VYBERTE SI REGION

Moje Šumpersko

AKTUALIZOVÁNO

Americký armádní konvoj na cestě krajem

Olomoucký kraj - V sobotu projíždí Hanou konvoj 2. jízdního pluku americké armády. Menší část kolony se hruba stovkou vojáků a čtyřicítkou kusů techniky se přesune po dálnici kolem Prostějova a Olomouce na základnu v Přáslavicích, kde zůstane do pondělí. 

Vážná hudba na nádraží? V Šumperku přilákala spoustu lidí

Šumperk – Tóny vážné hudby i bouřlivý potlesk diváků, to byl velmi nevšední zážitek ve čtvrtek 26. května ve vestibulu nádražní haly v Šumperku. Přesunul se totiž do ní projekt s názvem Zpívající nádraží, což představuje sérii koncertů pedagogů a studentů olomoucké konzervatoře v různých městech kraje.

Z Loštic se lidé vydají za tvarůžkem, kolem Bouzova

Krátké zprávy ze Šumperska, Zábřežska a Mohelnicka

Lidé v Šumperku si stěžovali na strážníky, město bude hlídat jejich pohyb

Šumperk – Již zanedlouho vyrazí do šumperských ulic bezpečnostní asistent, který se přidá ke strážníkům městské policie. Původně měli sice nastoupit dva, vybrat vhodné uchazeče je ale těžký oříšek. Pohyb strážníků bude navíc monitorován pomocí GPS. Zastupitelé se na práci městské policie více zaměřili poté, kdy z průzkumu veřejného mínění vyšlo najevo, že velké procento lidí s prací strážníků spokojeno není.

Strykery i Humvee. Armádní konvoj USA projede krajem. Kde jej můžete spatřit?

Olomoucký kraj - Vojenští nadšenci si užijí. Opět si budou moci vyfotit a natočit americké obrněnce Strykery a legendy Humvee, a to na cestě konvoje US Army Olomouckým krajem.

Mírov oslaví jubileum Dnem mikroregionu. Tady je program

Mírov – Kulaté výročí 750 let od první písemné zmínky o obci si letos připomíná Mírov. Jubileum oslaví v sobotu 28. května, kdy zde uspořádají Den Mikroregionu Mohelnicko. Oslavy nabízejí pestrý program pro všechny věkové generace.

Nový šumperský skatepark zažije o víkendu velkou zatěžkávací zkoušku

Šumperk - Šumperský skatepark, který loni na podzim vyrostl v lokalitě Benátky, zažije premiéru špičkových závodů. Pátý ročník skateboardové soutěže Vans Shop Riot se odehraje v sobotu 28. května odpoledne.

Mladí čtenáři ze Šumperku se vydali na virtuální výlet do Brazílie

Šumperk – Na výlet do Brazílie se ve čtvrtek vydali malí čtenáři z 1. základní školy ze Šumperku. Setkali se se spisovatelkou Markétou Pilátovou, která v Brazílii vyučuje potomky Čechů. Setkání proběhlo prostřednictvím internetu. Jeho účelem bylo seznámení s novou knihou Markéty Pilátové Kiko a tulipán.

Je hodně poslanců, kteří nechtějí z ČR kuřácký skanzen, řekl Sobotka pod Kosířem

Olomoucký kraj /ROZHOVOR/ – Ani ne týden po prezidentovi Miloši Zemanovi uvítali v Čechách pod Kosířem dalšího vrcholného českého politika. Ve čtvrtek sem na setkání s podnikateli dorazil premiér Bohuslav Sobotka. Během svého setkání se ovšem nedotkl zdaleka jen podmínek pro podnikání v regionu, vyjádřil se také k řadě dalších otázek. Nechyběla pak ani reakce na neschválení protikuřáckého zákona, k němuž došlo tenhle týden i hlasy koaličních poslanců ze hnutí ANO. „Chtěl bych požádat, aby si zástupci hnutí ANO přečetli koaliční smlouvu. Zákon poputuje s některými změnami znovu do vlády," řekl mimo jiné Bohuslav Sobotka.

Do Zábřehu se vrátily farmářské trhy

Zábřeh – Po roční přestávce způsobené výstavbou kanalizace, kdy bylo celé město rozkopané, se do Zábřehu znovu vrátily farmářské trhy.

Vodní nádrž u Hanušovic jen tak nebude, nemá podporu ministra

Hanušovice - Přehrada nad Hanušovicemi v nejbližších deseti letech nevznikne. Vyplývá to z vyjádření ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ten výstavbě velkého vodního díla nakloněn není. Povodí Moravy si nechává zpracovat studii, která ukáže, zda mají pokračovat přípravné práce.

V šumperském muzeu řádí Autíčkománie

Šumperk – Spoustu zábavy pro děti i jejich tatínky nabízí nyní muzeum v Šumperku. Otevřelo hernu plnou autíček a autodráh, v níž nechybí ani servis nebo myčka.

Špičkoví skateboardisté z Česka a Slovenska míří do Šumperka

Šumperk – Šumperský skatepark zažije premiéru špičkových závodů. Pátý ročník skateboardové soutěže Vans Shop Riot se odehraje v sobotu 28. května odpoledne.

V Mohelnici chtějí parkoviště, první podzemní v regionu. Takto má vypadat

Mohelnice – Kompletní proměnu autobusového nádraží v centru města chystá radnice v Mohelnici. Nádraží, které denně využívají stovky cestujících, je notně omšelé. Chybí zde přístřešky i jakékoliv zázemí, například veřejné toalety.

Vnučka maršála Koněva v Jeseníkách: Dědeček byl tvrdý, ale spravedlivý

Bělá pod Pradědem – Nedávné pietní akce za zemřelé válečné zajatce v Bělé pod Pradědem se účastnily dvě dámy: Anna a Elena. Tyto sestřenice jsou vnučkami slavného maršála Koněva. Do Jeseníků přijely uctít památku svých krajanů.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.