VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na slavnost v Jeseníku pojede parní vlak s Priessnitzem

Zvláštní historický vlak s parní lokomotivou vypraví v sobotu 13. května České dráhy. Cestující se mohou svézt z olomouckého hlavního nádraží přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Jeseníku a zpět.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Parní vlak v Olomouci. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Matej Slávik

Nevšední svezení do hor mohou zájemci využít pro cestu na 170. zahájení lázeňské sezóny v Priessnitzových léčebných lázních a už od pátku 12. května má přichystaný program i město Jeseník, které oslaví 750 let od první písemné zmínky o osídlení.

Nejmladším oslavencem pak bude parní lokomotiva Šlechtična, která má letos 70tileté jubileum.

Zvláštní parní vlak bude doprovázen váženým panem Priessnitzem s chotí v dobových kostýmech.

Odjezd i příjezd s muzikou

Nejen milovníci parních lokomotiv budou moci zhlédnout zbrojení parní lokomotivy vodou ve stanici Zábřeh na Moravě, kde k dotvoření atmosféry bude hrát i muzika.

Na nádraží v Jeseníku si mohou zájemci také zblízka prohlédnout strojovnu parní lokomotivy.

„Během jízdy se bude možné občerstvit v bufetovém voze, který bude součástí soupravy. Děti se mohou těšit na slona Elfíka, který jim rozdá balónky a drobné upomínkové předměty. K dispozici bude i pamětní razítko. Vlak bude odjíždět za doprovodu muziky už z olomouckého hlavního nádraží v 8.35. Přivítán hudbou bude i v cílové stanici Jeseník, kde je očekáván ve 12.15," uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Jízdenky je v předprodeji možné koupit ve stanicích Olomouc hl. n. a Zábřeh na Moravě, v den odjezdu pak i u vlakového personálu.

Kapacita soupravy je ovšem omezená. Jízdné Olomouc hl. n. – Jeseník přijde dospělého na 180 korun, ze Zábřehu do cílové stanice pak cestující nad 15 let věku zaplatí 130 korun. Děti od 6 do 15 let zaplatí polovinu. Přeprava kočárku nebo psa je zdarma.

Jízdní řád parního vlaku (13. května 2017)

tam - stanice - zpět
8:35 Olomouc hl. n. 20:42
8:55 Červenka 20:12
9:38 Zábřeh na Moravě 19:50
- Bludov -
- Ruda nad Moravou 18:50–19:10
10:16 Bohdíkov -
10:55 Hanušovice 18:25
11:04 Jindřichov na Moravě 18:05–18:12
11:15 Branná 17:50
11:30 Ostružná 17:13–17:38
11:40 Ramzová 17:08
11:55 Horní Lipová 16:53
12:05 Lipová Lázně 16:42
12:15 Jeseník 16:32

Program v Priessnitzových léčebných lázních

• 13:13 h – slavnostní zahájení lázeňské sezony,
• 13:45 h – žehnání pramenů před Sanatoriem,
• 14:00 h – lázeňské májové odpoledne, program pro širokou veřejnost,
• 14:00 h – Swing dixieland armády České republiky,
• 15:15 h – koncert Kristína,
• 16:30 h – křest knihy a crowfounding,
• 17:00 h – ABBA World Revival Band,
• 19:00 h – zumba show,
• 19:30 h – Vagon Rock Machine,
• 21:30 h – fire show

Program města Jeseník

proběhne již v pátek 12. května na Masarykově náměstí

• 16:00 h – úvodní slovo, Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník a mažoretky SZUŠ taneční,
• 16:50 h – Taneční studio Lenky Bachové,
• 17:40 h – Janko Kulich & Kolegium (SK),
• 19:00 h – Yes Blues,
• 20:35 h – Hledání ztraceného času v Jeseníku – projekce historických filmů + klip města,
• 20:55 h – Věrka Vybíralová - dynamická rychlomalba,
• 21:15 h – David Koller & Band,
• 22:55 h – G poing funkction

Autor: Petra Pášová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Celostátní finále Ligy základních škol v minifotbalu, které letos hostí Kroměříž, začalo ve čtvrtek 25. května.
AKTUALIZUJEME
21

Kroměříž hostí republikové finále škol v minifotbalu, nechybí domácí týmy

Ilustrační foto
9

Chystejte plavky! Víkend bude letní, pak přijdou tropy

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Slavnosti města Šumperk budou letos delší a na jiném místě

Do tří dnů se letos protáhnou Slavnosti města Šumperka, které se letos budou konat už podevatenácté.

20 let od tragické exploze v jesenických lázních

Byla krásná slunečná neděle, 25. květen 1997. Točitými dveřmi vstoupil do Sanatoria Priessnitz lázní v Jeseníku vysoký mohutný šedovlasý muž.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies