VYBERTE SI REGION

Moje Šumpersko

Rychlebské hory objevují tisíce turistů

Javornicko – Ještě před pár lety je za hranicí šumperského a jesenického okresu téměř nikdo neznal. Dnes do Rychlebských hor míří stále více turistů. Najdou zde zámky, štoly, vodopády, špičkové stezky pro terénní kola i soukromou zoo.

Ve Smetanových sadech možná vyroste místo altánu stan

Šumperk /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Nekonečná diskuze o podobě nového altánku ve Smetanových sadech opět nabrala nový směr. Vedení města se totiž inspirovalo v partnerském německém městě Bad Hersfeld, kde v tamním parku stojí přístřešek připomínající cirkusové šapitó. Prý by stejný mohl stát i v Šumperku.

Kaplička v Kosově je kulturní památko

Kosov – Kapličku v Kosově prohlásilo ministerstvo za kulturní památku. Drobná sakrální stavba stojí v jedné z postranních uliček obce pod vzrostlou lípou. Pochází z první poloviny devatenáctého století a její autor je neznámý. Kaplička je pěkně opravená, takže jsou na ní dobře patrné i drobné detaily, které dotvářejí její vzhled.

Z centra Zábřehu zmizí auta

Zábřeh – Místo dopravní tepny pěší zóna s místem k zastavení, odpočinku a relaxaci. Taková je představa většiny Zábřežanů i vedení města o budoucí podobě dolního náměstí. To je dnes především rušnou ulicí plnou aut a parkovištěm než místem, které by lákalo k posezení.

Dobrovolníci pomohou při obnově vysokohorského lesa

Staré Město – Přirozené obnově vysokohorského lesa na Králickém Sněžníku pomůže Hnutí Duha. Patnáct dobrovolníků tam bude v příštím týdnu natírat semenáčky zejména jeřábů speciální hmotou proti okusu. Lidově se jí říká „zubovrz", protože zvěři při okusování hmota vrže mezi zuby, a tak se jí vyhýbá.

Čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Míst pro auta bude víc, pomohou nové parkovací domy

Šumperk, Mohelnice – Řidiči ve městech ten problém velmi dobře znají. Přijedou a nemají kde zaparkovat. Problémy s nedostatkem volných míst pro auta chtějí řešit v Šumperku a v Mohelnici výstavbou parkovacích domů.

Bratrušovské koupaliště konečně ožilo

Šumperk – Až typický letní den přilákal ve čtvrtek 21. července na Bratrušovské koupaliště téměř tři stovky lidí. Od začátku prázdnin totiž počasí koupání příliš nepřálo, loni přitom touto dobou region sužovala tropická vedra.

Zábřežská Charita poradí, jak lze doma pečovat o své blízké

Zábřeh - Nové možnosti, jak pomoci rodinám, jež se starají v domácím prostředí o nevyléčitelně nemocné, získala zábřežská Charita. Díky projektu Domácí hospic mohla pořídit nové vybavení.

Táborníci se učí vařit a cestují po světě

Šumperk – O příměstské tábory, které pořádá šumperské volnočasové centrum Doris, je letos velký zájem. V těchto dnech děti tráví své volné dny na táboře Kuchtíků a v suterénu Vily Doris se ohánějí s vařečkami i škrabkami. Každý den vaří jídlo typické pro různé světové kuchyně.

Znáte nejzajímavější letní atrakce v kraji? VYBÍREJTE a BAVTE SE

Olomoucký kraj – Spoustu příležitostí, jak se zchladit uprostřed parných letních dní, které mají s koncem týdne do kraje dorazit, nabízí zajímavá místa v kraji. Velcí otužilci mohou zkusit mínus 120 stupňů Celsia v poláriu v Teplicích nad Bečvou. Ne tak moc extrémně ochladí studené vodní atrakce. Husí kůži vyvolají adrenalinové zážitky, třeba sešup z bobové dráhy v Hlubočkách.

Kostel v Brníčku po staletí ukrýval vzácné fresky

Brníčko – Unikátní gotické fresky v kostele Narození Panny Marie v Brníčku mají nyní v péči restaurátoři. Několik staletí zůstávaly ukryty očím věřících. Odkrýt se je podařilo před dvěma lety při průzkumu, který předcházel plánované výmalbě interiéru.

V areálu šumperské nemocnice vyrůstá sídlo magnetické rezonance

Šumperk – Práce na stavbě nového pavilonu v areálu nemocnice pokračují a skončit by měly do konce roku. Pro pacienty a návštěvníky zdravotnického zařízení stavba představuje určitá dopravní omezení, na objízdné trasy upozorňují informační cedule.

Rychlíky Zábřehem jen projedou

Zábřeh, Mohelnice – Jen jeden rok si cestující ze Zábřehu užijí široké nabídky vlakových spojů do Prahy. Dnes mají na výběr až čtyřiačtyřicet spojů denně tří různých dopravců. Místy jezdí vlaky do Prahy v intervalu několika málo minut. Od prosince se nabídka zúží.

Jízdenku na MHD si nechalo v Šumperku proplatit dvě stě důchodců

Šumperk – Zhruba dvě stovky seniorů projevily zájem o příspěvek na městskou hromadnou dopravu, který od května poskytuje šumperská radnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.