Opera Divas

Akce již skončila

Jedinečný trojhlas předních operních pěvkyň ve složení Andrea Kalivodová, Tereza Mátlová a Pavlína Senič, které jsou spojeny se scénami Národního divadla či Státní opery zazní v pátek 15. září v Domě kultury v Šumperku. Trojice pěvkyň posluchačům naservírují muzikálový a operetní repertoár za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové, docentky HAMU.

Speciální program vznikl u příležitosti 300. výročí narození Marie Terezie, české a uherské královny a rakouské vévodkyně, která byla velkou milovnicí umění a za její vlády se kromě řady reforem rozvíjel i kulturní život.
„Umělkyně zpívají společně i se sólovými skladbami. Každá tak může publiku představit svůj hlasový obor,“ prozradila produkční domu kultury Michaela Horáková.
Jediné dámské operní trio v Čechách, které si říká Opera Divas, vzniklo v roce 2015. Umělkyně kývly na účinkování při společných vánočních koncertech, které měly velký ohlas, proto se také rozhodly ve své spolupráci nadále pokračovat.
„Posluchači se mohou těšit na skladby Hallelujah, O sole mio, Funiculi Funicula, úryvky z operety Hraběnka Marica, Netopýr, Čardášova princezna, Netopýr, nebo z muzikálu Cats, Phantom Opery, West Side Story a My Fair Lady,“ vyjmenovala Michaela Horáková.

Koncert plný krásných melodií se uskuteční v pátek 15. září od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení je za 190, 230 nebo 270 korun.

15. 9.  (19:00–21:00)
Dům kultury Šumperk, s.r.o., Fialova 416/3, 787…
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení