střední Morava - Značka wellness hotelu Augustiniánský dům ****superior je na českém trhu pět let. Za tu dobu se stala synonymem kvality služeb v oblasti ubytování, wellness, gastronomie, life style a designu.

17.6.2015

Zažijte prázdniny u Hoteliéra roku: s bazény a novou Fotostezkou Valachy

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Krásná příroda, turistika a cyklistika pro každého, bazény a špičkové wellness služby, krajová gastronomie, aktivity pro děti, zábava za každého počasí… Zní vám to jako z letáku na letní dovolenou v Rakousku či Itálii?

13.6.2015

V hotelové restauraci mohou posnídat i neubytovaní hosté

Střední a východní Morava - Robin Hanák vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Ve svých 36 letech už má za sebou vedení osmi hotelů v rámci společnosti CPI Hotels, a.s. a dvouletou praxi z USA. V současnosti působí jako ředitel Clarion Congress Hotelu Olomouc a nedávno byl zvolen předsedou Olomoucké Krajské sekce Asociace hotelů a restaurací České republiky. Prozradil nám, jaké jsou současné trendy v hotelnictví i kdo zařízením uděluje hvězdičky.

10.6.2015

Atraktivní web za pár minut? Specialista Milan Šoc radil ON-LINE

Jak si udělat svoji webovou prezentaci jednoduše a zadarmo? A jak ji dostat mezi lidi? Na co si dát pozor, co je důležité a čeho se vyvarovat? 

9.6.2015

Odkaz Mistra Jana připomínají pamětní dukáty

Střední a východní Morava - Velkorysým způsobem připomíná šestisté výročí upálení mistra Jana Husa Pražská mincovna. Vydává totiž hned několik titulů ražeb s tématem této významné historické události. Nechybí mezi nimi ani oblíbený dukátový formát, ve kterém vznikly dvě pozoruhodné zlaté ražby. Ty se na trhu objeví v páru s odražkem z ryzího stříbra, jenž nese identický motiv.

9.6.2015

Boj o absolventy technických oborů trvá. Firmy nabízí stipendia i kariéru

Pokračovat ve studiu nebo jít raději pracovat na své vlastní kariéře? Otázka, kterou v těchto dnech řeší jedenáct absolventů Střední školy technické v Přerově – po úspěšném složení maturitní zkoušky totiž mají někteří z nich možnost nastoupit do firem, se kterými už v rámci studia nějakou dobu spolupracují.

8.6.2015

Největší balon v republice unese 24 pasažérů

Střední Morava - Pětadvacet dnů zbývá do okamžiku, kdy se nad region vznese největší balon v České republice. Velikán má objem 12 000 metrů krychlových vzduchu a najednou unese až 24 pasažérů. „Je to opravdový obr. Podobný balon nikde v republice, ani v okolních státech nelétá," uvedl Libor Staňa majitel balonu a provozovatel BalonCentra na Břestku na Slovácku.

4.6.2015

Deník už ví, kdo vyhrál zájezdy a další ceny z Velké cestovatelské soutěže

Šumperský a jesenický deník už ví, kdo vyhrál ceny věnované partnery Velké cestovatelské soutěže. Těmi jsou: cestovní kancelář Ancora, cestovní kanceláře CA Atlas, Hornet Tour, Jeseniatour, agentura Tydra tour a Ing. Martin Nikolajčík, generální reprezentant ČSOB Pojišťovny, a. s., Zábřeh.

30.5.2015

Turecko nabízí vůni orientu a tyrkysové moře

Historické památky, subtropické klima, průzračné moře, prakticky stoprocentní slunečné počasí i zajímavá gastronomie – to vše poznají na vlastní kůži turisté, kteří se rozhodnou absolvovat necelý tříhodinový let s přistáním v Turecku. V nabídce cestovní kanceláře Ancora, se kterou se můžete vydat do této exotické země, jsou oblíbené především destinace Alanya a Side.

26.5.2015

Porotci podpořili levandulovou farmu i sušírnu ovoce

Střední Morava - Rozjezdy roku, projekt společnosti T-Mobile, jenž pomáhá začínajícím podnikatelům, má za sebou středomoravské kolo. Už pátým rokem vyhlašuje porota vítěze v jednotlivých regionech a zároveň vybírá projekt, který postupuje do celostátního finále. Před několika dny zasedaly na Moravské vysoké škole v Olomouci zasedaly pro Zlínský a Olomoucký kraj složené z odborníků i úspěšných podnikatelů. V porotě zasedl i šéfredaktor středomoravských Deníků Martin Nevyjel.

25.5.2015

Maďarské termály, to je lék na tělo i duši

Léčivé a minerální vody maďarských termálních lázní přinášejí úlevu od mnoha typů nemocí a regeneraci těla i ducha. A právě tam se můžete dostat s CK Hornet Tour.

21.5.2015

Soutěž o dovolenou za 20 tisíc vrcholí

Šumpersko, Jesenicko - Čtenáři, kteří se pustili do soutěžení o zájezd v hodnotě 20 tisíc korun s CK Ancora, mají poslední šanci na to, aby si navýšili počet nasbíraných kuponů. Modré rámečky, které vedou k výhře, budeme tisknout jen do soboty.

21.5.2015

Vodovodní řad v Banskobystrické ulici v Šumperku je po rekonstrukci

Šumperk - Stavební úpravou prošel letos v dubnu vodovodní řad v Banskobystrické ulici v Šumperku. Zrealizovala ji Šumperská provozní vodohospodářská společnost, a. s. Ta spravuje a provozuje na základě dlouhodobých smluv vodohospodářský majetek měst, obcí a především společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk, a. s., sdružující šest měst a čtyřiadvacet obcí okresu Šumperk.

19.5.2015

CK Jeseniatour odváží klienty k moři již 25 let

Cestovní kancelář Jeseniatour v letošním roce zahájila již 25. sezonu svého podnikání. Program CK je zaměřen na pobyty u moře v Chorvatsku, Řecku a především v Itálii, oblasti Emilia Romagna. Letovisko Lido Adriano je oblíbenou destinací již několik let. Široké písečné pláže, čisté moře, poskytované služby a zábavní možnosti byly oceněny prestižní evropskou Modrou vlajkou (Bandiera Blue). Vysoká mineralizace zdejší mořské vody dala základ k založení lázeňské zóny v Punta Marina Therme i Lido Adriano.

19.5.2015

Antikvář Jiří Weiss: Prodávají se i knihy, které už neslouží jenom ke čtení

Střední Morava /ROZHOVOR/ - Brzy to budou již čtyři roky, co si jesenický rodák Jiří Weiss se svojí ženou Bárou otevřel na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti antikvariát. Dobrou zprávou pro milovníky knih a literatury vůbec může být, že internet ani nové typy mobilních telefonů či jiné aktuální technické novinky moderní doby zájem o psané písmo tak výrazně nesnížily. O tom, jak vypadá práce antikváře a jaká úskalí provoz antikvariátu provázejí, hovořil Jiří Weiss.

18.5.2015

Zahájení grilovací sezóny na Horalu nabídne steaky, frgály i cimbálovku

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ – K letním měsícům neodmyslitelně patří grilování. Pestrý program k zahájení grilovací sezóny chystá na sobotu 23. května hotel Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies