Vítá vás Jeseník. Nové cedule s tímto textem míjí řidiči přijíždějící do nejsevernějšího okresního města Olomouckého kraje.

4.4.2017

Řidiče mířící do Jeseníku vítají nové cedule.Foto: Deník / Krňávek Petr

Samospráva nechala cedule umístit u pěti komunikací vedoucích do města.

Jejich instalaci ukončily místní Technické služby v úterý 4. dubna. Zbývá jen do truhlíků, které jsou součástí konstrukce, zasadit květiny.

Cedule nahradily dosavadní dřevěné poutače.

„Mají výhodu, že jsou složené ze tří sekcí, takže se dá v případě potřeby nějaká z nich vyměnit,“ poznamenal ředitel Technických služeb Jeseník Jaroslav Ryčl.

Kozlovice smazaly dvoubrankový náskok Jeseníku, dokonalý obrat se ale nekonal

Nechybělo moc a fotbaloví nadšenci v Kozlovicích sledovali dokonalý obrat. Domácí celek prohrával po poločase se zachraňujícím se Jeseníkem 0:2, po změně stran ale svého soupeře zatlačil na jeho polovinu a zaslouženě srovnal.

Zábřežský orchestr oslavil dvacetiny

Velkou narozeninovou oslavou byl koncert, který se odehrál v sobotu 22. dubna v kulturním domě v Zábřehu. Dechový orchestr zdejší základní umělecké školy jej uspořádal u příležitosti dvacet let své existence.

Mohelnice urvala tři body v Třebíči, gólman Hora zápas nedohrál

Také podruhé v letošním ročníku MSFL dokázali mohelničtí fotbalisté porazit Třebíč. Jarní odvetu na hřišti soupeře, která přinesla pětigólovou přestřelku, rozhodli trefou v devadesáté minutě zápasu.