VYBERTE SI REGION

Moje Šumpersko

Snáze do hor. Autobusy zavezou kolaře až pod Praděd

Jeseníky – K nejvyšší hoře Moravy se turisté ze Šumperska dostanou přímým autobusem. Na Ovčárnu bude jezdit letní cyklobus. Spoj je pro milovníky hor velkou výhodou. Bruntálská strana Jeseníků je pro obyvatele Šumperska veřejnou dopravou jinak těžko dostupná.

Předseda sněmovny, vicepremiér, ministři. Politici si v regionu podávají dveře

Šumpersko, Jesenicko – Takový nával vrcholných politiků Šumpersko a Jesenicko už roky nezažilo. Dveře si zde v tomto týdnu podávají předseda poslanecké sněmovny, vicepremiér a ministři. Dosud se přitom sever Olomouckého kraje nacházel mimo hledáček vrcholných ústavních činitelů.

V Moravičanech představí tatru z Dakaru i jejího řidiče – vozíčkáře

Moravičany – Handicapovaný závodník Albert Llovera z Andorry, jemuž se jako prvnímu vozíčkáři na světě podařilo absolvovat nejnáročnější automobilovou soutěž na světě – Rallye Dakar – se představí v sobotu 25. června v Moravičanech, odkud pochází jeho mechanik Jaromír Martinec, jenž ho pozval.

Zaměstnavatel stovek lidí v Hanušovicích skončil v úpadku

Hanušovice – Strojírna ZKL v Hanušovicích skončila v úpadku. Bývalý největší zaměstnavatel v regionu má desetimilionové dluhy, propuštěným pracovníkům musel mzdy vyplatit úřad práce. Firmu patrně čeká konkurz.

AKTUALIZOVÁNO

BREXIT - dobře, nebo špatně? Co říkají osobnosti regionu? A co vy?

Olomoucký kraj – Většina lidí ve Velká Británii se rozhodla vystoupit z Evropské unie. Co na to říkají osobnosti z našeho regionu? A co na to říkáte vy? 

Lošticím o víkendu povládne král Tvarůžek, s muzikou a zábavou

Loštice - Tradiční třídenní Slavnosti hudby a tvarůžků obsadí od pátku do neděle sportovní areál v Lošticích.

Zásahovka v akci, odvaha na laně. Hasiči a policisté předvedli um na náměstí

Mohelnice - Neobvyklou podívanou zažilo ve čtvrtek náměstí Svobody v Mohelnici. Hasiči, policisté i příslušníci Vězeňské služby ČR tady především malým návštěvníkům předvedli, v čem spočívá jejich práce. Se zatajeným dechem děti sledovaly práci hasičů na plošině a s nadšením přihlíželi zadržení nebezpečného pachatele v podání policistů.

Lidé v Šumperku budou moci navrhovat, co zaplatí městská kasa

Šumperk - Šumperská radnice chce zapojit občany do rozhodování, na co půjdou peníze z městské kasy. Od příštího roku bude fungovat takzvaný participativní rozpočet.

Svatojánská noc otevře zábřežskou radnici za svitu svíček

Zábřeh – Výjimečnou příležitost prozkoumat za svitu svíček prostory zábřežského zámku, v němž sídlí městský úřad, budou mít v pátek 24. června návštěvníci Radniční noci, kterou připravilo město. Třetí ročník nese tentokrát podtitul svatojánská a strašidelná noc.

Pomoc Jeseníkům? V odlehlých regionech snížíme daně, navrhuje ministr

Šumpersko, Jesenicko – Žijete či podnikáte v odlehlé horské oblasti? Zaplatíte nižší daně. Takovou myšlenku hodlají prosadit někteří politici. Chtějí tak zabránit vylidňování periferních regionů.

Šumperk plánuje nová stání pro auta

Šumperk – Investovat do nových parkovacích ploch hodlá šumperská radnice. Především na sídlištích je míst nedostatek, řada motoristů především v odpoledních hodinách obtížně hledá místo, kde vůz odstavit.

Kniha plná unikátních snímků zavede na pomezí Čech a Moravy

Šumperk – Na českomoravském pohraničí, v oblasti mezi Lanškrounem a Králíky, nebyly mezi místními německými a českými obyvateli nikdy idylické vztahy. Zejména českou menšinu v cotkytelské šíji, která propojovala „slovanský živel na Moravě", se snažili Němci po staletí vymazat.

Oblíbené škole chybí žáci, bojuje o přežití

Skorošice – Základní škola ve Skorošicích drží smutný unikát. V září do ní nenastoupí žádný prvňáček. Místní zastupitelé musí malotřídce schválit výjimku a v rozpočtu najít statisíce korun na mzdy kantorů. V opačném případě škola skončí. To nechtějí připustit rodiče žáků. Sepisují proto petici.

V Šumperku prostřeli stoly. S noblesou první republiky

Šumperk – Noblesu první republiky, tak dobře známou z filmů pro pamětníky, připomíná výstava Stolečku, prostři se! v šumperském muzeu. Krásná kolekce ubrusů, jídelních servisů, kávových a čajových souprav, sklenic a příborů připomíná dobu, v níž k tehdejší dobré společnosti nezbytně patřila znalost etikety.

Krytý bazén v Mohelnici nabídne nové atrakce

Mohelnice - Krytý bazén v Mohelnici se dočká během letošního léta několika vylepšení. Ty potěší zejména rodiče s malými dětmi a rozšíří se také relaxační část. Kvůli stavebním pracím bude bazén od konce června do poloviny září uzavřený.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.