VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bambiriáda zavítá do Jeseníku a dalších měst

Jeseník - Pojď se přidat! Máš právo mít kamarády! Toto motto si vybrali organizátoři pro Bambiriádu, které bude v Jeseníku už podruhé patřit celý pátek i sobota.

23.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Jeseník se tak zařadil mezi osmadvacet měst v republice, kde se prezentují organizace pracující s dětmi a mládeží. Třídenní program plný her a soutěží je pro děti připraven i v Šumperku a Zábřehu.

Bambiriáda v Jeseníku vypukne už v devět hodin. Hlavním centrem je areál Základní školy Jeseník v Průchodní ulici. Od devíti hodin mohou zájemci vystřídat osmadvacet stanovišť, na kterých budou nejrůznější organizace prezentovat svoji činnost.

Děti se mohou těšit na zpěv, tanec, cvičení i divadlo. Novinkou bude filcování z ovčího rouna, malování na obličej, pozorovací včelí úl. Pracovat mohou s ekoplastelínou, vyzkoušet si pletení košíku nebo odlévat stopy.

Soutěže připravili i hasiči a policisté. Ti předvedou i výcvik psů a bojové cviky. Chybět nebudou ani draví ptáci. Program poběží i v Kapli, kde bude soutěž o Duhovou písničku a vyhodnocení ekosoutěže.

„Chceme poukázat na důležitost a význam aktivního využívání volného času dětí a mládeže. Je to nejlepší prevence před užíváním drog nebo závislostí na počítačích,“ uvedla za organizátory vedoucí střediska Duha Vladislava Fačevicová.

Program Bambiriády v Šumperku, Zábřehu a Jeseníku:

BAMBIRIÁDA ŠUMPERK:

9 – 12 hod. - pódiová vystoupení a prezentace organizací a občanských sdružení v Sadech 1. máje. Tvořivá dílna - prezentace keramických a výtvarných kroužků - Bambiriáda na Komíně. Tematický program s hrami na zahradě městské knihovny.

13 – 17 hod. - pódiová vystoupení a prezentace organizací a občanských sdružení v Sadech 1. máje. Tvořivá dílna - prezentace keramických a výtvarných kroužků –Bambiriáda na KOMÍNĚ. Tematický program s hrami na zahradě městské knihovny. Soutěže a vodní hry v Aquacentru Šumperk.
Doprovodné akce: 9 - 12 hod. – volný vstup na všechny expozice Vlastivědného muzea, 9 - 17 hod. – Den otevřených dveří na Okresním ředitelství Policie ČR v Šumperku. Vyhlídka z radniční věže.

BAMBIRIÁDA JESENÍK:

9 hod. - slavností zahájení Bambiriády 2008, 9 - 17 hod. - pódiová vystoupení a prezentace občanských sdružení v areálu Duha: country tance, divadlo, taneční JD a orientální tanec, karate, judo, jiu-jitsu, hry a soutěže pro děti na jednotlivých stanovištích, 9 – 11 hod. - pěvecká soutěž Duhová písnička.
16 – 17 hod. - divadelní představení souborů gymnázia

Doprovodné akce: Policie ČR - ukázka práce psovodů, sebeobrana, laserová střelnice, Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje - ukázka požární techniky a vybavení hasiče, Lesy ČR - soutěže a ukázky práce v lese, Technické služby Jeseník a Eko – kom – soutěže, Den otevřených dveří hvězdárny, prostory SVČ DUHA - zvířata, skleníky, naučná stezka dřevin.

17 – 0.30 hod. - Jesenická muzejní noc - zábavný a soutěžní program pro děti i dospělé.

BAMBIRIÁDA ZÁBŘEH:

10.00 hod. – slavnostní zahájení Bambiriády – Wolkerovy sady.

9 – 12 a 13 – 17 hod. – prezentace činnosti organizací, pódiová vystoupení.

19 – 21 hod. – Magická noc: Hlasování o největší dětskou hvězdu – kouzelník, tanečník, zpěvák, a pod., vyhlášení, vystoupení začínajících studentských kapel.

Doprovodné akce: Studentstká vesnička. Výstava historických materiálů prezentujících se organizací na jejich stanovištích, prezentace činnosti organizací, pódiová vystoupení, koutek pro rodiče s dětmi, lanové, rukodělné a výtvarné činnosti. Den otevřených dveří a program v: Muzeum Zábřeh, Farní muzeum, Farní kostel sv. Bartoloměje, evangelický kostel, kynologická stanice, psí škola Lišmen, stará sýpka Zábřeh, galerie Tunklův dvorec, Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje.

Autor: Danuše Krčová

23.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.
18

Faráře na Slovensku vyhodili za názory o homosexuálech, dnes káže v Šumperku

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto.

Do přípravy Šumperku se zapojí i losinští fotbalisté Smrž se Šinoglem

Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 25. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

Šumperská manufaktura je v zoufalém stavu. Pořádně provětrá městskou kasu

Plísně, houby, ptačí trus, to vše nyní skrývá památkově chráněná manufaktura v ulici Generála Svobody v Šumperku, kterou nedávno město koupilo.

Hasiči instalovali protipovodňové zábrany. Cvičně

Chromeč – Při povodni v roce 1997 zaplavilo Chromeč až šedesát centimetrů vody. Nyní obec od blízké řeky Moravy dělí val a betonová zeď. Právě uzavírání průjezdů v této zdi si v pátek v pátek 23. června večer vyzkoušela skupina místních dobrovolných hasičů.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies