VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci se postavili za svého učitele, podepisují petici

ŠUMPERK - Za kantora Základní školy Sluneční v Šumperku, který před týdnem ve škole fyzicky napadl chlapce, se postavily desítky žáků. Na jeho podporu spontánně sepsali prohlášení a petici, pod níž je již přes padesát podpisů.

13.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Žáci ze druhého stupně nechtějí, aby kvůli prohřešku musel ze školy odejít. Její vedení, které incident mezi čtrnáctiletým žákem a zeměpisářem vyšetřovalo, již rozhodlo o postihu. Případ uzavřelo s tím, že k fyzickému kontaktu sice skutečně došlo, ale nebyl tak surový, jak jej popsal žák.
Podle zástupce ředitele školy Luďka Soppera incident dolehne na učitele finančně. „Jedním z přijatých opatření je i finančních postih. Rovněž jsme doporučili, aby veškerá případná další nedorozumění mezi tímto žákem a vyučujícím byla řešena s třídním učitelem,“ sdělil zástupce ředitelky školy, který incident prošetřoval. Kantor je totiž manželem ředitelky školy.Spolužáci se za pedagoga postavili i proto, že napadený Lukáš Ferenc se podle nich chová dosti agresivně a některé děti z něj mají strach. Podle nich před třemi týdny napadl spolužáka tak surově, že jej musela ošetřit záchranná služba.
„Pořád se s někým pere, loni dokonce jednoho kluka zbil a ten byl pak dlouho doma. Je agresivní,“ řekla Ferencova spolužačka, který nechtěla zveřejnit jméno, protože se hocha obává. Tvrdí rovněž, že incident, po kterém měl následovat fyzický trest od učitele, se odehrál trochu jinak, než jak líčil hlapec. „Čekali jsme před třídou, pak se všichni začali cpát dovnitř. Ferenc ale do dalšího kluka naschvál vrazil, pak ho učitel Hynek zarazil,“ popisovala žákyně 7. A.

Podle chlapcovy verze jej minulý čtvrtek na chodbě postrčil spolužák, což měl později i potvrdit. Hoch poté vrazil do jedné z dívek. „Přišel učitel a všechny poslal do třídy. Já jsem musel zůstat na chodbě. Musel jsem jít s ním do kabinetu. Potom mě chytil zezadu za krk a třikrát mi bouchnul hlavou o zeď. Měl jsem hrozný strach,“ popisoval v médiích útok chlapec. Škola fyzický kontakt nezpochybňovala.

„Došlo k němu, ale ne tak, jak popisoval žák. Žádné bití se rozhodně neodehrálo,“ uvedl zástupce ředitelky školy. Podle něj kantor žáka chytil za krk, ale hlavou s ním o zeď netloukl. Otec napadeného školáka Karel Ferenc přiznal, že jeho syn není žádný svatoušek. Jakékoliv násilí ze strany učitele je však podle něj zcela nepřípustné.

„Nejvíce mě naštvalo, jak incident chtělo vedení školy zamést pod koberec. Až když jsem se do toho vložil a přišel do školy, něco se začalo dít. Věřím, že si to pan učitel srovná a takto už problémy se svými žáky řešit nebude,“ reagoval otec chlapce. Uvedl, že matka s napadeným synem byla u lékařky, a ta jej prohlédla.

„Nenašla stopy po zranění. Ale spolužáci napadení potvrdili. Řekli, že učitel poslal děti do třídy a syna vzal ven. Jak se za nimi vrátil, měl krk rudý, brečel a bolela ho hlava. Dětem popsal, co se stalo. Řekl to třídnímu učiteli, ale nic se nedělo. To víte, učitelova manželka je ředitelka,“ podotkl otec.
Podle ředitelky šumperského školského úřadu Hany Kolaříkové je objektivní vyšetření incidentu plně v rukou zástupce ředitele školy.

„Nemám sebemenší pochybnosti o tom, že by jej nevyřešil objektivně,“ sdělila s tím, že lékařské vyšetření stopy násilí na chlapci neprokázalo.

13.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Únor 2016. Fronta před budovou RCO v Olomouci první den přijímání žádostí o kotlíkové dotace
21

Kotlíkové dotace spuštěny, kraj rozdá 124 milionů! Tentokrát bez front

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Nepropásněte ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Údolí Desné a ZŠ Brníčko

  Ojedinělý seriál Deníku Naši prvňáci pokračuje.

V Zábřehu zapěje Štefan Margita, Šumperk zavzpomíná na Kryla a Matušku

Tipy na zajímavé kulturní akce na Šumpersku a Jesenikcu v týdenu od 19. do 26. září.

Za vydírání mladíka v Šumperku padly vysoké tresty

Za trestný čin vydírání, kterého se dopustila trojice mladých mužů ze Šumperku, padl v pondělí 18. září rozsudek u olomouckého krajského soudu. Ten se kauzou zabýval dva roky, skutek se stal v roce 2014.

Bunkr u Dolní Moravy ožije vojenskou historií

Zajímavou akci mohou navštívil milovníci vojenské historie v sobotu 23. září v Dolní Moravě, přesněji v muzeu českoslovenkého opevnění K-S5 U Potoka v Dolní Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení