Koncet Štefana Margity

Akce již skončila

Galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy Štefana Margity za doprovodu renomovaného brněnského ansámblu Moravské klavírní trio připravuje pro milovníky klasiky kulturní dům v Zábřehu. Koncert se koná v sobotu 23. září od 19 hodin ve velkém sále kulturního stánku.

Štefan Margita vystudoval na Umělecko-průmyslové škole v Košicích obor fotografie, pak nastoupil na košickou konzervatoř. V roce 1981 nastoupil do divadla v Prešově, odkud přešel po dvou letech na operní scénu v Košicích. V roce 1986 zvítězil na Pražském jaru a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987–1991) byl současně sólistou Vídeňské Volksoper.

Od roku 1998 působí jako svobodný umělec světového renomé bez stálého pracovního poměru. V zastoupení švýcarské agentury se již po dvě desetiletí specializuje na repertoár slovanských skladatelů.

Má rád Leoše Janáčka a opery Richarda Wagnera. Opakovaně je zván k hostování do Chicaga, zpíval také v Metropolitní opeře v New Yorku. Nyní vystoupí exkluzivně i v Zábřehu. Vstupné je od 390 do 690 korun.

23. 9.  (19:00–21:00)
Zábřeh
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení