VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Šumpersko

18.7.2017

Povodně 1997: Několikrát šlo o život, ale úkol jsme splnili, vzpomíná hasič

Na ničivé povodně z roku 1997 zavzpomínal pro Deník i tehdejší velitel čety olomouckých hasičů Rudolf Hauser. Přečtěte si, jak popisuje zásah v zaplaveném Přerově.

18.7.2017

Na oblíbenou terasu se návštěvníci z koupaliště nedostanou

Návštěvníci jesenického koupaliště se ve večerních hodinách už jednoduše nedostanou na terasu zdejší restaurace. Spojovací branku se provozovatel plovárny rozhodl zamykat. Odůvodňuje to bezpečností.

18.7.2017

Na pohárovém mači v Jeseníku bude jen pivo

Za zvýšených bezpečnostních opatření se bude odehrávat pohárový zápas mezi FK Jeseník a SFC Opava. Začátek utkání je v 17 hodin.

18.7.2017

Lidovci se rozhodují, zda půjdou do koalice se Starosty

Olomoucký kraj - Členové KDU-ČSL by se měli dnes rozhodnout, zda opravdu půjdou do koalice se Starosty. Tři měsíce před parlamentními volbami nejsou v názoru na toto spojení jednotní.

17.7.2017

Dům kultury čeká modernizace za desítky milionů korun

Velká rekonstrukce čeká šumperský dům kultury. Stav budovy včetně interiéru je takzvaně za zenitem, modernizace by měla přijít na řadu v roce 2019. Pro radnici to bude znamenat investici za desítky milionů korun.

16.7.2017

Dobrovolníci v Jeseníkách kosili vzácné louky

Svištění kos a zvuk cimbálové kapely se v sobotu 15. července nesl osadou Chebzí u Písečné na Jesenicku. Konala se zde akce Folklorní kosení. V odlehlém horském údolí se v brzkých ranních hodinách sešla dvacítka dobrovolníků s kosami a hráběmi. Jejich cílem bylo ručně požnout zdejší vzácné louky, které jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

16.7.2017

Příznivci biopotravin zaplnili Staré Město

Milovníci kvalitního jídla a pití zaplnili v sobotu 15. července areál společnosti PRO-BIO ve Starém Městě. Konaly se zde Bioslavnosti. Tradičně největší akce v širokém okolí byla letos zároveň oslavou čtvrtstoletí existence firmy.

16.7.2017

Koncert kapely Ortel hlídaly čtyři desítky policistů

Známá kapela Ortel vystoupila v pátek 14. července v areálu U Antoníčka v Rájci u Zábřehu. Na akci dohlížely čtyři desítky policistů, k problémům nedošlo.

15.7.2017

V zábřežské radnici vzniklo pohádkové sklepení

Prázdninovou nabídku pro občany města a turisty připravilo město Zábřeh ve spolupráci s místní Střední školou sociální péče a služeb. Historické sklepení se proměnilo v expozici nazvanou Zpátky do pohádky.

14.7.2017

Lázně v Lipové opět léčí pacienty

Do lázní v Dolní Lipové se po bezmála čtyřech letech vrátili pacienti. Léčebný ústav se stoosmdesátiletou tradicí vzkřísil nový majitel. V Česku se po roce 1990 jedná teprve o druhý případ, kdy se zkrachovalé lázně podařilo přivést k životu.

14.7.2017

Lidé na Javornicku přišli o pobočku České spořitelny

Obyvatelé Javorníku a okolí přišli po sto letech o bankovní pobočku. Česká spořitelna ji uzavřela na konci června. Vedení finanční instituce nepřesvědčila ani petice s 526 podpisy místních obyvatel.

13.7.2017

Dobrovolníci v Písečné pokosí vzácné louky

Milovníci přírody a tradic by si neměli nechat ujít akci Folklorní kosení, která se uskuteční v sobotu 15. července v osadě Chebzí u Písečné.

13.7.2017

Slavnosti připomenou čtvrtstoletí českých biopotravin

Bioslavnostmi ožije v sobotu 15. července areál společnosti Pro-bio. Největší společensko-kulturní událost ve Starém Městě se letos ponese v duchu oslav čtvrtstoletí existence firmy.

13.7.2017

Pro závod ZKL v Hanušovicích se investora najít nepodařilo

Ani rok poté, co největší zaměstnavatel na Hanušovicku skončil v úpadku, se do závodu bývalého ZKL v Hanušovicích nevrátil život. Ani přes mnohá jednání se nepodařilo najít investora, který by v areálu rozjel výrobu. Hanušovicko tak zůstává jedním z mála regionů v kraji, kde se nezaměstnanost stále blíží deseti procentům.

12.7.2017

Mým cílem je oživit historickou část Šumperka, říká kavárník

Kavárna Pikola v Šumperku patří k nejmenším, ale nejvyhlášenějším. I proto neváhal otevřít druhý podnik. Jiří Giesl se svými spolupracovníky přivedl na konci letošního února k životu kavárničku Fjord, laděnou do skandinávského stylu.

12.7.2017

Kvalitní asfalt v zatáčkách přitahuje na sedlo motorkáře

Na autobusové zastávce na Červenohorském sedle vyhlíží spoj do údolí Desné necelá dvacítka cestujících. Za půl hodiny strávené u silnice spojující Jesenicko se zbytkem Olomouckého kraje napočítali zhruba stejný počet motorkářů. Sledovali, jak si neohroženě užívají kvalitního asfaltu.

11.7.2017

Svazky skladují i na půdě. Knihovna se po letech dočká důstojných prostor

Stropy podepřené masivními trámy, přeplněné regály s knihami v malých místnostech, všudypřítomný nedostatek místa. S takovými podmínkami se potýkají čtenáři a pracovnice knihovny v Jeseníku. Po několika desítkách let slibů se dočkají důstojných prostor. Na vybudování nové bibliotéky město získalo dotaci.

10.7.2017

Nemocnice nabízí kurzy pro sanitáře

Nemocnice Šumperk letos opět nabídne veřejnosti možnost absolvovat speciální kurz Sanitář, který je akreditován ministerstvem zdravotnictví. Lekce začnou v září, ale je nezbytné, aby se zájemci hlásili už nyní.

9.7.2017

Do Hanušovic přisupěla parní lokomotiva Ušatá

O prázdninové jízdy historických vlaků na trati mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi je velký zájem. V sobotu do Hanušovic dosupěla souprava tažená parní lokomotivou s názvem Ušatá.

7.7.2017

Víkend bude horký. V týdnu se výrazněji ochladí

Letní teploty, ale také trochu mraků a sem tam i nějaká přeháňka. Tak vypadá předpověď meterologů na příští tří dny v Olomouckém kraji. 

7.7.2017

Staroměstsko spojila s Polskem autobusová linka, jezdí zdarma

Turisté mířící na polskou stranu Rychlebských hor a Králického Sněžníku už nejsou odkázáni na dopravu osobními auty. 

7.7.2017

Olomoucký kraj zasáhnou odpoledne bouřky, mohou být i silné

Před silnými bouřkami varují meteorologové v Olomouckém kraji.Obyvatelé by s nimi měli počítat především během pátečního odpoledne a večera.

6.7.2017

Troubky - ves, kterou smetla povodeň. Připomeňte si drama z léta 1997

Od katastrofálních záplav v červenci roku 1997 uplynulo přesně dvacet let. Stoletá voda téměř srovnala se zemí obci Troubky, kde umírali lidé.

6.7.2017

Povodeň 1997: Jindřichov povodeň odřízla od světa

Když v sobotu 5. července 1997 fotbalisté Jindřichova bojovali na místním hřišti o pohár obce, ani ve snu by je nenapadlo, že za pár hodin budou lidé v jejich obci bojovat o životy.

6.7.2017

VIDEO: Hrad v Brníčku ovládli chrabří rytíři

Zpět do středověku, kdy místnímu panství vládli Tunklové, se ve státní svátek 5. července vrátil hrad v Brníčku.

5.7.2017

Olomoucká arcidiecéze bude mít dva nové biskupy, jeden pochází ze Šumperska

Dva nové pomocné biskupy bude mít olomoucká arcidiecéze. Jedním z nich je Antonín Basler, kněz původem z Olšan na Šumpersku.

4.7.2017

Lidem na Jesenicku pomáhá sto padesát dobrovolníků

Pětasedmdesátiletý Josef Pilný žije v malém domku ve Skorošicích. V těchto dnech se na jeho zahradě činí parta mladých lidí. Dívky upravují zaplevelený pozemek před baráčkem, kluci zase řežou a skládají dřevo.

4.7.2017

Ze Šumperka bude ve svátek jezdit historický "Věžák"

České dráhy vypraví ve čtvrtek 6. července historický motoráček „Věžák“ mezi Šumperkem a Velkými Losinami.

4.7.2017

Jesenická nemocnice má novou ředitelku

Nemocnice v Jeseníku má po roce a čtvrt nové vedení. Vítězslava Vavrouška vystřídala 1. července v čele zdravotnického zařízení lékařka Jana Chrastinová.

4.7.2017

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 27. týden

Kam vyrazit za zábavou či poznáním? Vyberte si.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení