VYBERTE SI REGION

Moje Šumpersko

V Zábřehu požehnají zvon ulitý samotnými zvoníky

Zábřeh – Výjimečnou událost zažije v neděli 28. srpna Zábřeh. Arcibiskup Jan Graubner v 9 hodin ve zdejším kostele svatého Bartoloměje požehná zvon, který vlastníma rukama vytvořili místní zvoníci s přáteli. Jedná se o první odlitek svého druhu vzniklý na severní Moravě po 350 letech.

Mohelnický dostavník zve i na novinku - trampský táborák. Tady je PROGRAM

Mohelnice – Trampské osady z Nitry u táboráku, držitel ceny Anděl Epydemye, křest nových CD či soutěž o nejlepší film a kapelu. To vše bude mít na programu jednačtyřicátý ročník folkového a country festivalu Mohelnický dostavník.

ZABREH07. Městská auta mají speciální espézetky

Zábřeh, Šumperk – Služební auta zábřežské radnice už na silnicích nebo na parkovišti nikdo nepřehlédne. Mají totiž speciální registrační značky. Auta nesou označení ZABREH se dvěma číslicemi.

Ovlivní obnova Vřesové studánky přírodu? Řeší to úřady

Loučná nad Desnou – Záměr obnovit poutní místo Vřesová studánka prochází řízením, které má zjistit vliv výstavby dvojice budov na zdejší přírodu. Vyplývá to z oznámení ministerstva životního prostředí.

Stoletá Františka Krejčová stále vzpomíná na mládí ve službě

Třeština – Když se Františka Krejčová z Třeštiny narodila, zuřily ještě naplno boje první světové války. Pamatuje Rakousko-Uhersko, první republiku i německou okupaci. V neděli 21. srpna oslavila v širokém kruhu rodiny kulaté sté narozeniny.

Hon na pokémony ovládl Šumperk

Šumperk – Hra Pokémon Go, která je hitem léta, ovládla i Šumperk. Hráče lze poznat snadno. Bloumají po městě, sami nebo ve skupinkách, přitom upřeně sledují displej mobilního telefonu. Například na Točáku je docela často vidět hloučky mladých lidí, kteří jsou zahleděni do mobilu a nevnímají, co se kolem děje. Ke hře stačí chytrý telefon či tablet s kamerou a navigací.

V nacpaném rychlíku se za jízdy otevřely dveře

Zábřeh – Nepříjemný zážitek má paní Alena ze Šumperka, která v neděli 21. srpna cestovala vlakovým spojem R889 Jan Amos Komenský z Kolína do Zábřehu. Ve vagonu se za jízdy otevřely dveře. Cestující se ovšem tísnili i na chodbičce a bylo velké štěstí, že prekérní situaci přestáli bez úhony jen s leknutím.

Proč se Česko změnilo v zemi uzavírek a objížděk

Nové silnice a dálnice se v Česku v posledních letech téměř nestaví, protože nejsou nachystány projekty a vykoupeny pozemky. O to víc se opravuje. Podle mnohých je letošní dopravní situace v tuzemsku katastrofální a nesnese srovnání s žádným jiným státem střední Evropy.

Mezi Zábřehem a Šumperkem nepojedou devět dní vlaky

Zábřeh, Šumperk – Cestující, kteří jezdí vlakem mezi Zábřehem a Šumperkem, musejí až do konce prázdnin počítat s komplikacemi v dopravě. Kvůli výluce nepojedou mezi oběma městy devět dní žádné vlaky.

FOTO, VIDEO: Moravské kroje střídala při Roztančené ulici indonéská exotika

Šumperk – Přehlídkou Roztančená ulice vyvrcholil v sobotu 20. srpna dopoledne Mezinárodní folklorní festival v Šumperku. Tanečníci ze všech koutů světa v pestrobarevných krojích prošli v průvodu od radnice po pěší zóně do parku k sově. Stovkám přihlížejících diváků zatančili, zahráli a zazpívali.

Nádraží v Jeseníku je opravené, chybí ale přístřešek pro cestující

Jeseník – Novou podobu získalo vlakové nádraží v Jeseníku. Na nástupišti se však cestující nemají kde schovat před deštěm či sněhem. Přístřešek by zde měl přibýt do konce roku.

Jesenická „eldéenka" získává novou tvář

Jeseník – Lepšího prostředí a péče se dočkají pacienti léčebny dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice. Oddělení prochází velkou modernizací. Hotová má být v říjnu.

Folklorní festival odstartovala soutěž o nejlepší guláš

Šumperk – Lidem, kteří ve čtvrtek 18. srpna dopoledne procházeli kolem Vily Doris v Šumperku, se musely sbíhat sliny. Kuchařské týmy zde soutěžily o nejlepší kotlíkový guláš. Kromě místních týmů vařili ve čtvrtek dopoledne také zahraniční účastníci ze Slovenska a Německa.

O nejkrásnější svatební pár Deníku - osmé kolo

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies