Klub dostal k dispozici pět místností v bývalé školce v Zámecké ulici, kde sídlí také Okýnko, denní stacionář pro postižené. Časově se obě zařízení během dne nepotkají. Když budou klienti Okýnka odcházet domů, program Nitky se bude teprve rozjíždět. V provozu bude ve všední dny od třinácti do osmnácti hodin.

„Program je zaměřen na děti a mládež ve věku od dvanácti let s problematickým trávením volného času. Jsou to děti, které se nevěnují sportu a nechodí do kroužků. Jde o to, aby měly kam zajít a netrávily čas v hospodách. Vždycky je to o vhodné nabídce. Když bude, děti ji vyhledají,“ uvedl předseda sdružení RES-SEF Miloslav Kubíček.

Nitka nabízí mimo jiné hudební zkušebnu, tři počítače s přístupem k internetu, místnost pro stolní fotbálek a ping-pong, stolní hry. O provoz se starají dva profesionálové a dva dobrovolníci. Podobným projektem je klub Rachot v Šumperku.

„Na různých kulturních akcích jsme během posledního roku oslovovali dospívající mládež. Ptali jsme se, co si o takovém klubu myslí, a většina oslovených ho uvítala. Název Nitka je dočasný. Po roce provozu si návštěvníci klubu mohou vybrat jiný,“ řekl Kubíček.

Požadavky na zřízení klubu se objevily také při zpracovávání plánu, jak by měly vypadat sociální služby města Mohelnice. Sdružení RES-SEF se věnuje zejména sociálnímu poradenství pro drogově závislé včetně služby streetworkerů, kteří pracují v terénu.