Ve stanovisku města, které zastupitelé ve středu schválili, je otazníků celá řada. Město například požaduje prokázat, že v zóně zůstane i po spuštění papírny rezerva v limitech imisí pro další případné investory. Podle vyjádření také není splněna podmínka, aby hladina hluku z provozu nepřekračovala povolené limity.

Poprask v sále při jednání vyvolal fakt, že přímo na stůl dostali zastupitelé další více než dvoustránkový text připomínek, jehož autorem je starosta Zdeněk Kolář (ODS). Ten žádal, aby jeho připomínky, které těsně před zasedáním schválila i rada města, byly přiloženy jako dodatek k vyjádření města.

„Informace o každém prodeji kousku pozemku dostanete týden předem, abyste mohli zvážit své rozhodnutí, a tady byste schválili tak závažný materiál, který jste právě dostali? To by nebylo korektní,“ ozval se z publika mluvčí Wanemi Petr Vintrocha.

Postup starosty tvrdě kritizoval i opoziční zastupitel Vladimír Caska (Volby pro město). Z další diskuse pak vyplynulo, že v dodatku jsou některé nepravdivé informace – například o laguně obsahující údajně ropné látky. Vedoucí odboru rozvoje města Václav Doležal řekl, že rozbor nic takového neprokázal.

Starosta Zdeněk Kolář byl od začátku odpůrcem stavby, vystupoval proti ní už loni jako řadový člen zastupitelstva.
Vzrušené diskuse plné emocí pokračovaly i během vyhlášené přestávky. V kuloárech padaly i poznámky o mafiánských metodách.

„Když se ukáže, že některé obavy a připomínky jsou liché, tak při projednávání studie padnou. Dejme důvěru odborníkům ministerstva. Když obavy vyvrátí, bude to jedině dobře!“ podpořil dodatek zastupitel František John (KDU-ČSL). Zastupitelé ale nakonec byli jiného názoru. Starostův návrh neprošel, zvedlo se pro něj jen deset rukou.

Zastupitelé vzali také na vědomí petici obyvatel Ráječka proti papírně a na jejich stole se nově objevila naopak petice, která záměr podporuje. Její autoři argumentují například tím, že vedle asi 160 stálých pracovních míst přinese papírna řadu zakázek pro místní firmy, že do městského rozpočtu přiteče na daních několik desítek milionů ročně a že dá příležitost zemědělcům pro pěstování energetických plodin, například řepky, jejíž stonky se dají používat při spalování biomasy v teplárně.